gdzie moto serwisy w Poznaniu?

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
mardok1980
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 86
Rejestracja: pt 31 maja 2013, 17:37
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań-Smochowice,Warszawa-Tarchomin,

gdzie moto serwisy w Poznaniu?

Post autor: mardok1980 » ndz 26 cze 2016, 20:16

Witam wszystkich i mam takie pytanie jak w tytule poniewaz za kilka dni przeprowadzam sie z Wawki do Poznania to też szukam tam ludzi ogarnietych u których mógłbym serwisowac i naprawiac moto i niechodzi mi o kogos kto potrafi zmienic tylko klocki czy olej ale o mechaników którym mozna bez obaw zostawic swój sprzęt.Będe bardzo wdzieczny za wszelkie namiary i wiem ze jest jakis naprawde ogarniety mechanik na Smochowicach i tez tam bede mieszkał ale niestety straciłem nr do niego.Bede tez wdzieczny na wszelkie namiary do ludzi związanych z moto czyli lakierników,kogos kto kleji plastiki,sklepy itd.Pozdrawiam Hubert

Awatar użytkownika
zip_77
teksciarz
teksciarz
Posty: 179
Rejestracja: czw 20 sie 2009, 15:00
Imię: Paweł
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: gdzie moto serwisy w Poznaniu?

Post autor: zip_77 » pn 27 cze 2016, 12:31

mardok1980 pisze:Witam wszystkich i mam takie pytanie jak w tytule poniewaz za kilka dni przeprowadzam sie z Wawki do Poznania to też szukam tam ludzi ogarnietych u których mógłbym serwisowac i naprawiac moto i niechodzi mi o kogos kto potrafi zmienic tylko klocki czy olej ale o mechaników którym mozna bez obaw zostawic swój sprzęt.Będe bardzo wdzieczny za wszelkie namiary i wiem ze jest jakis naprawde ogarniety mechanik na Smochowicach i tez tam bede mieszkał ale niestety straciłem nr do niego.Bede tez wdzieczny na wszelkie namiary do ludzi związanych z moto czyli lakierników,kogos kto kleji plastiki,sklepy itd.Pozdrawiam Hubert
Siema!

Jeśli chodzi o spawanie/klejenie platików polecam to polecam tego gościa http://www.spawanieplastikow.net/kontakt.html
Zajmuje się naprawą plastików od lat i robi to porządnie moim zdaniem - sam u niego naprawiałem plastiki - nie mam zastrzeżeń.

Lakierników to znam gościa z okolicy Poznania (kostrzyn wlkp.) nie wiem w sumie czy polecać czy nie malowałem u niego po klejeniu elementy:
+ bardzo ładnie dobrał kolor lakier (w zasadzie z pały na podstawie bliźniaczego elementu)
- trwałość lakieru - nie znam się ale wydaje mi się że lakier był bardzo delikatny bo po czasie latania miał dużo odprysków od małych kamyszków :/

No i mechaników to jest sporo w Pozku tylko dobrze trafić to jest problem dlatego nie polecam (najlepiej robić samemu ale wiadomo nie każdy ogrania - ja też podstawowe wymiany olej, płyny, klocki filtry czy nawet świece to sam ogarnę ale jak coś więcej to już muszę oddać (zawory to robił mi koleś znajomy nie ma jakiegoś oficjalnego serwisu grzebie w autach a motocyklami lata od 20-30 lat i powiem szczerze przerobił już trochę tych sprzętów więc dość ogrania (mi robił kilka lata temu gaziory i zawory bo moto straszenie było rozregulowane - do dziś chodzi bez żadnego ale).

Niedaleko mnie jest koleś http://www.garage7.pl/ ale jak robi nie mam pojęcia słyszałem tylko kilka opinii że ok, że parę lat pracowała u Karlika (HONDA) i odszedł na swoje, i że ogarnia dobrze ale osobiście nie potwierdzam nie zaprzeczam nie znam!

Jeśli chodzi o gumy to od lat jest "Gumiś" http://art-moto.com.pl/?. Co do opon osobiście nie polecam bo ma stare gumy jako leżaki sprzedaje drogo wolę dołożyć parę złotych i mieć nówkę a nie "kołkowaną prawie nówkę" (oczywiście co kto chce to tylko moje prywatne zdanie). Natomiast serwis opon ... tzn. wymiana opon itd. no to osobiście korzystam z ich usług.

Tyle od siebie (jak coś PW)
OGAR 205 -> MZ-ETZ 150 -> GS 500E -> VX 800 -> VFR 750F (RC36II) -> YZF 1000R THUNDERACE -> CBR 1100XX BLACKBIRD -> GSX 1300R HAYABUSA

Awatar użytkownika
mardok1980
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 86
Rejestracja: pt 31 maja 2013, 17:37
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań-Smochowice,Warszawa-Tarchomin,

Re: gdzie moto serwisy w Poznaniu?

Post autor: mardok1980 » pn 27 cze 2016, 20:59

wielkie dzieki juz sprawdziłem ten garage7 i jutro do nich zadzwonie bo juz za puzno teraz ale podaj mi jeszcze namiary na tego kumpla co grzebie w motorach i lata nimi 20-30lat bo potrzebuje wstawic vfr na regeneracje koszyka sprzegłowego i wymiane napinacza rozrządu a musze znac cene to bede wiedział czy wstawic w Wawie czy Poznaniu:)

Awatar użytkownika
zip_77
teksciarz
teksciarz
Posty: 179
Rejestracja: czw 20 sie 2009, 15:00
Imię: Paweł
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: gdzie moto serwisy w Poznaniu?

Post autor: zip_77 » pn 27 cze 2016, 22:12

jak dasz do tego Garage7 (koleś chyba Jędrzej Jakubowski) to będę wdzięczny za szczerą opinię na jego temat bo to nie daleko więc jak się sprawdzi to będę miał serwis "pod nosem" ;)
Co do kumpla to muszę naświetlić temat nim podam nr żeby nie miał pretensji w razie co (jak coś to napiszę na PW)
OGAR 205 -> MZ-ETZ 150 -> GS 500E -> VX 800 -> VFR 750F (RC36II) -> YZF 1000R THUNDERACE -> CBR 1100XX BLACKBIRD -> GSX 1300R HAYABUSA

Awatar użytkownika
wacko_jacko
Posty: 13
Rejestracja: ndz 21 cze 2015, 11:38
Imię: Patryk
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: gdzie moto serwisy w Poznaniu?

Post autor: wacko_jacko » wt 28 cze 2016, 12:30

mardok1980 pisze:wielkie dzieki juz sprawdziłem ten garage7 i jutro do nich zadzwonie bo juz za puzno teraz ale podaj mi jeszcze namiary na tego kumpla co grzebie w motorach i lata nimi 20-30lat bo potrzebuje wstawic vfr na regeneracje koszyka sprzegłowego i wymiane napinacza rozrządu a musze znac cene to bede wiedział czy wstawic w Wawie czy Poznaniu:)
Ja bede rowniez wdzieczny. Przyjechalem kilka tyg temu z UK do Pozka robic zawory, rorzad, hamulce, zawieszenie i kilka innych drobiazgow. Skonczylo sie niestety na pwrocie samolotem bo gosc ktory mi to robil nie wyrobil sie. Tak ze jesli go prztestujesz dawadj znac.

Awatar użytkownika
konrad1f
pisarz
pisarz
Posty: 288
Rejestracja: śr 29 lut 2012, 00:45
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: gdzie moto serwisy w Poznaniu?

Post autor: konrad1f » wt 28 cze 2016, 23:21

mardok1980 pisze:wielkie dzieki juz sprawdziłem ten garage7 i jutro do nich zadzwonie bo juz za puzno teraz ale podaj mi jeszcze namiary na tego kumpla co grzebie w motorach i lata nimi 20-30lat bo potrzebuje wstawic vfr na regeneracje koszyka sprzegłowego i wymiane napinacza rozrządu a musze znac cene to bede wiedział czy wstawic w Wawie czy Poznaniu:)
jestem ciekawy tej regeneracji kosza sprzęgłowego - na czym to ma polegać?

Awatar użytkownika
adrianoo
pisarz
pisarz
Posty: 420
Rejestracja: pt 25 mar 2016, 18:41
Imię: Adrian
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Józefosław

Re: gdzie moto serwisy w Poznaniu?

Post autor: adrianoo » pn 04 lip 2016, 16:17

hej,
a co sądzicie o makomotocykle?
"braku chemii fizyką nie nadrobisz"

Awatar użytkownika
zip_77
teksciarz
teksciarz
Posty: 179
Rejestracja: czw 20 sie 2009, 15:00
Imię: Paweł
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: gdzie moto serwisy w Poznaniu?

Post autor: zip_77 » pn 04 lip 2016, 17:27

Nie znam .
OGAR 205 -> MZ-ETZ 150 -> GS 500E -> VX 800 -> VFR 750F (RC36II) -> YZF 1000R THUNDERACE -> CBR 1100XX BLACKBIRD -> GSX 1300R HAYABUSA

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości