wydech Monti

grizzly
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 60
Rejestracja: ndz 02 lis 2008, 11:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

wydech Monti

Post autor: grizzly » pt 20 lis 2009, 23:01

Skusiłem się na przelotowy wydech firmy Monti wykonany z polerowanej stali nierdzewnej. Cena 399 złotych. Do kupienia przez allegro. Dzisiaj go założyłem i odpaliłem moto, po czym zrobiłem jazdę próbną. Ma niezłe basowe brzmienie, wykonany jest bardzo starannie. Nie posiada homologacji, ale chyba żadna przelotówka jej nie posiada. Nie jest też przesadnie głośny, choć, to fakt, do cichych nie należy. Hałas do przyjęcia na drodze publicznej. Myślę, że to niezła alternatywa do koszmarnie drogich przelotów firmowych. Ja jestem zadowolony z efektu, dlatego polecam. Do posłuchania w Poznaniu, gdyby ktoś miał ochotę przed podjęciem decyzji o zakupie.

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Damo 88 » sob 21 lis 2009, 01:30

Zarzuć Filmik tylko dobrej jakości jak możesz :grin:

pewnie inni także Posłuchają :arrow:

Pozdro.

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » sob 21 lis 2009, 12:42

Kolega miał MONTII w TDM, po jakimś czasie zaczyna się przepalac i lecą piękne iskierki z wylotu( iskry jak z ogniska). Pierwsze będzie przebarwienie na blasze a póżniej iskierki :grin: wystarczy tylko podzidowac trochę a efekty same przyjdą. Fakt że wydech starannie wykonany
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

grizzly
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 60
Rejestracja: ndz 02 lis 2008, 11:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Post autor: grizzly » sob 21 lis 2009, 17:34

Nagranie wydechu chwilowo odpada z powodu braku odpowiedniego sprzętu, co do przepalania i iskierek, będę informował na bieżąco. Na pewno powiadomię, jeśli taki fakt zaistnieje. Z mojej wiedzy wynika jednak, że tego typu przypadłości są spowodowane głównie przez zbyt ubogą mieszankę paliwowo-powietrzną bądż też przez zbyt póżny zapłon. Widać to doskonale na chromowanych kolektorach wydechowych, które robią się kolorowe. A tu wydech jest wykonany z polerowanej kwasówki, przy czym zbytnio się nie nagrzewa, więc przebarwienia nie powinny wystąpić, choć wytłumienie może wypalać i wydmuchiwać.

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Post autor: elco » sob 21 lis 2009, 18:05

Niedaleko Walbrzycha (w Mokrzeszowie) znajduje sie podwykonawca tego producenta. Montii specjalizuje sie w produkcji tlumikow samochodowych (sprawdz czy przypadkiem nie kupiles jakiegos MUGENA) i w tym sa najlepsi. Ich tlumiki motocyklowe sa dobrej jakosci, jezeli chodzi o sam material jednak reszta (mimo podobnej konstrukcji) niestety pozostawia wiele do zyczenia. Dzwiek tez jest niczego sobie.
"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

Awatar użytkownika
mick63
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 72
Rejestracja: pt 05 cze 2009, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: mick63 » pn 23 lis 2009, 21:25

Witam,ja właśnie jestem na etapie szukania wydechu do 800Fi i tak poluję na alledrogo na coś dobrego w przyzwoitej cenie. Monti też widziałem i zastanawia mnie fakt czy warto jest inwestować w cos takiego czy lepiej dołożyć parę zł i kupić jakiegoś remuska używanego lub cos w tym stylu. Jak wygląda kwestia dolotu do tego wydechu Monti (cena)???

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Post autor: elco » pn 23 lis 2009, 21:34

Wydechy Montii wykonane sa z polerowanej stali nierdzewnej, a dorobienie dolotu w postaci wygietej, spawanej rury ze stali nierdzewnej wcale do tanich nie nalezy.
W niedziele na motobazarze widzialem piekne uzywane Microny i MIG-i za 300 zł. Mysle, ze bardziej oplaca sie zainwestowac w cos takiego.
"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

Awatar użytkownika
RALF
klepacz
klepacz
Posty: 678
Rejestracja: pn 03 lis 2008, 23:27
Imię: Rafał
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Post autor: RALF » pn 23 lis 2009, 22:44

Polecam ixila już z dolotem mysle,że cena jest niewygórowana... a dzwięk bajka.

http://www.allegro.pl/item809617719_tlu ... _6063.html

Wiem co mówię bo miałem u siebie w tamtym roku.


P.s Tłumik posiada DB kilera i ma wybitą homologację do ruchu miejskiego.
Radio Kolor 103 FM
K&N - Exhaust Delkewic - White Lamp - White Indicators - Polished wheel rims -Carbon Mudguard - Bagster

grizzly
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 60
Rejestracja: ndz 02 lis 2008, 11:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Post autor: grizzly » wt 24 lis 2009, 20:38

Ja mam poprowadzony wydech z lewej strony, dolot był juz dorobiony pod komin o średnicy wlotu 50 mm. Monti ma opaskę zaciskową do przymocowania komina do dolotu, więc ten problem mi odpadł. Ponieważ monti jest lekki, nie musiałem używać dołączonej do kompletu opaski podtrzymującej, więc cały montaż trwał 5 minut.

http://img109.imageshack.us/i/pb190093.jpg/

http://img695.imageshack.us/i/pb190095.jpg/
diesel-naprawa układów wtryskowych, mechanika pojazdowa, wymiana opon, naprawa motocykli, quadów i skuterów-Poznań 519 185 505

Skuciok
teksciarz
teksciarz
Posty: 179
Rejestracja: pt 23 maja 2008, 12:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z gór

Post autor: Skuciok » śr 25 lis 2009, 08:18

Co do firmy Monii to chyba najlepiej wysłać im ori tłumik który masz, przeróbka na przelot z tłumika RC46 to koszt 350 zł http://www.allegro.pl/item823645482_prz ... ontii.html i nie trzeba nic dorabiać bo wszystko pozostaje wymiarami takie samo. Miałem się na taką przeróbkę zdecydować ale zakupiłem tego IXILa u Ridersów w Krakowie który tutaj był już pokazany. Czemu tak? Bo zakup ori tłumika to 150 zł (bo jednak chciałem sobie oryginał zostawić) + przeróbka 350 + przesyłki tam i z powrotem, pewnie by mnie to wyniosło ponad 550 zł więc dokładając do tego jeszcze 200 zł dostałem tłumik dobrej firmy super wykonany o świetnym brzmieniu, z dbkillerem i mocowaniem pod konkretny moto, spasował bez najmniejszego porblemu.
Gada tak :arrow:http://www.youtube.com/watch?v=78oHB-cfcJ8

Awatar użytkownika
mick63
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 72
Rejestracja: pt 05 cze 2009, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: mick63 » śr 25 lis 2009, 17:51

Jeżeli chodzi o mnie to myślałem troche nad tym ixil-em z alledrogo ale się wstrzymam ponieważ chciałbym kupić coś w carbonie albo jeszcze lepiej, nie wiem dokładnie jak to się nazywa, polerowany z efektem przepalania. Sezon raczej się już zakończył więc zaczynam rozbierać moto bo planuję kilka delikatnych modyfikacji a wydech jak nie uda mi się czegoś kupić co szukam do wiosny to nabędę jakiś zestawik.

Awatar użytkownika
michał RC 46
pisarz
pisarz
Posty: 498
Rejestracja: pn 16 lut 2009, 20:08
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michał RC 46 » śr 25 lis 2009, 20:42

pewnie Ci chodzi o wydech tytanowy? :) Są i takie na allegro cena podobna jak tego Ixila jak się nie mylę
Czerwone najszybsze !

Awatar użytkownika
mick63
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 72
Rejestracja: pt 05 cze 2009, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: mick63 » śr 25 lis 2009, 21:32

Pewnie tak to się nazywa, widziałem ostatnio takiego quilla nawet w dobrym stanie (przynajmniej ze zdjęć tak wyglądało), myślę że za jakieś 400 zł by poszedł. Dolot tez juz mam na oku do 800fi robiony profesjonalnie za 150 zl. I tu mam pytanie do posiadaczy wydechów quill, czy mocowanie dolotu jest takie samo we wszystkich modelach, jeżeli tak to proszę o jakiś mały schemacik z wymiarami.Z góry dzięki.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości