WYPRÓŻNIENIE TŁUMIKA W VFR 750 RC 36

Awatar użytkownika
bodzioprince
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 79
Rejestracja: czw 29 sty 2009, 14:23
Imię: Bodzio
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: bodzioprince » śr 18 lut 2009, 16:48

No dobra, tyle to się domyślam ze tak wygląda tłumik przelotowy i trochę wygłusza

ale pozostaje kwestia zbyt luźnego wylotu i rzekomego wypalania świec i zaworów, bo on właściwie nie robi żadnych oporów.

Wszyscy doradzają kupować oryginalne sportowe tłumiki ale jak one tak wyglądają to nie wydaje mi się żeby powodowały jakieś specjalne opory podobne do oryginalnego tłumika.

Może ktoś rozcinał i wie jak wygląda sportowy tłumik z homologacja ale nie taki przelotowy, coś bardziej wymyślnego.

Już kilka dni szperam po necie i nic nie znalazłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » śr 18 lut 2009, 22:46

Wiec tak :mrgreen:
we wtryskach-silnik sobie poradzi z doborem odpowiedniej dawki paliwa, są przeciez sondy lambda i wszelkie czujniki w airboxach itp.
bodzioprince -teraz po prostu poczekaj na efekty swojej pracy-moze sie okazac iż u Ciebie będzie wszystko ok wiec najpierw trzeba zrobic kilka km i sie zorientowac w sytuacji :)

Awatar użytkownika
bodzioprince
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 79
Rejestracja: czw 29 sty 2009, 14:23
Imię: Bodzio
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: bodzioprince » śr 18 lut 2009, 23:09

Na efekty muszę czekać do wiosny a to przecież wieczność. :cry

Zresztą jestem pewien że nic się nie będzie działo bo nadal wydech stawia opór spalinom.

Tyle, że nie do końca jestem zadowolony ze swojej przeróbki, jeszcze bym mu dodał basu

ale najpierw muszę odnaleźć oryginalny przekrój sportowego wydechu, może w końcu ktoś odpowie na moje wołanie :evil

Pewien sklep internetowy proponuje mi wydech ixil za 500 zł , ale co z tego jak ten też jest przelotowy, poniżej fotki.

A i znalazłem jeszcze jakieś takie DB killery ciekawe czym się różnią?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bodzioprince
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 79
Rejestracja: czw 29 sty 2009, 14:23
Imię: Bodzio
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: bodzioprince » czw 19 lut 2009, 14:52

Ale takie coś konstruować to byłby efekt :shock:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » czw 19 lut 2009, 19:37

ixil fajna sprawa ale z tego co widze jest dedykowany pod honde cbr 900 rr, jesli chcesz wydac taka monete na tlumik ktory bedziesz musial jakos dopasowac do swojego szpeja to mam arrowa w carbonie za te same pieniazki i to bez zadnej ryski, a gra pieknie i wyglada swietnie, ja kupilem sobie akrapa ktory z reszta do tej pory lezy sobie w pudelku, jak nie sprzedam tego arrowa to nie bede mial kasy na nowy kolektor wydechowy i koleczko sie zamyka :/
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
bodzioprince
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 79
Rejestracja: czw 29 sty 2009, 14:23
Imię: Bodzio
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: bodzioprince » czw 19 lut 2009, 20:32

Fabiq pisze:ixil fajna sprawa ale z tego co widze jest dedykowany pod honde cbr 900 rr, jesli chcesz wydac taka monete na tlumik ktory bedziesz musial jakos dopasowac do swojego szpeja to mam arrowa w carbonie za te same pieniazki i to bez zadnej ryski, a gra pieknie i wyglada swietnie, ja kupilem sobie akrapa ktory z reszta do tej pory lezy sobie w pudelku, jak nie sprzedam tego arrowa to nie bede mial kasy na nowy kolektor wydechowy i koleczko sie zamyka :/
Nie jestem aż takim maniakiem żeby wydać kilka stów na głupi tłumik i to do 20 letniego motoru.

Te tuningowe karbonowe i inne wielkie "banie" wcale mi się nie podobają a wręcz szpecą cały motor.

Jak już wydawać kasę to na coś takiego jak ta króciutka dwururka bo efekt imponujący.

Tyle że w silniku V pewnie byłby za głośny i znów pozostaje nieszczęsna kwestia wypalania świec itp rzeczy o których tu się koledzy wypowiadali.

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » czw 19 lut 2009, 21:10

Obrazek

niekoniecznie :) , -2 kg +5 koni , tlumik wazy jakies 300 gram - tytanowo carbonowy oval, fajny jest tylko szkoda ze do mojego kolektora nie pasuje, trzeba kupic drugi a juz do mojego sprzeta nie robiabo to przeciez 10 letni zabytek :P , wyjdzie na to ze go sprzedam za polowe ceny kupna na allegro :/
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
Ketchup
klepacz
klepacz
Posty: 571
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 20:05
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chocicz

Post autor: Ketchup » czw 19 lut 2009, 21:53

Fabiq pisze: wyjdzie na to ze go sprzedam za polowe ceny kupna na allegro :/
to jaka by była za niego cena???
Jak do baku to tylko nitroglicerynometanol

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » czw 19 lut 2009, 22:17

cos kolo 1 tys plnow, ale jeszcze troche poczekam, moj jest typu slip-on, podobny do tego ze zdjecia tylko montuje sie go na sprezynki, tytanowy , carbon i oval na dokladke, fuck nawet nie wiem jak bedzie pracowac, juz w niego dmuchalem jak w trabke ale efektu nie bylo :P

o dokladnie taki sam ja na tej aukcji http://moto.allegro.pl/item561657653_ak ... _2005.html tylko mi sie go dostalo bez tej rury laczacej ale zaplacilem 2 tyski :/ , niewatpliwie wydawalo mi sie to wtedy bardzo okazyjnie
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
bodzioprince
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 79
Rejestracja: czw 29 sty 2009, 14:23
Imię: Bodzio
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: bodzioprince » czw 19 lut 2009, 22:37

Fabiq pisze:cos kolo 1 tys plnow, ale jeszcze troche poczekam, moj jest typu slip-on, podobny do tego ze zdjecia tylko montuje sie go na sprezynki, tytanowy , carbon i oval na dokladke, fuck nawet nie wiem jak bedzie pracowac, juz w niego dmuchalem jak w trabke ale efektu nie bylo :P

o dokladnie taki sam ja na tej aukcji http://moto.allegro.pl/item561657653_ak ... _2005.html tylko mi sie go dostalo bez tej rury laczacej ale zaplacilem 2 tyski :/ , niewatpliwie wydawalo mi sie to wtedy bardzo okazyjnie
Jestem w szoku ze zapłaciłeś za tłumik 2 tys :shock: , musisz być fanatykiem motocykli :mrgreen:

Ja co najwyżej mógłbym 200 zł wydać na taki bajer, tak mi podpowiada rozsądek ;-)

Ciekaw jestem jaką część wartości motoru cię on wtedy kosztował? :idea:

"Nieliczni ale fanatyczni" :evil

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości