montaż akcesoryjnych wydechów

Awatar użytkownika
timi
teksciarz
teksciarz
Posty: 140
Rejestracja: śr 17 cze 2009, 18:05
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

montaż akcesoryjnych wydechów

Post autor: timi » pt 25 mar 2011, 14:15

Siemka!!!
Właśnie przyszły do mnie zza oceanu tłumiczki. Jako że jutro chcę się wziąć za montaż mam jedno pytanko odnośnie użycia dołączonego silikonu - gdzie go posmarować bo z instrukcji dokładnie tego nie mogę zaczaić... jest to opisane bodajże w pkt. 6 poniższej instrukcji.
http://www.twobros.com/Cust_Service/Ins ... V_inst.pdf

Z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Arnold » pt 25 mar 2011, 14:28

Masz posmarować zewnętrzną stronę oryginalnego kolektora wydechowego i nałożyć na to rurę wydechową. Posmaruj miejsca łączenia się wszystkich elementów. To co wyciśnie wytrzyj i gotowe. :) Jeszcze tam pisze że po około 2 godzinach jazdy masz sprawdzić wszystkie połączenia.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

jankovich
teksciarz
teksciarz
Posty: 107
Rejestracja: czw 21 maja 2009, 13:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jankovich » pt 25 mar 2011, 14:53

timi....jak już troszkę pojeździsz to daj znać jak spalanie....czy więcej pożre paliwka???

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Arnold » pt 25 mar 2011, 14:58

Aha, jeszcze dodam żebyś po złożeniu wszystkiego nie jeździł od razu tylko zostawił moto tak na 10 - 15 minut na wolnych obrotach żeby się cały system zagrzał i wypalił olej czy tam smar z tłumików który zabezpiecza je przed korozją w trakcie magazynowania i żeby ten sylikon stwardniał.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
klosiewi
klepacz
klepacz
Posty: 1369
Rejestracja: pt 24 kwie 2009, 15:59
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec

Post autor: klosiewi » pt 25 mar 2011, 16:17

Arnold pisze:Aha, jeszcze dodam żebyś po złożeniu wszystkiego nie jeździł od razu tylko zostawił moto tak na 10 - 15 minut na wolnych obrotach żeby się cały system zagrzał i wypalił olej czy tam smar z tłumików który zabezpiecza je przed korozją w trakcie magazynowania i żeby ten sylikon stwardniał.
Przed uruchomieniem silnika zaleca dokładne wyczyszczenie całego układu wydechowego. Głównie to na pozbyciu się śladów oleju i zabrudzeń z powierzchni wizualnych ponieważ jeśli tego nie zrobisz tłumik rozgrzewając się utwardzi go powierzchniowe i już niestety nie będziesz w stanie go usunąć. ;-)

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Arnold » pt 25 mar 2011, 16:33

klosiewi, zgadza się. Chodziło mi o ten wewnętrzny smar/olej. :)
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
klosiewi
klepacz
klepacz
Posty: 1369
Rejestracja: pt 24 kwie 2009, 15:59
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec

Post autor: klosiewi » pt 25 mar 2011, 16:42

Arnold, masz rację dlatego zacytowałem Cię aby później timi, nie plół sobie w twarz.
timi, do zdjęcia wydechu OEM czyli orydzinales made by Honda musisz odkręcić uchwyt rejestracji (czyli hlapacza :mrgreen: ), ja tak musiałem zrobić przy demontażu tłumika ponieważ nie wysuniesz go.
P.S. Arnold'owi należy sie pomógł ;-)

Awatar użytkownika
timi
teksciarz
teksciarz
Posty: 140
Rejestracja: śr 17 cze 2009, 18:05
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: timi » pt 25 mar 2011, 23:01

jankovich pisze:timi....jak już troszkę pojeździsz to daj znać jak spalanie....czy więcej pożre paliwka???
a to dlaczego miałby więcej spalić??? ale jak coś się zmieni to dam znać
klosiewi pisze:Przed uruchomieniem silnika zaleca dokładne wyczyszczenie całego układu wydechowego. Głównie to na pozbyciu się śladów oleju i zabrudzeń z powierzchni wizualnych ponieważ jeśli tego nie zrobisz tłumik rozgrzewając się utwardzi go powierzchniowe i już niestety nie będziesz w stanie go usunąć. ;-)
to teoretycznie powinienem czyścić ślady oleju i paluchów przed każdą przejażdżką aby się nie "utwardziły" :shock:
klosiewi pisze:do zdjęcia wydechu OEM czyli orydzinales made by Honda musisz odkręcić uchwyt rejestracji (czyli hlapacza :mrgreen: ), ja tak musiałem zrobić przy demontażu tłumika ponieważ nie wysuniesz go.
dzięki za podpowiedź, tak też zrobię ;-)

Co ja bym bez Was zrobił/posmarował... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Narwany
pisarz
pisarz
Posty: 339
Rejestracja: pt 18 lip 2008, 22:33
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Narwany » sob 26 mar 2011, 11:16

jedna baaaardzo ważna rzecz po założeniu.....
Weź kamerkę i zrób filmik, żebyśmy mogli usłyszeć jak to chodzi na tych wydechach ...... a na pewno jest to harmonia dla ucha.... :twisted:
Kto w młodości głupim nie był, Ten na starość nie zmądrzeje !!!

Awatar użytkownika
timi
teksciarz
teksciarz
Posty: 140
Rejestracja: śr 17 cze 2009, 18:05
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: timi » sob 26 mar 2011, 18:58

No i skończone, trochę mi to zajęło czasu ale wszystko gra i buczy :mrgreen: Pasta spisała się znakomicie trochę pośmierdziało, podymiło ale w końcu się utrwaliło i jest gitara.
Dzięki wszystkim za podpowiedzi, a w poniedziałek postaram się nagrać jakiś filmik bo w niedzielę by mnie sąsiedzi wykleli :twisted:

Awatar użytkownika
klosiewi
klepacz
klepacz
Posty: 1369
Rejestracja: pt 24 kwie 2009, 15:59
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec

Post autor: klosiewi » sob 26 mar 2011, 22:50

timi pisze:to teoretycznie powinienem czyścić ślady oleju i paluchów przed każdą przejażdżką aby się nie "utwardziły" :shock:
Nie 8) po prostu jest to istotne przy pierwszym wypalaniu tłumika, a później to jak kto woli :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości