Drętwiejące dłonie - study case, rozwiązanie

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Tretoren
bywalec
bywalec
Posty: 20
Rejestracja: pt 19 lut 2016, 11:59
Model VFR: FI
Imię: Marek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drętwiejące dłonie - study case, rozwiązanie

Post autor: Tretoren » pn 17 paź 2016, 10:22

W sklepie masa nie była podana, a nie mam jak zważyć w domu. Są wyraźnie lżejsze. I ze starymi, i z nowymi dłonie - wydaje mi się - drętwiały podobnie. Wymiana tylko ze względów estetycznych.

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Model VFR: 750 RC36 I
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Drętwiejące dłonie - study case, rozwiązanie

Post autor: orzeł » pn 24 kwie 2017, 23:08

Też mi łapska drętwiały u mnie powodem było zbyt mocne chwytanie. Przyznam że jeżdżąc w chlodne dni bez odpowiednich rękawic, ręce drętwieją z zimna jak wyżej opisane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

Awatar użytkownika
SoH
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 64
Rejestracja: wt 30 wrz 2014, 16:22
Model VFR: VTEC, Yama FJR
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Lublin/Świdnik

Re: Drętwiejące dłonie - study case, rozwiązanie

Post autor: SoH » pt 05 maja 2017, 11:43

Tretoren pisze: Oddzielną sprawą są drobne dolegliwości związane z - moim zdaniem - zbyt wysoko umieszczonymi dźwigniami hamulca i sprzęgła. Jestem wysoki, atakuję kierownicę od góry i muszę mocno odginać palce żeby objąć klamki. Obniżyć się ich w prosty sposób bardziej nie da(...)
Wysokość klamek teoretycznie jest w sam raz. Idea tego jest taka, że powinno się pochylić na tyle, żeby przedramiona były ustawione mniej więcej poziomo i pracowały w płaszczyźnie obrotu kierownicy.

PS. Mnie po przesiadce na VFR ręce nigdy nie bolały. Za to plecy tak. Widocznie kursy doszkalające z techniki jazdy zrobiły robotę. Teraz robotę powinna dołożyć siłka i fitness. Szczególnie że ostatnio spasłem się jak świnia. Przy jeździe na wygodnym motocyklu nie odczuwam specjalnie różnicy, za to wyraźnie bardziej się męczę jeżdżąc na maszynach z bardziej usportowioną pozycją. Wysoka sprawność fizyczna na motocyklu bardzo poprawia sprawę.
VFR800 V-TEC ABS, rok 2006
FJR1300, rok 2006

Awatar użytkownika
Aeternus
teksciarz
teksciarz
Posty: 102
Rejestracja: śr 05 kwie 2017, 13:17
Model VFR: 1200F
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Drętwiejące dłonie - study case, rozwiązanie

Post autor: Aeternus » pt 05 maja 2017, 20:20

Wprawdzie rece mi nie dretwieja ale od samego poczatku bola mnie dlonie. Niby macie jakies powyzej sensowne argumenty ale w zadnym motocyklu do tej pory nie mialem tego problemu. Dopiero przy VFR pojawil sie ten dyskomfort. Stwierdzilem ze jakims cudem guma na manetkach jest za cienka i po prostu musze kupic "grubsze".

Awatar użytkownika
SoH
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 64
Rejestracja: wt 30 wrz 2014, 16:22
Model VFR: VTEC, Yama FJR
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Lublin/Świdnik

Re: Drętwiejące dłonie - study case, rozwiązanie

Post autor: SoH » sob 06 maja 2017, 20:24

No cóż,jak autor tego wątku zauważył, nawet drobne rzeczy mogą wprowadzać sporą różnicę i zmienić komfort w dyskomfort. Ponadto każdy jest inny. Ciężko zrobić moto na każdą miarę.

W kwestii drętwienia, jeszcze wspomnę o rękawicach. Napisałem wyżej, że ręce mnie nie bolą. Nie do końca jest to prawda, gdyż akurat same dłonie bolą mnie bardzo (głównie okolice kciuka), ale tylko w moich letnich rękawicach. W innych jest wszystko ok, a w tych mnie bolą. Niby rozmiar jest taki jak trzeba, ale coś jest z ich krojem nie tak (albo moja dłoń jest niewymiarowa).
VFR800 V-TEC ABS, rok 2006
FJR1300, rok 2006

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości