sprzęgło

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

sprzęgło

Post autor: Shoov » sob 23 gru 2006, 22:47

Witam, wam też sprzęgło tak cieżko chodzi jak mi??
właśnie rozbebeszyłem sprzęgło, wymieniłem tarcze sprzęgłowe, sprężyny, wymieniłem płyn w hydraulice i przeczyściłem i nasmarowałem tłoczek.
poprawa nastepuje jedynie wtedy jak popuszcze troche sprężyny o jakieś 4 obroty, jak powinno się je dokręcać?
jak je rozkręcałem miałem dokręcone do końca, powymieniałem wszystko i też dokręciłem do końca klamka choci ciezko jak @#!$!@$@!#$ aczkolwiek sprężyny dokręcały sie lekko do samego końca... ?


P.S. jakie macie u siebie te tarcze sprzęgłowe metalowe gładkie czy z takimi dziurkami małymi na całej powierchni ?

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » sob 23 gru 2006, 23:19

sprzęgło musisz mieć dokrecone na maksa ,czyli śruby dociągasz do końca , jesli chodzi o te przekładki między tarczami to w moich dwóch maszynach są z tymi niby "dziurkami", mi sprzęgło tez ciężko chodziło jak czysciłem silnik z dwuletniego zwietrzałego oleju ,rozkręcałem wtedy kosz przemywałem go z tej olejowej zupy ,po złozeniu ciezko było wcisnąc klamkę ,ale po odpaleniu i smiganięciu kilku rundek zaczeło coraz to lżej pracowac ,az wkońcu się ustabilizowało i zapomniałem o tym .Moja rada , jesli złozyles wszystko jak było nie dales za mało o jedną tarcze :P , to spokojnie składaj sprzęta i zalicz jakas testową traskę zobaczysz ze się rozchodzi.

Sebastian

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » ndz 24 gru 2006, 12:38

ja gdy wymienialem to mialem te z dziurkami a te przekladki ktore kupilem (oryginalne hondy) sa bez. zlozylem ii tez zajeb.iscie ciezko chodzi nadal mimo iz nawinalem juz kilka tysi.plus bardzo szybko mi sie brudzi plyn ale sie przyzwycvzailem. no i delikatnie ciagnie sprzegielko... :/
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
mucha
pisarz
pisarz
Posty: 201
Rejestracja: czw 14 wrz 2006, 10:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: tpb

Post autor: mucha » ndz 24 gru 2006, 12:55

Nie u mnie luz ze sprzęgiełkiem, leciutko i w rc 24 (mimo tego że je rozbierałem ze dwa razy) i w obecnej :)
VFR wszystko przetrzyma.

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » ndz 24 gru 2006, 13:41

qrde lipex, steszcze jeszcze zestaw naprawczy pompy po świetach, nie możliwe żeby to tak cieżko fabrycznie chodziło :/ w korkach mnie tak łapa #$%@#% ze rany biskie...

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » ndz 24 gru 2006, 16:34

Ja mam to samo- w korkach nie wyrabiam. A na poczatku to i na trasie nie dawałem rady :razz2 . Teraz albo sie przyzywczailem albo łapa mi podrosła :wink . Sprzegło jest jakis rok po naprawie (8 tys km). Ale prawde mówiąc to w tych korakch w wawie czasami juz nie wyrabiam i łapa boli :mad:

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » ndz 24 gru 2006, 16:58

u mnie sie wszystko ustabilizowało gdzies po 300km ,no chyba ze mam koksa w łapie :P heheh

Awatar użytkownika
Pawel
pisarz
pisarz
Posty: 349
Rejestracja: pn 15 maja 2006, 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawel » ndz 24 gru 2006, 20:30

Pytanie. Jakie zakładacie sprężyny? TYLKO oryginalne Hondy. Te akcesoryjne sie nie nadają, są zbyt twarde. Po czym poznać? Akcesoryjne sa w kolorze metalu, Hondy powleczone czerwoną farbą (ale nie takie zarówiaste, metal prześwituje). U mnie sprzęgiełko chodzi stosunkowo lekko jak na ten typ konstrukcji.

Pawel
Gwiaza rocka, czarny koń wyścigów motocyklowych, kwiat polskiego dziennikarstwa, mistrz obiektywu - ot zwykły skromny chłopak ...

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » ndz 24 gru 2006, 22:10

ja kupilem w zestawie razem z tarczami EBC. i mowiono mi ze sa twarde :/ wiec to pewnie to
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » czw 11 sty 2007, 11:27

Załozyłem zestaw naprawczy pompy, stary był masakrycznie styrany już, po wymianie bez zmian :/ siłownik jest ok, Paweł ma racje to chyba wina sprężyn. Nie ma innej opcji.

Awatar użytkownika
cristo
pisarz
pisarz
Posty: 280
Rejestracja: czw 20 kwie 2006, 18:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: cristo » pt 30 mar 2007, 09:28

Podczepie sie pod temat. Niestety przez wlasna glupote spalilem sprzeglo.
Zamowilem juz tarcze sprzegla, ale zastanawiam sie czy cos jeszcze bedzie potrzebne. Wiem, ze to wszystko zalezy od wielu czynnikow, ale moze ktos wie tak z doswiadczenia. Bylbym wdzieczny.

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » pt 30 mar 2007, 13:52

mam przekladki jak chcesz...
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
cristo
pisarz
pisarz
Posty: 280
Rejestracja: czw 20 kwie 2006, 18:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: cristo » pt 30 mar 2007, 20:29

LukeVFR pisze:mam przekladki jak chcesz...
Dzieki za informacje. Jutro z rana zabieram sie za dokladne ogledziny. Jesli przekladki beda potrzebne to odezwe sie... Dzieki

Awatar użytkownika
Ketchup
klepacz
klepacz
Posty: 571
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 20:05
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chocicz

Post autor: Ketchup » sob 31 mar 2007, 20:00

LukeVFR pisze:mam przekladki jak chcesz...
raczej proponował bym wymianę kompletu, i proszę nie cytować czegokowiek, bo temat przerabiałem
Jak do baku to tylko nitroglicerynometanol

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości