Spasowanie wydechu, problem

Awatar użytkownika
kalosh
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: czw 22 sty 2009, 16:24
Model VFR: 800 FIstaszek '98
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Spasowanie wydechu, problem

Post autor: kalosh » śr 30 kwie 2014, 08:21

Witam.
Mam problem w spasowaniu tłumika końcowego oraz kolektorów i stopki centralnej. Nie mogę ustawić tłumika tak, żeby centralka opierała się o gumkę na tłumiku (wypada jakieś 1-2cm w lewo). Tłumik wisi na kolektorach (na razie nie przymocowuję go do stelaża zadupka), kolektory oraz centralka na silniku, a razem nie pasuje. Zakupiłem drugie kolektory bo moje były lekko krzywe, ale problem pozostał.
Witki mi już opadają, frustracja sięga zenitu i pomysły się kończą więc poratujcie zanim mnie coś trafi. Jakiekolwiek sugestie będą wzięte pod uwagę.
Pozdrawiam, Dawid.

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Model VFR: RC46 FI
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Spasowanie wydechu, problem

Post autor: poscig » czw 01 maja 2014, 00:42

Skoro jakiś sposobem zostały skrzywione kolektory to może inne elementy również uległy skrzywieniu,odkształceniu i stąd obecny problem.ale 1-2 cm to wydaje mi sie ,że da sie wszytsko ponaciągać,poustawiać i złożyć poprawnie.

Awatar użytkownika
Roadrunner
pisarz
pisarz
Posty: 463
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 23:55
Model VFR: BANDERsnatch
Imię: Pawelec
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 60 sekund przed Tobą

Re: Spasowanie wydechu, problem

Post autor: Roadrunner » czw 01 maja 2014, 19:39

A centralkę masz w porządku? Bo zdarza się o dziwo ludziom zahaczyć tym ustrojstwem i jest może lekko "kopnięta". Z tego co pamiętam, to kolektory przychodzą w jedno ustalone miejsce i skoro masz proste to nie ma możliwości żeby nie pasowały.

Awatar użytkownika
kalosh
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: czw 22 sty 2009, 16:24
Model VFR: 800 FIstaszek '98
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Re: Spasowanie wydechu, problem

Post autor: kalosh » wt 06 maja 2014, 08:35

Cześć.
Dzięki za odpowiedzi. Musiałem skrócić uszczelkę kolektor-wydech i się złożyło poprawnie.
Pozdrawiam, Dawid.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości