Prostownik

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
alman
Posty: 1
Rejestracja: śr 23 kwie 2014, 17:50
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Prostownik

Post autor: alman » wt 16 gru 2014, 09:10


Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: Prostownik

Post autor: Zając » wt 16 gru 2014, 09:20

Ja mam tego z lidla w instrukcji jest napisane że ładuje kwasowe i żelowe mam już go dwa lata i jest ok.
LWL 74HN

Awatar użytkownika
Biker
pisarz
pisarz
Posty: 266
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 20:24
Imię: Paweł
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żagań

Re: Prostownik

Post autor: Biker » wt 16 gru 2014, 09:24

No to ja pisałem :) szczerze powiedziawszy nie zauważyłem w instrukcji takiego wpisu,ale także ładowałem żelowy i wszystko ok.
Very Funny Ride
Cztery koła poruszają ciało ,2 koła duszę......

Awatar użytkownika
brat_be
teksciarz
teksciarz
Posty: 139
Rejestracja: pn 14 kwie 2014, 08:55
Imię: Sławek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa / Przasnysz

Re: Prostownik

Post autor: brat_be » wt 16 gru 2014, 13:31

Dzięki za odpowiedzi i alternatywne propozycje. Antek, to dokładnie taka, jaką pokazałeś. Biker, przecież nie musisz od razu czytać instrukcji, żeby ją przekazywać na forum. ;)
Dobrze, że z ładowanie jest OK., jednak poczekał bym jeszcze na rzeczowe wytłumaczenie - uzasadnienie jego zgodności do użycia z żelowymi. Czy sposób działania tego prostownika może mieć jakiś wpływ żelowe?
V-TEC '03 od St@rego :)

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Prostownik

Post autor: PETER » ndz 21 gru 2014, 22:17

zastanawia mnie gdzie jest oszustwo w sprzedaży mamy aku. kwasowe ,żelowe a nawet ostatnio pokazały się litowo -jonowe , do każdego z tych aku proponują nam specjalne prostowniki oczywiście i specjalne ceny lub jakieś super nowoczesne prostowniki które same potrafią sprawdzić jaki aku ładują -gdzie zagadka -wszystkie te aku dopasowują do danego typu moto czyli mamy np do vfr fi800 aku kwasowe ,żelowe ,litowo jonowe, a moto to samo i regulator -czytaj prostownik -ten sam czyli kto nas ładuje ? bo co konstruktorzy przewidzieli w 98 r ze będziemy pakować aku żelowe i zrobili inteligentny regulator?
Bo jeżeli mam mieć specjalny prostownik to znaczy że w nie specjalnym moto ten aku nie zda egzaminu ,a jeżeli będzie działał dobrze w moto to po co potrzebny ten specjalny prostownik??????? :shock:
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
antek
pisarz
pisarz
Posty: 323
Rejestracja: pt 15 sie 2014, 23:18
Imię: Andrzej
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Prostownik

Post autor: antek » pn 22 gru 2014, 00:21

Brawo PETER dobrze prawisz ,bo wychodzi że to wszystko jest wielki pic i nabijanie producentom niezłej kasy a każdy z tych akumulatorów naładujemy zwykłym prostownikiem . Cały wic polega na tym że ktoś kiedyś sobie wymyślił że musi być specjalny prostownik a my je kupujemy bo : 1. Staramy sie jak to możliwe dbać o moto i wszystko co z nim związane ,2.taki prostownik to średnio 50% ceny akumulatora więc większość pomyśli (a kur...a nie bede ryzykował) i kupi . Zresztą tak samo pomyślałem i też kupiłem :wink:
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu…

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: Prostownik

Post autor: Zając » pn 22 gru 2014, 08:07

Ja tam swoim ładuje aku jakie mam i do moto i do aut nie przejmuje się tym. Do instrukcji to tak szczerze zajrzałem dopiero po przeczytaniu posta od brat_be a prostownik mam już dwa lata i ładuje tak jak trzeba.
LWL 74HN

Awatar użytkownika
radomki
teksciarz
teksciarz
Posty: 144
Rejestracja: pt 25 sty 2013, 06:33
Imię: Krystian
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Prostownik

Post autor: radomki » pn 22 gru 2014, 08:29

Pracuję w Elektrowni akurat na wydziale gdzie zajmujemy się akumulatorami. I posiadamy duże ogniwa żelowe jak i kwasowe gdzie pojemność sięga 1200Ah. I co jakiś czas doładowujemy te które leżą na magazynie zwykłym przemysłowym prostownikiem. Bez znaczenia czy kwasówka bądź żelówka. Żeby naładować dobrze akumulator to duże znaczenie ma też prąd ładowania. Zazwyczaj prostownik powinien ładować prądem 10h pojemności bateri. A napięcie formatowania w przedziale 2,7-2,8 V/ ogniwo w kwasowych i 2,33-2,35 V/ogniwo w żelowych.

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: Prostownik

Post autor: Zając » pn 22 gru 2014, 14:10

I to by bylo chyba wyczerpująco...
LWL 74HN

Awatar użytkownika
brylek22
klepacz
klepacz
Posty: 551
Rejestracja: pt 31 gru 2010, 20:28
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WBR/TSA/było kiedyś LU

Re: Prostownik

Post autor: brylek22 » pn 22 gru 2014, 15:44

różnica jest w sposobie ładowania, w starych, tradycyjnych prostownikach jak i regulator w motocyklu ładuje stałym prądem o odpowiednim amperażu, te magiczne ładowarki ładują impulsowo małym prądem, tzn. 0.8A przez co mają mikroprocesory i jakiś inne códawianki i małe straty energii, a tradycyjny ma transformator przez który są straty i przez czas zimowania chyba licznik sporo do przodu niepotrzebnie pchną, jeszcze jest jeden typ ładowarek, wyglądają jak kiedyś zasilacze do anten TV gdzie maja mały transformatorek przez co ładują małym stałym prądem, To jest moja teoria i chyba właściwa, no chyba że się mylę i żyje w nieświadomości :biggrin

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: Prostownik

Post autor: Vermilion » sob 17 sty 2015, 22:01

Ja ostatnio kupiłem za dobrą kasę Bosch'a C3, który ma tryb ładowania dla aku motocyklowych i samochodowych (plus te wszystkie AGM i inne pierdoły). Sprawuje się idealnie i mam rekomendację od kumpli po kilku latach używania :)
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości