Wiejski przelotowy tłumik, co można o nim powiedzieć.

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
klepacz
klepacz
Posty: 609
Rejestracja: sob 24 maja 2008, 09:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bialy-murzyn » wt 07 paź 2008, 15:50

dla ziainteresowanych 30 sek. do odczekania nie robi różnicy, a reszcie i tak nic po tym co jest w tych filmikach : >

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » ndz 12 paź 2008, 08:34

generalnie z tłumikami (podejrzewam jak ze wszystkim) nie ma tak że jest tanio i dobrze, wydech jest ważny i ma duży wpływ na prace silnika (szczególnie jeśli np. wywalasz razem z wydechem katalizator) więc nie warto montować jakiegoś śmietnika.

Polecam tylko i wyłącznie dedykowane wydechy i na pewno firmowe, lepiej poszukaj używanej firmówki jeżeli brakuje $ na nowy.

Awatar użytkownika
Piotras
klepacz
klepacz
Posty: 859
Rejestracja: ndz 09 gru 2007, 20:31
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Piotras » ndz 12 paź 2008, 18:15

UxY pisze:lepiej poszukaj używanej firmówki jeżeli brakuje $ na nowy
Wiadomo, że wydech jest ważny, ale piewsza sprawa, używane firmówki mają bardzo krótki żywot na aukcjach, a druga sprawa - wcale tanie nie są!

Znalezienie pojedyńczej puchy firmowej poniżej 400 zł graniczy z cudem, do tego trza dopasować rurę +/- 150 pln.

Do Vitka, jak już gdzieś się znajdzie jakąś używkę to kosztuje od 1-1,5 tys. zł, a nowe od 2500 do 5 tys :shock: .

Więc Polak kombinuje...
BikePics_____________________________________Picasa

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » pn 13 paź 2008, 00:01

w mojej ocenie nie warto ale oczywiście można....masz świeży motocykl który tani nie był więc stosunek wartości motocykla do układu wydechowego jest odpowiedni.

400 zł za jedną końcówkę to bardzo tanio (jak na wydechy) mój wydech (sam slip-on) kosztował 400 usd i mimo że to kupa kasy to było warto, zero problemów z montażem, charakter silnika zmienił się w dokładnie taki jak chciałem a i dźwięk jest wporzo :)

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » pn 13 paź 2008, 17:37

Piotras pisze:
UxY pisze:lepiej poszukaj używanej firmówki jeżeli brakuje $ na nowy
Wiadomo, że wydech jest ważny, ale piewsza sprawa, używane firmówki mają bardzo krótki żywot na aukcjach, a druga sprawa - wcale tanie nie są!

Znalezienie pojedyńczej puchy firmowej poniżej 400 zł graniczy z cudem, do tego trza dopasować rurę +/- 150 pln.

Do Vitka, jak już gdzieś się znajdzie jakąś używkę to kosztuje od 1-1,5 tys. zł, a nowe od 2500 do 5 tys :shock: .

Więc Polak kombinuje...
Oj nie tak do końca, moja firmówka proszę bardzo.....
viewtopic.php?t=4311
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

Awatar użytkownika
kruhy
klepacz
klepacz
Posty: 642
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 22:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów(okolice)
Kontakt:

Post autor: kruhy » pn 13 paź 2008, 18:58

Rozmawiałem dzisiaj na ten temat z dobrym mechanikiem, który w przeciwieństwie do niektórych zna sie na rzeczy. Powiedział tak: to czy dany tłumik nie będzie powodował wypalania zaworów ciężko stwierdzić na 100% bez profesjonalnego sprzętu na hamowni. Najlepiej po założeniu tłumika zrobić 100km w trasie(bez przerw), zgasic potem od razu moto tak żeby nie chodziło na wolnych obrotach. Zdjąc świece i zobaczyć jak wyglądają. Jak są czyste, srebrne, to znaczy że mieszanka jest za uboga i topimy zawory. Jak sa małe białe plamki albo pomaranczowe zabarwienie(no niech będzie ceglane;p) to jest ok i nie ma sie co bać.
Więc najlepiej zakładać tłumiki dedykowane albo miec nadzieje na to, że na świecach są białe kropki :razz:
Ostatnio zmieniony wt 14 paź 2008, 11:43 przez kruhy, łącznie zmieniany 1 raz.
Honda jest lepsza od wielbłąda bo wielbłąd to turysta i nie lata 300 ;]

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » wt 14 paź 2008, 07:58

Z tego co mi wiadomo to lekki ceglany kolor jak jest to jest dobrze ;-)
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
klepacz
klepacz
Posty: 609
Rejestracja: sob 24 maja 2008, 09:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bialy-murzyn » wt 14 paź 2008, 08:14

to chyba mówimy o tym jak zaczynaja sie wypalać,
bo jak sie wypalą to wiadomo od razu bo palić bedzie więcej

tak mi sie wydaje :grin:

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » śr 15 paź 2008, 11:28

KRUHY ma rację, jak nie spróbujesz to wiedzał nie będziesz a może i trafisz idealnie :mrgreen: Ostatnio widziałem GPZ z końcowym wydechem trudnym do opisania...
Wyglądał jak atak niewidomego praktykanta spawania na kawałek zardzewiałej rynny. Ciekawe czy kolo jadący tym sprzętem zaśmiecał sobie głowe wypalaniem zaworów 8)
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Fred » śr 15 paź 2008, 21:48

Ja mam tłumik od gościa z allegro a przekonał mnie odgłos silnika od klubowicza Fazera.

Spalanie pozostało w normie a dźwiek... hmm miód :D
http://moto.allegro.pl/item452999933_sp ... nskic.html


Zastanawiałem się nad przyciszeniem go ale tylko wtedy kiedy trzeba. Na tej aukcji widać wyraźnie tzw. DB killera. Jak myślicie - da się coś takiego dorobić?

http://www.aukcjoner.net/gallery/000482 ... ec.html#I5

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
klepacz
klepacz
Posty: 609
Rejestracja: sob 24 maja 2008, 09:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bialy-murzyn » śr 15 paź 2008, 22:04

taki owalny wydech widziałem w R1, dźwięk jest z niego znakomity, lepszy znacznie od tego co założyłem

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Fred » śr 15 paź 2008, 22:09

bialy-murzyn pisze:taki owalny wydech widziałem w R1, dźwięk jest z niego znakomity, lepszy znacznie od tego co założyłem
Ten mój czy ten z DB killerem? Mnie wydech kosztował 466zł z rurą dolotową. Fajnie mruczy podczas przyspieszania :aww

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
klepacz
klepacz
Posty: 609
Rejestracja: sob 24 maja 2008, 09:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bialy-murzyn » czw 16 paź 2008, 21:14

Twój Fred oczywiście, nagraj kiedyś - sam dźwięk wystarczy :grin:

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Fred » czw 16 paź 2008, 22:39

bialy-murzyn pisze:Twój Fred oczywiście, nagraj kiedyś - sam dźwięk wystarczy :grin:
Szybciej będzie się spotkać niż ja to nagram. Jak będzie fajna pogoda w weekend to odwiedzimy KRK.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 28 gości