Zaufanie do mechaników motocyklowych ?

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Zaufanie do mechaników motocyklowych ?

Post autor: Buła » wt 15 sie 2017, 18:10

Witam,jak w temacie,jesli nie w tym dziale to niech zostanie przeniesiony.
A więc tak,czy oddając swój motocykl na serwis macie pełne zaufanie do tego co mówią wam mechanicy.Ja chyba trochę straciłem ostatnio.mój przykład to moja CBR 900,niby miałą czyszczone i ustawiane gażniki i regulowane zawory a chodzi zupełnie tak samo jak i przed serwisem,do tego jak delikatnie falowała na wolnych obrotach tak faluje dalej(troszkę mnie to wkurza),do tego ja oddaje motocykl zawsze do jednego gościa i o dziwo w każdym motocyklu który mu dawałem z różnymi przebiegami miałem zawory do regulacji :?: .
Teraz do Varadero kupiłem dokładny szczelinomierz Sata i zgodnie instrukcja z forum Varadero sam pomierzyłem luzy i wyszło że jest ok.
Nie wiem,może jestem przewrażliwiony i może mam takie szczęście abo po prostu gość mierzy luzy,są ok a kasuje jak za regulacje.
Coraz bardziej przekonuje się do zakupu wakunometrów i w razie co sam serwisować swoje moto.Bo z takich narzędzi tylko takiego mi brakuje.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zaufanie do mechaników motocyklowych ?

Post autor: Tomek Grudziądz » wt 15 sie 2017, 19:32

Zanim oddasz do mechanika to powiedz co boli moto. Falujące obroty itp. Odbierasz ,falują nadal to nie płacisz i tyle.
A jak Ci powie że zrobił kilka innych rzeczy ( o które nie prosiłeś) to dziękujesz mu za jego fachowość ale nie masz kasy na pokrycie tego wszystkiego.
I przy Tobie niech sobie te części wymontuje.Uwierz mi machnie ręką i powie że jesteś tu ostatni raz :D
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

Awatar użytkownika
M4NI3K
Posty: 18
Rejestracja: pn 05 wrz 2016, 21:40
Imię: Marcin
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piła

Re: Zaufanie do mechaników motocyklowych ?

Post autor: M4NI3K » wt 15 sie 2017, 22:37

Tez z dystansem podchodzę do mechaników i zawsze mowię co mnie niepokoi. Proszę rownież by dać znać jaki jest orientacyjnych koszt zanim coś zostanie wymienione w motocyklu. Proszę rownież by informowali jeżeli bedzie do wymiany coś więcej. Niestety takie czasy ze jak sie za coś płaci to trzeba wszystko liczyć i patrzeć na ręce.
Maniek
GPZ500S '98 >> XJ900 DIVERSION '01

Awatar użytkownika
Klarkson
pisarz
pisarz
Posty: 366
Rejestracja: pn 06 lis 2006, 17:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Re: Zaufanie do mechaników motocyklowych ?

Post autor: Klarkson » śr 16 sie 2017, 07:34

Największa satysfakcja jest jak się moto samemu rozłoży i złoży do kupy. Płacisz sobie za zdobytą wiedzę poświęconym czasem. I jeśli masz psioczyć, to najwyżej sobie plujesz w brodę, że mogłeś to zrobić lepiej.
Teraz o zaufanego mechanika jest trudno. Większość to 'wymieniacze', bo tak jest szybciej i na tym się zarabia.
Klarkson

robert13
teksciarz
teksciarz
Posty: 119
Rejestracja: pt 09 cze 2017, 14:14
Imię: robert
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wrocław

Re: Zaufanie do mechaników motocyklowych ?

Post autor: robert13 » pn 21 sie 2017, 11:11

Klarkson napisał najprawdziwszą prawdę , jeno nie każdy sobie ze wszystkim poradzi , i to nie z lenistwa , czy braku umiejętności , tylko z nie posiadania odpowiednich narzędzi/przyrządów .
Mechanior zmieniał mi napęd w FZS , i wielkie szczęscie , że akurat stanąłem za nim , gdy nakładał dekiel na zębatkę zdawczą , bo nie zagiął tej blaszki zapobiegającej odkręceniu nakrętki od w/w . Jego komentarz mniej więcej taki ''każdemu się może zdarzyć '' tragedia :(

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4212
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Zaufanie do mechaników motocyklowych ?

Post autor: emil » ndz 27 sie 2017, 19:19

Hmmm a te podkładki to nie są wg serwisówki jednorazowe? ;)
No i do tej czynności nie potrzeba specjalnych narzędzi.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości