Opinie o wydechu Dominator do VFR - warto?

Awatar użytkownika
mack72
klepacz
klepacz
Posty: 802
Rejestracja: śr 30 maja 2007, 11:32
Model VFR: Hayka ,ex RC46
Imię: MACIEJ
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: mack72 » czw 03 cze 2010, 08:52

Panowie za tą cenę to nie ma się czegoś fantastycznego spodziewać, ja osobiście po przymiarkach i badaniu opinii kupiłem kominy w Barlinku u Adama , jakość wykonania jest lepsza, w koplecie dostaje się wszystko co niezbębne do twojego typu motocykla, a dzwięk zajebiaszczy, pozdro

Awatar użytkownika
abgarman
teksciarz
teksciarz
Posty: 153
Rejestracja: śr 26 maja 2010, 22:56
Model VFR: RC 46/1
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: abgarman » pn 07 cze 2010, 18:15

Założyłem dzisiaj Dominatora: REWELA! Nie spodziewałem się czegoś takiego przy wydechu za 250 zeta :)

Testowałem z dB killerem i bez niego. Ze zdjętym jest taki natłok basów w kasku, że chyba będzie trzeba w korkach dousznych jeździć, czyli raczej się to na tor nadaje. Z założonym dB killerem jest akurat: jest dużo głośniej, niż z seryjnym, ale tonacja jest tak zmieniona, że bas (ten głęboki z progu słyszalności) jest stłumiony i nie przeszkadza w jeździe. Krótko mówiąc: symfonia V4 w pełnej krasie. Ludziska i tak odwracają głowy na chodnikach, a kierowcy z respektem (myśląc zapewne, że nadciąga szaleniec) zjeżdżają z drogi i robią miejsce w korku.

Reasumując: jestem zachwycony i każdemu polecam ten wydech; zażyczcie sobie jednak do niego dB killera :mrgreen:

Jedyny mankament, to czas oczekiwania (ponad 10 dni, ale z drugiej strony był po drodze długi weekend).
Meet the VFighteR
---------------------------------------

Wcześniej: Honda Deauville 650
Teraz: Honda VFR 800 '98

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
klepacz
klepacz
Posty: 609
Rejestracja: sob 24 maja 2008, 09:02
Model VFR: RC46,best of the best with all bests
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bialy-murzyn » wt 08 cze 2010, 20:34

to zrob filmiki z db i bez db
tylko lepsze od moich

takie trudne to nie bedzie : >

Awatar użytkownika
Łysolek
Shrek
Shrek
Posty: 1261
Rejestracja: sob 04 lip 2009, 08:45
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Marki

Post autor: Łysolek » wt 03 sie 2010, 08:52

wydeszek zamówiłem, jak przyjdzie to zamontuje i filmik wkleje :)

Awatar użytkownika
abgarman
teksciarz
teksciarz
Posty: 153
Rejestracja: śr 26 maja 2010, 22:56
Model VFR: RC 46/1
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: abgarman » śr 04 sie 2010, 11:08

W piątek założyłem oryginalny wydech, a dominatora postanowiłem rozpruć i dodać do środka trochę waty, coby bardziej basowy dźwięk uzyskać.

Ku mojemu zdziwieniu, moto zaczęło lepiej się zbierać na oryginale (w dolnym zakresie), natomiast chyba gorzej ciągnie (wolniej sie wkręca) w górnym zakresie. Ale te różnice są w zasadzie tak małe, że przesiądę się chyba z powrotem na dominatora po stosownych przeróbkach :D W korku odruchowo robię lekkie przegazówki z przyzwyczajenia i jakoś mi ludzie nie zjeżdżają puszkami - muszę sie na długich przemieszczać :D
Meet the VFighteR
---------------------------------------

Wcześniej: Honda Deauville 650
Teraz: Honda VFR 800 '98

Awatar użytkownika
Łysolek
Shrek
Shrek
Posty: 1261
Rejestracja: sob 04 lip 2009, 08:45
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Marki

Post autor: Łysolek » pt 06 sie 2010, 08:15

Dominator zamontowany buczy miło aczkolwiek jak to wyraziła Diablica troche mało basowo a zbyt głośno :D

Awatar użytkownika
Maciej
teksciarz
teksciarz
Posty: 168
Rejestracja: ndz 17 lut 2008, 18:47
Model VFR: RC46 '99
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Maciej » pt 22 kwie 2011, 18:17

Odświeżam temat

A czy który z kolegów miał w rękach triowala ?? jak to jest wykonane czy wszystkie typy są identycznie w środku poza puchą na zewnątrz oczywiście. Na hamowni ktoś był z tego typu sprzętem ?,coś może powiedzieć ?. Interesuje mnie konkretna opinia osób które nie ekscytują się po prostu nowym wydechem :) Kolejna sprawa triowal montowany pod siedzeniem , jak z grzaniem , plastyki i lakier po dupie nie dostają ??
- -+-== VFR 800-FIX '99 BLACK ==-+- -

- -+-== K&N / INOX IXIL / GIVI MONORACK / KAPPA K48N / WHITE LED LIGHTS ==-+- -

Awatar użytkownika
DeVeDe
pisarz
pisarz
Posty: 298
Rejestracja: sob 10 sty 2009, 12:47
Model VFR: RC46 '99
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: DeVeDe » pn 02 maja 2011, 22:47

To i ja sie dolacze... Abgarman mial wsadzic filmik jak chodzi to to... interesuje mnie jednak wersja z dbkillerem ;) wiec wciaz czekam na jakis filmik ;)

Awatar użytkownika
Gacol
klepacz
klepacz
Posty: 1921
Rejestracja: wt 18 wrz 2007, 13:28
Model VFR: 800fi
Imię: Jacek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Imielin

Post autor: Gacol » pn 02 maja 2011, 23:29

Gość z Tychów od nas ma w Fi ten wydech.Powiem szczerze fajnie mruczy. Biore je do VTR.
VFR750 RC36 I
VTR1000 SP 1
VFR800 FI:)

Awatar użytkownika
adrian76
pisarz
pisarz
Posty: 242
Rejestracja: sob 13 mar 2010, 00:25
Model VFR: była RC36 jest RC46
Imię: Adrian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: adrian76 » pn 02 maja 2011, 23:52

Ja mam ten wydech i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem bez bdkillera lecz po tygodniu musiałem się w go zaopatrzyć ponieważ na dłuższą traskę staje się uciążliwy i ludzie się z daleka oglądają :mrgreen: Tak więc szczerze polecam. Rura dolotowa pod siedzenie pasuje idealnie
nie jeździj szybciej, niż potrafisz myśleć/

Awatar użytkownika
michał RC 46
pisarz
pisarz
Posty: 498
Rejestracja: pn 16 lut 2009, 20:08
Model VFR: VFR+LC4
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michał RC 46 » wt 03 maja 2011, 08:18

Dla mnie Dominator odpada z dwóch powodów :disagree , po pierwsze nie jest praktycznie wytłumiony, coś tam jest w środku ale szybko to się wypala, słyszałem że wielu zawozi te tłumiki do Edzia celem naprawy, znane są przypadki grzechotania i brzęczenia, a po drugie nie spawają stopki pod centralkę a to już przeginka. Ze wszystkich rodzimych producentów najlepszy jest Montii, robili mi ostatnio układ na wzór oryginału. Kolanko przyspawane na stałe i uchwyt do seta tak jak fabrycznie, wszystko ładnie i dokładnie wypolerowane, był mały minus z tym stałym uchwytem do seta ale pilnik załatwił sprawę, najlepiej zażyczyć sobie zwykłą opaskę i po kłopocie. Cenowo zamknęło się w 470 zł. :bye

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Arnold » wt 03 maja 2011, 15:07

michał RC 46, też mi się podobają Montiiki. Mają lepiej wypolerowane te tłumiki albo używają jaśniejszej blachy niż w Dominatorze. Powiedz mi czy dorabiali Ci dolot na zamówienie czy mieli jakieś gotowce? Ja mam niecny plan zamontować dwa Montii do mojego fistaszka. Ale musiałbym przerobić kolektory i do tego centralkę. Na razie brak $$ ale może się uda. Słyszałem niedawno Montii w nowszym SV 650. Ładnie mruczy.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Model VFR: VFR 800 FI
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Post autor: Buła » wt 03 maja 2011, 15:34

Ja także wolałbym Montii,nie miałem Dominatora w ręku ale Montii tak,fajnie wykonany i wygląda na solidny,ten Domiantor to taki nijaki jest.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

Awatar użytkownika
diablique
klepacz
klepacz
Posty: 530
Rejestracja: wt 12 sty 2010, 23:03
Model VFR: RC46-Franek,Blade929
Imię: Ann
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: diablique » wt 03 maja 2011, 16:39

michał RC 46 pisze: po pierwsze nie jest praktycznie wytłumiony, coś tam jest w środku ale szybko to się wypala
zgadza się... po roku Łysolka się tak wydmuchał, że on sam nie wytrzymuje tego hałasu i zmienił na serię :twisted:

Awatar użytkownika
puzon
klepacz
klepacz
Posty: 1632
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 12:36
Model VFR: koza800Fi czerwona
Imię: Piotr
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HitlerSee
Kontakt:

Re:

Post autor: puzon » czw 05 maja 2011, 23:04

diablique pisze: po roku Łysolka się tak wydmuchał, że on sam nie wytrzymuje tego hałasu
Jak będzie sprzedawał to ja nie jestem zainteresowany :mrgreen:, już mam najfajniejszy wydech na świecie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości