Zgubiony dowód rejestracyjny

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Zgubiony dowód rejestracyjny

Post autor: kiki » czw 25 lip 2013, 07:17

Jagna nie wierz ludziom za grosz. Teraz radzę Ci bardzo dobrze pilnować motka albo i nawet trzymać go w innym miejscu. Nie zdajesz sobie sprawy jak ludzie mogą kombinować.

U mnie w okolicy jakieś 10-12 lat temu był handlarz, który sprowadzał auta z DE. Im ładniejsze auto tym częściej okazywało się, że ma tylko jeden komplet kluczyków. Efekt był taki około sześciu jego aut zostało skradzionych późniejszym włascicielom...

jaroslawp
pisarz
pisarz
Posty: 232
Rejestracja: wt 27 sty 2009, 19:51
Imię: Jerry
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zgubiony dowód rejestracyjny

Post autor: jaroslawp » czw 25 lip 2013, 10:53

A tak z ciekawości: po co serwisowi dowód rejestracyjny :?: ? Parę razy zostawiałem swój pojazd w warsztatach, ale nigdy nie chcieli żebym zostawił im ten dowód.

Awatar użytkownika
Fankas
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: sob 31 lip 2010, 21:26
Imię: Fankas
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zgubiony dowód rejestracyjny

Post autor: Fankas » czw 25 lip 2013, 11:38

kiki pisze:Jagna nie wierz ludziom za grosz. Teraz radzę Ci bardzo dobrze pilnować motka albo i nawet trzymać go w innym miejscu. Nie zdajesz sobie sprawy jak ludzie mogą kombinować.

U mnie w okolicy jakieś 10-12 lat temu był handlarz, który sprowadzał auta z DE. Im ładniejsze auto tym częściej okazywało się, że ma tylko jeden komplet kluczyków. Efekt był taki około sześciu jego aut zostało skradzionych późniejszym włascicielom...

od ojca znajomego tez tak zalatwli. pan odesle nam stare tablice (helmut) a my panu odeslemy drugie kluczyki... po 2 tygodniach auta juz nie bylo...
Like a true nature's child
We were born, born to be wild
We can climb so high
I never wanna die

Born to be wild

Biker
pisarz
pisarz
Posty: 266
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 20:24
Imię: Paweł
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żagań

Re: Zgubiony dowód rejestracyjny

Post autor: Biker » czw 25 lip 2013, 14:34

Jagna to nie jest karta wędkarska tylko dowód rej od pojazdu,j.b.n. ci moto i będziesz dziwić :shock: kiki dobrze powiedział ,w dzisiejszych czasach ludziom nie wolno wierzyć.
Very Funny Ride
Cztery koła poruszają ciało ,2 koła duszę......

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Zgubiony dowód rejestracyjny

Post autor: jagna » czw 25 lip 2013, 18:47

Przez was nie będę mogła spać :(
Kwity się nie znalazły, jutro muszę proceder zmiany tablicy uskutecznić, witek stoi w garażu na zamkniętym i monitorowanym parkingu na szczęście więc zmieniać miejsca mu nie będę, zdjęłam tablicę, założyłam łańcuch, zablokowałam kierownicę, kluczyki mam na stanie wszystkie a jak będą chcieli za tydzień ukraść to będę w Kostrzynie :D
A dowód zostawiłam, bo zawsze zostawiam, czy to samochód czy moto biorą DR, nigdy szczerze mówiąc nie zastanawiałam się dlaczego.
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
Hubu
klepacz
klepacz
Posty: 847
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 10:29
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Re: Zgubiony dowód rejestracyjny

Post autor: Hubu » pt 26 lip 2013, 13:45

Obmuruj go jeszcze pustakami ;-)
Dowody biorą, bo czasem po naprawie muszę zrobić jazdę próbną, żeby przetestować czy sprzęt bezpieczny przed oddaniem właścicielowi.
Wszystkie koszty wyrobienia dowodu, zmiany tablic etc. ceduj na warsztat. Tylko najlepiej jakbyś uzyskała od nich zaświadczenie, że zgadzają się na dobrowolne poniesienie tych kosztów.

Awatar użytkownika
Miszak
pisarz
pisarz
Posty: 310
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:15
Imię: Łukasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kłanino, (kiedyś Świecie n.W.)

Re: Zgubiony dowód rejestracyjny

Post autor: Miszak » sob 27 lip 2013, 08:08

dowód biorą, ponieważ czasem pały sprawdzają warsztaty. auto, moto bez dowodu = kradzionka( jest do czego się przyczepić). Co do przeglądu, to na stacji diagnostycznej powinni wydrukować Ci kwit z poprzedniego przeglądu, o ile nie wyszły badania w tym czasie. Ja bym tylko dowód wyrobił, a znaki legalizacyjne tablic dostaniesz nowe. Jeżeli serwis (sprawca problemu) się szanuje, i klienta to zwróci Tobie kase bez problemu. Jeśli nie , to jak nie masz potwierdzenia oddania motocykla wraz z dowodem na usługę, to wypną się na Ciebie. Jak zostawiałem kiedyś CB w serwisie w Rumi to dostałem pokwitowanie, bez którego nie oddaliby motocykla. Najgorsze to bieganie i załatwianie.
KISZCZAK
519 082 037

Johann
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 81
Rejestracja: ndz 01 maja 2011, 00:09
Imię: Marcin
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zgubiony dowód rejestracyjny

Post autor: Johann » ndz 28 lip 2013, 21:26

Miszak pisze:dowód biorą, ponieważ czasem pały sprawdzają warsztaty. auto, moto bez dowodu = kradzionka( jest do czego się przyczepić). Co do przeglądu, to na stacji diagnostycznej powinni wydrukować Ci kwit z poprzedniego przeglądu, o ile nie wyszły badania w tym czasie. Ja bym tylko dowód wyrobił, a znaki legalizacyjne tablic dostaniesz nowe. Jeżeli serwis (sprawca problemu) się szanuje, i klienta to zwróci Tobie kase bez problemu. Jeśli nie , to jak nie masz potwierdzenia oddania motocykla wraz z dowodem na usługę, to wypną się na Ciebie. Jak zostawiałem kiedyś CB w serwisie w Rumi to dostałem pokwitowanie, bez którego nie oddaliby motocykla. Najgorsze to bieganie i załatwianie.
Nie dostanie nowych znaków legalizacyjnych tylko w książce pojazdu wpiszą adnotację na ten temat.
Przerabiałem to w zeszłym tygodniu.

To samo z badaniami technicznymi - jeśli były aktualne to w SKP wydadzą wtórnik.
Nie czyń jak ja czynię. Czyń jak nauczam.

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Zgubiony dowód rejestracyjny

Post autor: jagna » wt 10 wrz 2013, 18:18

Dowód się dzisiaj odnalazł a dokładnie to został odnaleziony przez małżonkę klienta serwisu, który go przejął. Na jego nieszczęście małżonka znalazła moje dokumenty w jego kieszeni po tym, jak wrócił z męskiej motowyprawy. Ponoć była bardzo niezadowolona z faktu, że małżonek nie potrafi rozsądnie wyjaśnić obecności damskich kwitów w swojej odzieży :D
Teraz do końca życia będzie już pewnie skrupulatnie sprawdzał co odbiera:)
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4212
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Zgubiony dowód rejestracyjny

Post autor: emil » wt 10 wrz 2013, 21:57

ciekawe, że osądzasz co gość będzie robił, a jaką sama naukę wyciągnęłaś ze zdarzenia? :roll:

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Zgubiony dowód rejestracyjny

Post autor: jagna » śr 11 wrz 2013, 19:03

Nie osądzam tylko podejrzewam, nie mogę mieć przecież do gościa pretensji, bo on mi tego nie zabrał tylko nie zauważył, ze dostał "podwójny" dowód.
Jaką naukę wyciągnęłam? Że jak nie możesz czegoś znaleźć to wołaj na pomoc żonę ;) Jakby serwis zamiast do klientów dzwonił do żon to pewnie nie musiałabym latać po urzędach :)
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4212
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Zgubiony dowód rejestracyjny

Post autor: emil » śr 11 wrz 2013, 21:33

czyli żadnej nauki.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości