Wykręcenie skrzywionej szpilki z głowicy.

Awatar użytkownika
Hubu
klepacz
klepacz
Posty: 847
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 10:29
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Hubu » sob 02 paź 2010, 18:06

Kornik pisze:A gdzie te cholerne szpilki można kupić ?!? Bo już w dwóch sklepach pytałem i kurde nie dali rady po 2 - 3 dni mnie zwodzili i dupa mija tydzień ponad a ja nadal bez szpil. :(

Oczywiście żeby nie było chodzi mi o sklep w warszawie bo na allegro widzę ale nie chce mi się aż tyle czekać na transport i płacić dodatkowo za przesyłkę
Korniku trzeba było od razu brać z allegro, bo temat już się ciągnie trochę, z allegro już 3 razy by do Ciebie przyjechały...a tak to w sklepach Cię zwodzą :sad:

Awatar użytkownika
MC_Hammer
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2124
Rejestracja: wt 05 maja 2009, 23:22
Imię: Maciej
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: MC_Hammer » sob 02 paź 2010, 19:44

Hubu pisze:
Kornik pisze:A gdzie te cholerne szpilki można kupić ?!? Bo już w dwóch sklepach pytałem i kurde nie dali rady po 2 - 3 dni mnie zwodzili i dupa mija tydzień ponad a ja nadal bez szpil. :(

Oczywiście żeby nie było chodzi mi o sklep w warszawie bo na allegro widzę ale nie chce mi się aż tyle czekać na transport i płacić dodatkowo za przesyłkę
Korniku trzeba było od razu brać z allegro, bo temat już się ciągnie trochę, z allegro już 3 razy by do Ciebie przyjechały...a tak to w sklepach Cię zwodzą :sad:
Ale Ty go nie znasz, będzie tak długo szukał, aż znajdzie w warszawie i za przesyłkę nie zapłaci :P

Awatar użytkownika
Hubu
klepacz
klepacz
Posty: 847
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 10:29
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Hubu » ndz 03 paź 2010, 10:51

MC_Hammer pisze:
Hubu pisze:
Kornik pisze:A gdzie te cholerne szpilki można kupić ?!? Bo już w dwóch sklepach pytałem i kurde nie dali rady po 2 - 3 dni mnie zwodzili i dupa mija tydzień ponad a ja nadal bez szpil. :(

Oczywiście żeby nie było chodzi mi o sklep w warszawie bo na allegro widzę ale nie chce mi się aż tyle czekać na transport i płacić dodatkowo za przesyłkę
Korniku trzeba było od razu brać z allegro, bo temat już się ciągnie trochę, z allegro już 3 razy by do Ciebie przyjechały...a tak to w sklepach Cię zwodzą :sad:
Ale Ty go nie znasz, będzie tak długo szukał, aż znajdzie w warszawie i za przesyłkę nie zapłaci :P
Poczeka, aż temat będzie miał z 10 stron i ktoś w końcu się ulituje i przyjedzie mu to zrobić :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Kornik
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2147
Rejestracja: ndz 11 lis 2007, 23:42
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kornik » wt 05 paź 2010, 08:12

Spoko wodza, szpilki już załatwia mi honda plaza (zapomniałem o nich kompletnie :( przez nerwy złośc i te sprawy) :P

YES YES YES - dziś odbieram szpilki kolektorów z Honda Plaza :biggrin (najprostrze rozwiązania przychodza najpóźniej)

[ Dodano: 2010-10-09, 22:38 ]
Dziś pierwszy dzień walk. Bilans taki że 3 szpilki się wykręciły z bloku (a myślałem że to nakrętki się mi odkręcają :P ) ale to dobrze bo zamienię je na nowe, namęczyłem się żeby zdjąć kolektory (musiałem diaksem ciąć obejmy na tylnych kolankach kolektora bo nie chciały za nic puścić). Urwana szpilka żadnym domowym sposobem nie chciała się poddać. Jutro jej dowalę większą temperaturę na spawarce do plastików a jak nie to w tygodniu spróbuje tym specjalnym kluczem do szpil. Nie wiem ale jebutna tak siedzi że niczym dziś puścić nie chciała, może kluczem do rur puści?!? Mam taki mały od 1" więc może złapie i się zaciśnie na szpili.

Dodatkowo wyszło że mam dziury w przednich rurach kolektorów :( i mam nadzieję że spawanie pomoże. Foty załączę później.

[ Dodano: 2010-10-11, 15:25 ]
Uuuu podzwoniłem podowiadywałem się i nie kalkuluje mi się kupować klucza za 100 PLN żeby wykręcić szpilke za 10 PLN :P Chyba jednak nakecę 2 śruby i zaspawam i będę się modlił żeby puściło a nie sie ukręciło :P

[ Dodano: 2010-10-18, 08:24 ]
No i sie mocno już irytuje, podgrzewanie HotAirem (480 st.C) nic nie dało, śruba sie lekko rozgrzewała a gniazdo nawet nie zrobiło sie letnie. Spawanie migomatem tez dupa, spawy popuszczały a gwint w nakrętce zniknął, WD-40 owno dało, pukanie młotkiem to samo, nawet próba klejenia srob do gwinty gówno dała, a szpilka jak siedzi tak siedzi i nawet nie drgnela. Jeszcze tylko pozostaje sprobowac kluczem do wykrecania szpilek i/lub uciac i wywiercic.
Na szczęście pracujesz całe życie, a na nieszczęście sekundę.

Honda VFR800 (1999) - Sprzedana (Poszukiwana)
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports DCT
Toyota CHR Hybrid

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Post autor: emil » wt 19 paź 2010, 11:52

a próbowałeś coś do niej dospawać, jakąś dźwignię? naftą zalej czy innym penetrantem, poczekaj, puknij młotkiem i z taką dźwignią powinno dać się wykręcić, tylko delikatnie.

Awatar użytkownika
slawoo
bywalec
bywalec
Posty: 46
Rejestracja: ndz 08 lut 2009, 08:51
Imię: Sławek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: slawoo » wt 19 paź 2010, 15:07

Od razu zaznaczę że nigdy nie próbowałem tego sposobu więc nie mogę nic powiedzieć o jego skuteczności ale wydaje się na tyle prosty i dostępny że chyba warto :biggrin

więc....
http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-odk ... ka-i-wosku

daj znać czy to działa :!:
"Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś."
Mark Twain

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » śr 20 paź 2010, 08:16

slawoo, na filmie podgrzewają nakrętkę a nie śrubę co pozwala się jej ciut rozszerzyć, a ta świeca to chyba dla czarów. Równie dobrze można by użyć oleju napędowego czy nafty.
A u kornika to cały silnik, a przynajmniej okolice kolektora, trzeba by podgrzać do wyższej temperatury a szpilkę zmrozic preparatem w areozolu. To mółby być nawet gaz do zapalniczek.
Problem jest właśnie jak włożyć silnik a konkretnie głowicę do piekarnika.
Żeby uzyskać znaczące powiększenie luzów to różnica temperatur musi być jak największa. Wcześniej polecam moczenie okolic gwintu szpilki nasiąkniętą szmatą z naftą przez wiele dni.

Awatar użytkownika
Kornik
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2147
Rejestracja: ndz 11 lis 2007, 23:42
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kornik » ndz 24 paź 2010, 14:33

Ta szpilka jest jakaś .j.b.n., nawet palnik na propan butan gówno dał gniazdo było gorące szpilka schłodzona i ch...j* !!! Teraz wisi szmata z ropą może coś pomoże ale coś wątpię już chyba pozostaje tylko wiercenie chyba ze znajdę warsztat co przyjedzie i specjalnymi wykrętakami to wykręci ?!?

[ Dodano: 2010-10-25, 10:07 ]
Zamówiłem cholerny klucz rolkowy nasadowy do wykręcania szpilek (jakis tani z allegro) może to pomoże (oby bo jak nie to się .q.w.). Zaczyna braknac mi pomysłów.

[ Dodano: 2010-11-07, 11:14 ]
Żeby nie było i żeby był nowy temat do rozmów :) TAK Panie i Panowie szpilkę wykręciłem. Klucz do szpil jest genialny ale do tej sie juz nie bardzo nadawał bo szpilka była już trochę zmasakrowana, ale suma sumaru dała się w końcu wykręcić z większymi oporami ale jednak :) Teraz tylko trzeba coś z kolektorami zrobić :)
Na szczęście pracujesz całe życie, a na nieszczęście sekundę.

Honda VFR800 (1999) - Sprzedana (Poszukiwana)
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports DCT
Toyota CHR Hybrid

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości