Czerwony katalizator!!

Awatar użytkownika
Pawelr851
teksciarz
teksciarz
Posty: 121
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 20:03
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Irlandia

Czerwony katalizator!!

Post autor: Pawelr851 » sob 26 paź 2013, 04:02

Dobra! Rozbitego mialem Vitka przez pol roku, w tym czasie jezdzilem VTR, w zeszlym tyugodniu w koncu go poskladalem i co mi sie rzucilo w oczy to ze katalizator grzeje sie tak ze jest poprostu czerwony!! Albo tak jest a ja slepy nigdy na to nie zwrocilem uwagi albo cos sie dzieje nie tak :/ Mam filtr K&N i wydech oryginalny ale wybebeszony tak ze mozna powiedziec ze przelotowy tak ze myslalem ze moze mieszanka jest z byt uboga przez co jest wieksza ilosc tlenu w stosunku do paliwa przez co temperatura spalania jest wkiesza i to jest to. Niestety na forum znalazlem (ze sie sam nie domyslilem) ze przeciez Vitki na wtrysku maja sondy Lambda wiec same powinny dostrajac mieszanke tak jak trzeba. A wiec pytanie do uzytkownikow Vitkow czy Wy tez macie czerwony katalizator nawet gdy po odpaleniu stoi na luzie i wolnych obrotach ??? A Jak nie to moze ktos cos podpowie? Motung rozebrany na czynniki pierwsze byl przez pol roku teraz poskladany i takie o to klocki sa :/
Śpiesz sie powoli!!!

Awatar użytkownika
Koobsky
pisarz
pisarz
Posty: 399
Rejestracja: pt 09 lis 2012, 22:03
Imię: Kuba
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol, UK
Kontakt:

Re: Czerwony katalizator!!

Post autor: Koobsky » sob 26 paź 2013, 05:57

Mogę powiedzieć tylko tyle, że mój nie robi się czerwony. Coś jest raczej nie tak.
Ja mam filtr oryginalny Hondy a wydech lekko "rozwiercony" ale nie przelotowy.
http://www.goriders.net
Zapraszam do polajkowania mojego fanpage'a na facebook'u. :)
https://www.facebook.com/www.goriders.net

Moja VFR'a...
VFR 800 V-Tec

jaroslawp
pisarz
pisarz
Posty: 232
Rejestracja: wt 27 sty 2009, 19:51
Imię: Jerry
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czerwony katalizator!!

Post autor: jaroslawp » sob 26 paź 2013, 08:54

Żadnych zmian kolorów jakiejkolwiek części wydechu. Mam filtr K&N, a wydech oryginalny.
Nie robiłeś czegoś przy wydechach? Nie wpadło Ci tam do środka coś? Taki problem może się pojawić przy przypchanym układzie. Może na wyjściu z katalizatora coś siedzi i przypycha wylot, dlatego tak się grzeje.

Awatar użytkownika
lukasg.81
teksciarz
teksciarz
Posty: 190
Rejestracja: sob 27 lut 2010, 10:56
Imię: Łukasz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Orliska / Podkarpacie

Re: Czerwony katalizator!!

Post autor: lukasg.81 » ndz 27 paź 2013, 16:01

Możliwe że przy wypadku katalizator się potłukł i teraz jest mało przelotowy czy motocykl ma właściwą moc ? bo gdy jest niedrożny katalizator to powinien być słabszy .

marcinmsm
bywalec
bywalec
Posty: 33
Rejestracja: pn 22 kwie 2013, 14:48
Imię: Marcin
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: Czerwony katalizator!!

Post autor: marcinmsm » ndz 27 paź 2013, 16:11

Ja jutro zerkne na swojego ale raczej bym zauwazyl gdyby byl czerwony, jak jestes ciagle w dublinie to mozemy sie spotkac w nastepny weekend np w Newry i sam porownasz.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Czerwony katalizator!!

Post autor: kiki » ndz 27 paź 2013, 16:20

Przelot puchy nie zwiększy Ci temperatury kolanek - wręcz przeciwnie może je nawet zmniejszyć bo spaliny będą szybciej "wylatać" :). Chyba, że przelot jest źle zrobiony i blokuje wylot spalin, a może i trzeba w koncu wyciac kata ? :)

Awatar użytkownika
Pawelr851
teksciarz
teksciarz
Posty: 121
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 20:03
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Irlandia

Re: Czerwony katalizator!!

Post autor: Pawelr851 » ndz 27 paź 2013, 17:55

Widzisz bo kolanka sie nie swiece a katalizator czerwony jak zarowka! Kurde nie wiem co jest grane :/
Śpiesz sie powoli!!!

Awatar użytkownika
Koobsky
pisarz
pisarz
Posty: 399
Rejestracja: pt 09 lis 2012, 22:03
Imię: Kuba
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol, UK
Kontakt:

Re: Czerwony katalizator!!

Post autor: Koobsky » ndz 27 paź 2013, 18:10

Ja bym zdjął całość, rozciął, wybebeszył i zaspawał. :)
http://www.goriders.net
Zapraszam do polajkowania mojego fanpage'a na facebook'u. :)
https://www.facebook.com/www.goriders.net

Moja VFR'a...
VFR 800 V-Tec

Awatar użytkownika
Piotrek82
teksciarz
teksciarz
Posty: 151
Rejestracja: śr 13 paź 2010, 12:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szastarka

Re: Czerwony katalizator!!

Post autor: Piotrek82 » ndz 27 paź 2013, 19:14

Ja miałem identyczny objaw w gaźnikowcu jak gaźnik dawał za dużo paliwa i się wypalało w katalizatorze.

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Czerwony katalizator!!

Post autor: PETER » pn 28 paź 2013, 09:24

sprawdź map sensor i potencjometr przepustnicy
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Mateusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz 09 wrz 2012, 22:00
Imię: Mateusz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Sadyba

Re: Czerwony katalizator!!

Post autor: Mateusz » pn 28 paź 2013, 13:14

Proponuje sprawdzic wtryski czerwony katalizator to ewidentny objaw nie spalania paliwa

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Czerwony katalizator!!

Post autor: Arnold » pn 28 paź 2013, 20:44

Jak wyżej. Może też sondy Lambda świrują. Podjedź gdzieś sprawdzić skład spalin i będziesz miał jakiś obraz. Można też mieszankę sprawdzić świecą diagnostyczną.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

andreas
teksciarz
teksciarz
Posty: 158
Rejestracja: sob 31 mar 2012, 11:30
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/DK-22

Re: Czerwony katalizator!!

Post autor: andreas » pn 28 paź 2013, 23:59

Cewka/świeca albo wtrysk leje. Zapchany olejem katalizator-szczerze wątpię w to, prędzej uszkodzony mechanicznie.
Cudów nie ma. Prędzej uszkodzony sterownik by polewał paliwo niż przez uszkodzony osprzęt (czujnik tlenu,tps,map) pozwoliłby na tak bogatą mieszankę.

Awatar użytkownika
Pawelr851
teksciarz
teksciarz
Posty: 121
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 20:03
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Irlandia

Re: Czerwony katalizator!!

Post autor: Pawelr851 » wt 29 paź 2013, 09:43

Dzieki za pomoc Panowie, jak bede mila chwile to bede probowal to rozwiazac a jak znajde przyczyne to napisze!
Pozdro 800!!
Śpiesz sie powoli!!!

Awatar użytkownika
Pawelr851
teksciarz
teksciarz
Posty: 121
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 20:03
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Irlandia

Re: Czerwony katalizator!!

Post autor: Pawelr851 » śr 30 paź 2013, 16:20

No i znalazlem!! Nie wiem jak to napisac bo az wstyd sie przyznac ze nie zorientowalem sie wczesniej.. :oops:

Wczoraj przyjechal do mnie kumpel swoja vfr i poprosilem zeby dal sie przejechac dla porownania bo nie moglem uwierzyc ze po przesiadce z VTR na VFR bedzie taka roznica w mocy. Gdy wsiadlem na jego moto, ewidetnie poczulem ze z moim jest cos nie tak bo jego jest mocniejszy (jak moja vfr jeszcze przed wypadkiem (przypomnialo mi sie)). Oczywiscie w mojej po chwili katalizator byl czerwony.

Poszedelm do domu, napilem sie wodki i zaczolem myslec co jest kuzwa nie tak ze niby silnik pracuje i od tygodnia nim przeciez jezdze ale ze stracil na mocy.... i przypomnialo mi sie ze gdy go skladalem mialem problem z wtyczka do cewko-fajki na swiecy cylindra nr.1

Pomyslalem ze faktycznie gdyby jeden cylinder nie pracowal to po pierwsze stracil by mocy a mieszanka spalala by sie w katalizatorze... :shock:

Rano wstalem i szybko poszedlem to sprawdzic i oto sie okazalo ze wlasnie te cholerna wtyczke zle wpiolem!!! po jej zapieciu praca silnika jak by nieco rowniejsza ale dopiero jak sie pojawilo pelno dymu z wypalajacych sie smarow na kolanku kolektora zrozumialme ze ten cylinder dopiero teraz zaczol prace!!!

Ale siara ze sie wczesniej nie zorientowalem! :oops: gdyby to moze byl silnik rzedowy to szybciej by bylo slychac rozniece ale w Vce i to jeszcze z wybebeszonymi wydechami jakos nie moglem sie zorientowac... tym bardziej ze przez pol roku jezdzilem VTR 1000 tez z wybebeszonymi wydechami... dobra nie bede sie juz tlumaczyl... wstyd i siara jak ch...j*!! :oops:

Dzieki wielkie za pomoc bo bez naprowadzenia mnie z wypalaniem sie nadmiaru paliwa w katalizatorze nie wpadl bym na to ze moze jeden cylinder nie dziala !! Dzieki wielkie!!
Śpiesz sie powoli!!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości