Mycie sprzęta

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Kajzer
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: wt 08 cze 2010, 21:08
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kajzer » pt 25 cze 2010, 20:43

Ja do zmywania wszelkich tłustości stosuję najprostszy preparat pod tytułem LUDWIK. rozpuszcza tłuste plamy,a nie szkodzi aluminium i gumie. :grin: [stężenie Ludwika dobieram adekwatnie do stopnia zabrudzenia]

Awatar użytkownika
Daniel
klepacz
klepacz
Posty: 506
Rejestracja: czw 27 gru 2007, 19:11
Imię: Daniel
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Daniel » pt 25 cze 2010, 21:16

Jazz1972 pisze:Witam,

to troszkę popytam w nowym roku bo temat zdechł.

Czyszczenie felg, półki i wahacza. Co polecacie coby nie było krzywdy dla aluminium. Proszę o podanie nazw środków. Dodatkowo przy wymianie opon zbyt dużo zastosowano jakiegoś smaru na rancie opony (żeby łatwiej na felgę wskoczyła) i ten smar teraz wyłazi mi na oponę. Czym go zmyć żeby nie uszkodzić opony?.

Dzięki za rady i Pozdr.
Jazz
Do wachacza, tylnej felgi i okolic polecam taki środek CASTROL GREENTEC BIKE CLINER. Rewelacja. Jeśli chodzi o owady to mnie nie zachwycił ale ze smarami itd. świetnie sobie radzi. Wystarczy popsikać, odczekać kilka minut i zmyć.
O taki:

http://www.radar.pl/Srodek-do-mycia-mot ... -42586542/
Try before you die!

Awatar użytkownika
Hubu
klepacz
klepacz
Posty: 847
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 10:29
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Hubu » pt 25 cze 2010, 21:16

Faktycznie potwierdzam, jak dla mnie Ludwik jest skuteczny i bezpieczny.
Boję się innych specyfików ze względu na agresywny sposób działania. :ok

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Post autor: elco » pt 25 cze 2010, 21:22

Jazz1972 pisze:Witam,

to troszkę popytam w nowym roku bo temat zdechł.

Czyszczenie felg, półki i wahacza. Co polecacie coby nie było krzywdy dla aluminium. Proszę o podanie nazw środków. Dodatkowo przy wymianie opon zbyt dużo zastosowano jakiegoś smaru na rancie opony (żeby łatwiej na felgę wskoczyła) i ten smar teraz wyłazi mi na oponę. Czym go zmyć żeby nie uszkodzić opony?.

Dzięki za rady i Pozdr.
Jazz
Ja do tego typu rzeczy uzywam juz od wielu lat sprawdzonego srodka z K2 o nazwie ARVA lub dawniej AKRA. To srodek do czysczenia silnika, nieszkodliwy dla gumy, nie reagujacy z aluminium i lakierami, bezpieczny dla szkla. Jest bardzo skuteczny i niedrogi. Wszystkie smary puszczaja bez najmniejszych problemow.
Do usuwania owadow i tlustych plam uzywam najczesciej samochodowego plynu do spryskiwaczy. To srodki na bazie alkoholu, ktory bez zadnych zagrozen radzi sobie z owadami i nie pozostawia smug.
"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

Awatar użytkownika
niedzwiedz_waw
teksciarz
teksciarz
Posty: 114
Rejestracja: pt 23 sty 2009, 10:47
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: niedzwiedz_waw » śr 30 cze 2010, 08:58

Na terenie dawnej bazy PKS w warszawie przy ul. Syreny jest myjnia samochodowa(100 metrów za serwisem motocyklowym PITSTOP.Chłopaki myją motocykl urządzeniem wytwarzającym parę wodną. czekasz 30-40 minut i motocykl jak ta lala. Robią to naprawdę dokładnie i na koniec jeszcze kanapę wypastują :mrgreen:
Cena to całe 15 zł ale ja uważam że warto(szczególnie po trasce jak całe moto w owadach, a felgi usyfione wszystkim przez co człowiek przejechał)
Może dotąd zaniedbywałem modlitwę, ale teraz, jeśli tam jesteś, proszę, uratuj mnie Supermanie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości