Uszczelka pod miskę olejową RC46

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Dejw
teksciarz
teksciarz
Posty: 176
Rejestracja: śr 31 paź 2007, 16:08
Imię: Dawid
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cieszyn

Uszczelka pod miskę olejową RC46

Post autor: Dejw » wt 25 cze 2013, 23:13

hej Koledzy! mam trudny temat. Jak kupiłem VFRe to na aukcjach allegro znalazłem fajną śrubę spustu oleju z magnesem że niby opiłki itd ;) Jednak w tym roku chcąc zmienić olej i ją odkręcić okazało się że jest z jakiegoś plastelino-podobnego materiału bo urwało mi ją w misce na połowie jej długości. Teraz już wiem że miska musi iść w dół, kolektory też niestety demontaż i niezbyt mnie to cieszy. A co gorsza przed montażem chciałem założyć nową uszczelkę ale nikt tym nie handluje - tylko Honda i kosztuje 300zł :( Nie wiecie skąd można dostać takie cudo w normalnej cenie albo z jakiego materiału sobie taką uszczelkę dorobić (wyciąć na wzór miski) ? Pozdro

Awatar użytkownika
kamil grudziadz
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: sob 11 paź 2008, 15:32
Imię: Kamil
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GRUDZIADZ
Kontakt:

Re: Uszczelka pod miskę olejową RC46

Post autor: kamil grudziadz » śr 26 cze 2013, 00:00

uszczelke pod miske ogarnie Ci jakikolwiek chetny do pomocy mechanik,kiedys byl to chyba kingielit czy jakos tak,ale nie zawracaj sobie tym glowy-po prostu popros jakiegos znajomego mechanika zeby dorobil i masz po problemie.i nie kupuj wiecej cudownych korkow spustowych,opiłki to moze w kawasaki,nie zapominaj ze jezdzisz VFR ;)
Obrazek

1: Suzuki VX 800
2: Honda VFR 750 RC 36/II
3: Honda VFR 800 FI

Awatar użytkownika
Adas
bywalec
bywalec
Posty: 23
Rejestracja: wt 14 lip 2009, 16:01
Imię: Adam
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pisarzowice k/Bielska-Białej oraz Zabrze

Re: Uszczelka pod miskę olejową RC46

Post autor: Adas » śr 26 cze 2013, 09:31

Sprawdź czy aby na pewno potrzebna jest uszczelka ? Bo w V-tecu takiej brak, stosuje się silikon. Może u Ciebie jest podobnie.

Awatar użytkownika
Marsel
pisarz
pisarz
Posty: 418
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:51
Imię: Marceli
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pabianice, łódzkie

Re: Uszczelka pod miskę olejową RC46

Post autor: Marsel » śr 26 cze 2013, 11:55

Słuchajcie nie da się pozostałości śruby wykręcić wykrętakiem ? Po co od razu miske zdejmować ? Nawiercić ją cienkim wiertłem, wykrętak do dzieła i po sprawie.
Żyć szybko, umrzeć późno ...
http://babelkowy-swiat.pl/

Awatar użytkownika
Dejw
teksciarz
teksciarz
Posty: 176
Rejestracja: śr 31 paź 2007, 16:08
Imię: Dawid
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Uszczelka pod miskę olejową RC46

Post autor: Dejw » śr 26 cze 2013, 19:33

Marsel, tylko że powstaje ryzyko że przy rozwierceniu coś nieptrzebnego czego nie widać z zewnątrz zostanie w silniku. Może jakis mini opiłek odskoczyć na bok a potem go smok połknie ;)

Awatar użytkownika
Marsel
pisarz
pisarz
Posty: 418
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:51
Imię: Marceli
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pabianice, łódzkie

Re: Uszczelka pod miskę olejową RC46

Post autor: Marsel » śr 26 cze 2013, 20:00

Bardzo małe prawdopodobieństwo, wystarczy nawiercić ze 3 mm i spróbować wykręcić wykretakiem, a w ostateczności i tak zdejmowanie i tak zdejmowanie, więc w mojej ocenie ryzyko = 0 %
Żyć szybko, umrzeć późno ...
http://babelkowy-swiat.pl/

Awatar użytkownika
Boczek
bywalec
bywalec
Posty: 47
Rejestracja: wt 21 cze 2011, 00:39
Imię: Michał
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Uszczelka pod miskę olejową RC46

Post autor: Boczek » śr 26 cze 2013, 20:10

Dejw pisze:hej Koledzy! mam trudny temat. Jak kupiłem VFRe to na aukcjach allegro znalazłem fajną śrubę spustu oleju z magnesem że niby opiłki itd ;) Jednak w tym roku chcąc zmienić olej i ją odkręcić okazało się że jest z jakiegoś plastelino-podobnego materiału bo urwało mi ją w misce na połowie jej długości. Teraz już wiem że miska musi iść w dół, kolektory też niestety demontaż i niezbyt mnie to cieszy. A co gorsza przed montażem chciałem założyć nową uszczelkę ale nikt tym nie handluje - tylko Honda i kosztuje 300zł :( Nie wiecie skąd można dostać takie cudo w normalnej cenie albo z jakiego materiału sobie taką uszczelkę dorobić (wyciąć na wzór miski) ? Pozdro
Dejw,przerabiałem temat na wiosnę z tym że u mnie gwint się lekko zjechał i musiałem miche ściągnąc.Nie wiem czy ktoś wcześniej tam grzebał ale u mnie po zrzuceniu miski żadnej uszczelki nie stwierdzono tylko resztki silikonu.

Awatar użytkownika
Piotrek82
teksciarz
teksciarz
Posty: 151
Rejestracja: śr 13 paź 2010, 12:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szastarka

Re: Uszczelka pod miskę olejową RC46

Post autor: Piotrek82 » śr 26 cze 2013, 20:27

Inny sposób to dospawać do urwanej śruby inną śrubę i próbować w ten sposób odkręćić

Awatar użytkownika
Dejw
teksciarz
teksciarz
Posty: 176
Rejestracja: śr 31 paź 2007, 16:08
Imię: Dawid
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Uszczelka pod miskę olejową RC46

Post autor: Dejw » śr 26 cze 2013, 20:57

wykrecić tego co pozostało może być ciężko przez niełatwy dostęp i wklejenie się gwintu ze śruby w gniazdo miski bo śruba się urwala jakby bez gwintu i tak będzie łatwiej to oczyścić jak miska będzie wyjęta ale skoro uszczelka nie występuje to silikon Dirko zastosuję i bedzie igła :)
Dzięki za wszystkie rady, pochwalę się jak poszło za jakiś tydzień :)
Pozdro

Awatar użytkownika
PTR
bywalec
bywalec
Posty: 46
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 17:52
Imię: Piotr
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Uszczelka pod miskę olejową RC46

Post autor: PTR » czw 27 cze 2013, 17:11

Też stosowałem Dirko - polecam. Wyszło fabrycznie.

Johann
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 81
Rejestracja: ndz 01 maja 2011, 00:09
Imię: Marcin
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Uszczelka pod miskę olejową RC46

Post autor: Johann » pt 28 cze 2013, 07:43

A jakbyś je
Dejw pisze:wykrecić tego co pozostało może być ciężko przez niełatwy dostęp i wklejenie się gwintu ze śruby w gniazdo miski bo śruba się urwala jakby bez gwintu i tak będzie łatwiej to oczyścić jak miska będzie wyjęta ale skoro uszczelka nie występuje to silikon Dirko zastosuję i bedzie igła :)
Dzięki za wszystkie rady, pochwalę się jak poszło za jakiś tydzień :)
Pozdro
A jakbyś chciał stosować patenty magnetyczne to może na drugi raz mniej inwazyjne?
Są takie nakładki z magnesem na filtr oleju, ale jak to oglądałem (dawno temu i za granicą) to nie wiem czy przyczepienie do obudowy filtra kilku magnesów neodymowych by się nie sprawdziło lepiej.
Nie czyń jak ja czynię. Czyń jak nauczam.

Awatar użytkownika
Dejw
teksciarz
teksciarz
Posty: 176
Rejestracja: śr 31 paź 2007, 16:08
Imię: Dawid
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Uszczelka pod miskę olejową RC46

Post autor: Dejw » pt 28 cze 2013, 12:35

Johann ale po co te magnesy mają zbierać opiłki na ściankach filtra skoro wkład w filtrze też to wyłapie? Śruba miała o tyle sens żeby na dnie miski to co tam najniżej spłynie zostało na magnesie. Zresztą takie coś kiedyś stosowano w samochodach to stwierdziłem że nie zaszkodzi, a jednak zaszkodziło...

Johann
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 81
Rejestracja: ndz 01 maja 2011, 00:09
Imię: Marcin
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Uszczelka pod miskę olejową RC46

Post autor: Johann » pt 28 cze 2013, 13:03

Dejw pisze:Johann ale po co te magnesy mają zbierać opiłki na ściankach filtra skoro wkład w filtrze też to wyłapie? Śruba miała o tyle sens żeby na dnie miski to co tam najniżej spłynie zostało na magnesie. Zresztą takie coś kiedyś stosowano w samochodach to stwierdziłem że nie zaszkodzi, a jednak zaszkodziło...
Stosowano też w MZ ETZ.

A co te magnesy mają zbierać? Pewnie opiłki, które przechodzą przez filtr. Bo _cały_ olej przechodzi przez filtr.

To nie ja kupiłem takie coś, więc pytanie o cel to chyba nie do mnie.
Nie czyń jak ja czynię. Czyń jak nauczam.

Awatar użytkownika
Dejw
teksciarz
teksciarz
Posty: 176
Rejestracja: śr 31 paź 2007, 16:08
Imię: Dawid
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Uszczelka pod miskę olejową RC46

Post autor: Dejw » wt 09 lip 2013, 08:40

Johann pisze: A co te magnesy mają zbierać? Pewnie opiłki, które przechodzą przez filtr. Bo _cały_ olej przechodzi przez filtr.
To nie ja kupiłem takie coś, więc pytanie o cel to chyba nie do mnie.
Johann pytanie do mnie ale nie sądzę żeby przez filtr coś przelatywało, magnes w korku spustu oleju w mojej ocenie miał zbierać z tego szlamu co opada na dno miski to co tam będzie zbędne, ale koniec końców na tym magnesie po zdjęciu miski okazało się że nie ma niczego - więc pomysł bez przyszłości ;)

Pisałem że dam znać jak poszlo i miska była dotąd na silikonie więc i tak złożyłem ją z powrotem, gniazdo miski ma kilka zwojów 1-1,5 mniej ale jeszcze wystarczająco żeby nową śrubę szczelnie trzymać. Złożyłem wszystko i nic nie cieknie - jest super.

Złe wieści są takie że w misce olejowej w oleju znalazłem dwa pokaźne metalowe czegoś kawałki! Skoczyłem z tym do serwisu i już wiem że jest to kawałek skrzyni biegów! W czasie jazdy nigdy bym tego nie odczuł bo nic się nie działo niepokojącego a teraz wiem że przy każdym wyjeździe może być wybuch bo przez brak tego jest ona osłabiona... masakra :(

Awatar użytkownika
emils
pisarz
pisarz
Posty: 400
Rejestracja: śr 01 cze 2011, 12:20
Imię: Emil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Uszczelka pod miskę olejową RC46

Post autor: emils » wt 09 lip 2013, 08:57

Jeśli chodzi o uszczelke to ja u siebie też nie stwierdziłem obecności, tylko silikon. Poszukaj na allegro "loctite". W ofercie mają uszczelki w płynie do takich właśnie rzeczy. Z tego co kojarze kosztuje to ok 100zł a będziesz miał na kilka razy, więc warto.

Firma sprawdzona i są naprawde ok, więc nie ma sie czego obawiać.
"Bóg stworzył Hondę, bo wie co dobre. A inne motocykle? Bo ma poczucie humoru!"

Idiotów na świecie jest mało. Ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości