Tłumik do RC 46

Awatar użytkownika
Narwany
pisarz
pisarz
Posty: 339
Rejestracja: pt 18 lip 2008, 22:33
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Tłumik do RC 46

Post autor: Narwany » wt 02 gru 2008, 19:16

Od dłuższego czasu myślę o kupnie wydechu do mojego sprzęciora i mam parę pytań od nośnie tego: :palisie

1 Czy tłumik np od VFR 750 będzie pasował :?:
2 Jakie w ogóle szukać tłumiki, mogą być z mniejszych czy muszą być od motocykli z większymi pojemnościami :?:
3 Czy jak kupie np jakiś który nie jest dedykowany do VFR to sprzęcior będzie gorzej chodził :?: Będzie zamulał itd :?:
4 Co z tymi wszystkimi "uniwersalnymi" tłumikami, czy warto się w coś takiego pakować :?:

Niech jakaś mądra głowa napiszę coś na temat... :yeah

:kapela
Kto w młodości głupim nie był, Ten na starość nie zmądrzeje !!!

Awatar użytkownika
Art
klepacz
klepacz
Posty: 768
Rejestracja: sob 19 lip 2008, 10:06
Imię: Artur
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tłumik do RC 46

Post autor: Art » wt 02 gru 2008, 20:35

[quote="Narwany"]Od dłuższego czasu myślę o kupnie wydechu do mojego sprzęciora i mam parę pytań od nośnie tego: :palisie

1 Czy tłumik np od VFR 750 będzie pasował :?:
2 Jakie w ogóle szukać tłumiki, mogą być z mniejszych czy muszą być od motocykli z większymi pojemnościami :?:

- teoretycznie ten od wiekszej ułatwi przelot spalin, więc opory bedę mniejsze

3 Czy jak kupie np jakiś który nie jest dedykowany do VFR to sprzęcior będzie gorzej chodził :?: Będzie zamulał itd :?:
-
rozmawiałem na ten temat ze specjalistą przygotowującym maszyny na Paryż - Dakar, 1/4 mili. Twierdzi iz wiekszośc tłumików jest podobnych- chodzi o to, że inna jest tylko rura do łączenia z kolektorem. Wazne jednak, by pojemnośc się zgadzała, lub było bardzo zbliżona. Jeli jednak kupisz tłumik który ma rure łączącą jak i sam tłumik zupełnie inne to przez zmiana oporów wylotu gazów możesz mieć spadek mocy i większe spalanie. Dlatego jednak albo kupisz tłumik dedykowany z rurą, albo zlecisz dobremu zakładowi dorobienie, albo bedziesz miał dobry dzwiek - ale ze strata mocy.

4 Co z tymi wszystkimi "uniwersalnymi" tłumikami, czy warto się w coś takiego pakować :?:


Osobiście wole mieć dedykowany - mniejsze ryzyko działań niepożądanych
Beyond the Grabówek sky

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości