Motooiler

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Motooiler

Post autor: Samson1983 » pn 20 kwie 2015, 16:42

Trochę od grzebie temat.
Ma ktoś może zamontowaną olejarkę w swojej VFR? nie ważne jakiego producenta czy to Wilku czy Lubrixa itp
Jeżeli tak to czy mogli byście wrzucić jakieś zdjęcia jak macie to zamontowane?
- zbiorniczek oleju
- elektrozawór
- poprowadzenie przewodu z dyszą na wahacz
Bo chcę zamontować do swojego FIstaszka.
A po co sobie komplikować skoro można iść drogą montażu innych użytkowników;)
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Motooiler

Post autor: Zaper » pn 20 kwie 2015, 18:48

To ja też się dołączę bo przyjechała od PETERA i czeka w garażu.

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Motooiler

Post autor: Samson1983 » pn 04 maja 2015, 22:15

No, ja właśnie jestem na etapie montażu zestawu do smarowania Lubrixa.
Efektami pracy podzielę się na forum w postaci relacji zdjęciowej :)
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Motooiler

Post autor: Zaper » pn 04 maja 2015, 23:06

Samson zainstalowałem swoją dzisiaj, jak coś to pytaj.

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Motooiler

Post autor: Samson1983 » czw 07 maja 2015, 23:24

Witam,
No w końcu całość zamontowana na pokładzie i działa jak ta lala :biggrin
Olejarka polskiej firmy Lubrixa.
Do kupienia na stronie firmowej lub allegro.
Cóż no to zacznijmy foto relacje.
Jak na zdjęciu podłączamy sterownik z kablami, nie da się pomylić bo są różne kolory i wtyczki
Obrazek
Kolejno zabezpieczamy przewody specjalnym peszlem, przy czym peszle które są w zestawie się nie nadają, ja kupiłem inne lepsze w sklepie
Obrazek
Kolejno demontujemy lewą owiewkę. Przewody wpuszczamy pod owiewki. Do montażu centralki użyłem mocnej taśmy dwustronnej, a nie rzep techniczny który jest w zestawie.
Obrazek
Dalej przewody idą pod ramę
Obrazek
By być po prowadzonymi między linkami, innymi kablami itp
Obrazek
Dalej przewody idą sprytnie pod ramą i wychodzą w okolicy akumulatora
Obrazek
Wyprowadzenie przewodów już pod siedzeniem i dalej zrobione rozgałęzienie na 4 żyły.
- pod czujnik luzu
- pod minus akumulatora
- pod elektrozawór
- pod + czyli zasilanie, poprowadzone wzdłuż ramy do tylnych świateł, czyli zasilanie działa po zapłonie
Wszystkie żyły puszczone w zabezpieczających peszlach. Żeby nigdzie nie przygrzało i prze paliło kabli.
Obrazek
Elektrozawór zamontowany na nie śmiertelnych trytytkach
Obrazek
Ja nie montowałem zbiorniczka na olej z zestawu, tylko trochę przerobiłem uzyskując taki efekt, używając jedynie kilku elementów z dostarczonego zbiorniczka na olej.
Wyszło nieźle ale.... o czym później
Obrazek
Tak wygląda całość instalacji po siedzeniem
Obrazek
Dalej przewód olejowy puszczony w stronę wahacza, idealnie wpasował się tak :biggrin
Obrazek
Dalej do seta mocowany trytytką
Obrazek
Mocowanie dyszy olejowej, pod osłoną łańcucha na specjalnie dorobionym uchwycie z blaszki ( dzięki Andrew ) i dodatkowo dla spokoju ducha łapnięty opaską trytytką
Obrazek
Wyprowadzenie dyszy na zębatkę, na jej krawędź / przełamanie
Obrazek
Końcowy efekt wizualny osiągnięty, bo zależało mi by całość ustrojstwa zamontować pod siedzeniem - żeby nie psuć pięknej linii FIstaszka
Obrazek
Później już tylko odpowietrzenie układu, przeprogramowanie sterowania czujnika luzu i cieszymy się działaniem olejarki :mrgreen:
Ale halo zapomniałem, po 2 dniach od montażu, zbiorniczek na olej który zrobiłem odmówił posłuszeństwa. mała w.k.u.r.w.k.a.
Kryzys został za żegnany za pomocą zbiorniczka na płyn hamulcowy od Citroena C4/Peugeot 307 (taki sam jest) kupiony w cenie 20zł na szrocie.
Przyciąłem jedynie oryginalne boczne uszy montażowe, zbiorniczek zamontowany do błotnika za pomocą wyjątkowo mocnej taśmy dwustronnej. A oryginalny zestaw narzędziowy Hondy wchodzi obok :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Teraz tylko nawijać kilometry i cieszyć się olejarką :hooray
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Awatar użytkownika
ZioLek-82-
klepacz
klepacz
Posty: 574
Rejestracja: ndz 16 mar 2014, 11:17
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łochów

Re: Motooiler

Post autor: ZioLek-82- » pt 08 maja 2015, 06:41

podoba mnie się to, dobra robota ^^
nie wiemy co nas może jeszcze spotkać, nie wiemy kiedy może nas coś dopaść ..

Była:YAMAHA XJ 900 Diversion 95 /Są: HONDA CX 650 EURO 83r / HONDA VFR 800 FI 01r /

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Motooiler

Post autor: kiki » pt 08 maja 2015, 09:38

Samson1983 pomyśl nad takim zbiorniczkiem
Obrazek
idealnie mieści się pod plastikiem ogona przez co nie zabiera miejsca po siedzeniem :D. Koszt jakieś 6 zł - jest to zbiornik na płyn hamulcowy od ursusa c360 :wink:

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Motooiler

Post autor: Samson1983 » pt 08 maja 2015, 21:06

kiki identyczny zbiorniczek jest w zestawie montażowym Lubrixy. Też taki mam :) ale jakoś mi to nie pasuje montować pod plastikiem ogona, bo ciężko będzie dolewać oleju bez demontażu ogona, no chyba że się myle :P
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Motooiler

Post autor: Zaper » pt 08 maja 2015, 22:25

Samson ja mam taki jak radzi kiki i tak samo zamontowany, nie trzeba ściagać ogona, odkręcasz zbiornik i dolewasz strzykawką z wężykiem.. Ja u siebie przetopiłem oryginalny spływ oleju i wkręciłem taką śrubkę spustową która była w zestawie. działa super.

Johann
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 81
Rejestracja: ndz 01 maja 2011, 00:09
Imię: Marcin
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Motooiler

Post autor: Johann » sob 09 maja 2015, 09:10

PETER pisze:nie widzę sensu smarowanie odbywa się ok 1 kropla na 1,5 do 3 min więc ile się stoi np światłach spadnie może jedna kropla i jedziesz, ale jak jest potrzeba to nie widzę problemu żeby coś takiego zrobić ,osobiście największą zaletą stosowania olejarek jest czyszczenie czy to łańcucha czy felgi jedno przetarcie szmatką i czysto a przy smarach wecowanie przez pół dnia nafta czy innymi środkami i oczywiście bezobsługowość raz na ok 3000 km dolać oleju
Z tego samego powodu nie widzę sensu (poza wspieraniem rozwoju polskiej myśli technicznej kupowania urządzeń sterowanych elektronicznie, z czujnikiem luzu, prędkości czy innymi pierdołami.

W tej chwili na alledrogo można kupić standardowego scottoliera za 115zł z wysyłką.
A za 280zł z wysyłką najlepszy jaki miałem czyli z mocowaniem pod tablicą rejestracyjną. Zbiornik taki duży, że zdążyłem rc46 sprzedać po dwóch sezonach zanim go musiałem napełnić. Używane. Ale ja nie zbyt często przez Poznań przejeżdżam, żeby szastać forsą. :roll:

Sterowanie proste jak konstrukcja cepa. Silnik włączony - działa. Silnik wyłączony - nie działa.

Najważniejsze, tak jak Peter pisze, że nie trzeba się j*bać z czyszczeniem felgi od klejącego się smaru. Tylko psiknięcie brakecleanerem na szmatkę, pięć ruchów na feldze i czysto.

Instrukcje do instalacji bez problemu znajdzie się w sieci.

Oto moje 0,03zł
Nie czyń jak ja czynię. Czyń jak nauczam.

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Motooiler

Post autor: Samson1983 » sob 09 maja 2015, 10:40

Ok ok, jestem zainteresowany coraz bardziej jak macie zamontowany ten zbiorniczek pod ogonem, bo rzeczywiście przełożył bym pod ogon, żeby miejsca nie zabierać pod siedzeniem. Może jakieś foto udało by się wam wrzucić?? Fajnie by było;) :bye
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Motooiler

Post autor: Zaper » sob 09 maja 2015, 10:57

Montuj tak: viewtopic.php?f=75&t=9241&hilit=wydumka
tu zdjecia: http://picasaweb.google.pl/kiki.vfr/Olejarka#

Ja akurat mam tą wilku i sterowanie miasto/trasa się przydaje, nie wyobrażam sobie jazdy po mieście na ustawieniu trasa bo za dużo tego leci. Zrobiłem osłonkę zębatki wg wzoru z forum i nadmiar tam zostaje.
tu temat z osłoną viewtopic.php?f=19&t=15903&hilit=dodatk ... a&start=15

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Motooiler

Post autor: Samson1983 » sob 09 maja 2015, 15:28

Nieźle nieźle :D to już jest plan co dalej będziemy robić przy FIstaszku :) z góry dziękuje
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Motooiler

Post autor: Zaper » sob 09 maja 2015, 19:00

ja przewody od elektrozaworu pościłem po przewodach hamulcowych z jednej strony na druga, łatwiej a do tego przewody osłaniają.

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Motooiler

Post autor: Samson1983 » wt 19 maja 2015, 20:48

W ogóle to chciałem spytać jaki olej stosujecie do olejarki?? ja wlałem silnikowy 10W40 do zbiorniczka, ale coś mi się rzadki zdaje, bo chlapie cosik :P
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości