motooiler - ktos używa?

Awatar użytkownika
arczon
teksciarz
teksciarz
Posty: 156
Rejestracja: śr 19 sie 2009, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GTC

Post autor: arczon » wt 08 cze 2010, 18:36

Bialy pisze:A dlaczego nie możesz kupić mniejszego i zapodać?
tak mi powiedzieli w sklepie, że mniejszych nie ma, a że to był taki sklep, w którym jest masa takich rzeczy to zawierzyłem sprzedawcy.
Bialy pisze:Połącz dwa 4,7 szeregowo i będziesz miał pojemność ~2.35 uF
Zadziała?? jak już pisałem elektronikiem nie jestem, kiedyś kolega też mi tak radził - jemu z kolei nie zawierzyłem :lol: problem w tym, że zalałem już szysko klejem, ale postaram się sprawdzić

Awatar użytkownika
Bialy
pisarz
pisarz
Posty: 241
Rejestracja: sob 14 lut 2009, 00:57
Imię: Mateusz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków / (Wieluń)
Kontakt:

Post autor: Bialy » wt 08 cze 2010, 19:54

arczon pisze:tak mi powiedzieli w sklepie, że mniejszych nie ma, a że to był taki sklep, w którym jest masa takich rzeczy to zawierzyłem sprzedawcy.
Eno, jak nie ma ;) Są, tylko może chodzi o to, że nie bipolarne albo do mniejszych napięć, czy o mniejszej mocy, choć mówiąc szczerze najprawdopodobniej po prostu w sklepie nie mieli :)
arczon pisze:Zadziała?? jak już pisałem elektronikiem nie jestem, kiedyś kolega też mi tak radził - jemu z kolei nie zawierzyłem :lol: problem w tym, że zalałem już szysko klejem, ale postaram się sprawdzić
Zadziała - przy łączeniu szeregowym kondensatorów pojemność zastępcza maleje, przy równoległym - rośnie: http://radio.elektroda.net/kondensatory.php
Odwrotnie niż w przypadku rezystorów :)

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » wt 08 cze 2010, 20:35

arczon pisze:
kiki pisze:a taki timer da rade??
da radę, mam dokładnie taki sam, one sa sprzedawane z obudową. Należy tylko wymienić kondensator bo dają 10 mikrofaradów ale to zbyt wiele i czas otwarcia jest za długi.
Z moich doświadczeń wiem, że najmniejszy w typoszeregu jest 4,7 ale to i tak zbyt wiele, stąd moje problemy :( i nie wiem jak sobie z tym poradzić
tzn ze za dlugi okres otwarcia jest? Bo w opisie piszą ze regulacja otwarcia jest od 30s do ok 15 minut wiec mysle ze jest dobry :/ -rozjasnicie troche mi to bo slabo znam sie na elektronice :mrgreen:


który kondensator bedzie dobry ???
http://www.tme.eu/pl/katalog/artykuly.p ... 536890bfc9
:mrgreen:

tomekrvf
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 lip 2006, 09:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomekrvf » wt 08 cze 2010, 23:22

U mnie to wygląda tak:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Elektrozaworu szukajcie na jakimś szrocie samochodowym. Może to być dowolny elektrozawór stosowany w japońskich autach do sterowania podciśnieniami.

Awatar użytkownika
arczon
teksciarz
teksciarz
Posty: 156
Rejestracja: śr 19 sie 2009, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GTC

Post autor: arczon » śr 09 cze 2010, 08:12

kiki pisze:otwarcia jest od 30s do ok 15 minut
to jest częstotliwość otwarcia czyli zawór otworzy się co 30 s i to jest git, a jest jeszcze regulacja długości czasu otwarcia czyli zawór otwiera się co 30 s na 2 sekundy, a to już zbyt wiele bo przez 2 sekundy podasz ze 4 krople oleju.
Jak zmienisz kondensator to częstotliwość otwarcia zmieni się nieznacznie (10s-5min), a minimalny czas otwarcia wyniesie 1s i to jeszcze będzie za dużo :(

tomekrvf
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 lip 2006, 09:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomekrvf » śr 09 cze 2010, 11:21

Dobry i sprawdzony układ sterujący to AVT1459
http://www.sklep.avt.pl/p/pl/482158/uklad+czasowy.html

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » czw 10 cze 2010, 09:37

tomekrvf, a ten timer podany przez Ciebie ma jakąs regulacje- czy cza jakies potencjometry do tego aby w łatwy sposób zmiejszyć lub zwiekszyc czas otwarcia ? Czy ma obudowe juz załozoną na układ??:)

Sory za tyle pytań - bo powoli skłaniam się u siebie ku temu aby całkowicie wywalić dławik i zaczać sterowac kapaniem za pomoca timera cyklicznego :)

Pozdr

tomekrvf
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 lip 2006, 09:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomekrvf » czw 10 cze 2010, 20:43

kiki, układ kupujesz bez obudowy. Jest regulacja długości impulsu od 0.5s do 8s. Możesz też regulować odległość między impulsami od 1s do 60s. Regulacja w moim przypadku wyglądała tak że ustawiłem czas impulsu na 0.5 sekundy, zamiast potencjometru montażowego do regulacji przerwy między impulsami założyłem zwykły obrotowy który umieściłem z boku siedzenia i jak sie zmieniają warunki skracam odległość między impulsami i reguluję tym ilość podawanego oleju.

Sebastian
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: sob 25 paź 2008, 21:18
Imię: Sebastian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mielnik
Kontakt:

Post autor: Sebastian » czw 24 mar 2011, 14:43

Witam. Planuje zrobić sobie sam takie cudeńko. tylko nie jestem elektronikiem i nie wiem jak podłączyć układ czasowy AVT1459...? czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić? chodzi mi o to gdzie podłączyć zasilanie i gdzie podłączyć potencjometr?? z tego co zrozumiałem będzie mi potrzebny dodatkowy potencjometr 1M Ohm. Który będzie służył do regulowania czasu odstępów między zadziałaniem elektrozaworu. A którym potencjometrem reguluje czas działania? z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

Awatar użytkownika
klosiewi
klepacz
klepacz
Posty: 1369
Rejestracja: pt 24 kwie 2009, 15:59
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec

Post autor: klosiewi » czw 24 mar 2011, 15:09

Sebastian, nie rób bałaganu. Tu masz temat o który prosisz:
viewtopic.php?t=9241

Sebastian
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: sob 25 paź 2008, 21:18
Imię: Sebastian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mielnik
Kontakt:

Post autor: Sebastian » czw 24 mar 2011, 15:20

nie staram sie robic bałaganu- przeczytałem ten temat kilkukrotnie i nie jest napisane jak podłączyć to urządzenie (sterownik avt) dokładnie. a ja sie zwyczajnie na tym nie znam

Awatar użytkownika
8Bodzio8
pisarz
pisarz
Posty: 319
Rejestracja: sob 21 lis 2009, 13:09
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: 8Bodzio8 » czw 24 mar 2011, 21:42

Mam pytanie co do elektrozaworu czy możecie zaproponować jaki model wybrać najlepiej jakiś link . Dzięki

Czy taki się sprawdzi ??
http://allegro.pl/elektrozawor-par-pali ... 48110.html
Prędkość w kilometrach/h widniejąca na znakach drogowych jest jedynie wielkością sugerowaną i w żadnym wypadku nie należy jej sztywno stosować. ;-)

Awatar użytkownika
przem09
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 93
Rejestracja: czw 01 maja 2008, 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: przem09 » pt 22 kwie 2011, 18:42

W koncu doszlo.. zamontowale.. i na 1 jezdzie zgubilem tamta dysze... dorobilem z pustego wkladu od dlugopisu. Teraz pytanie czy powinno to dotykac prawie do zebatki, krawedzi lancucha czy moze centralnie na rolke?

Awatar użytkownika
michał RC 46
pisarz
pisarz
Posty: 498
Rejestracja: pn 16 lut 2009, 20:08
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michał RC 46 » pt 22 kwie 2011, 18:59

u mnie dotyka krawędzi zębatki :bye

kiciol
klepacz
klepacz
Posty: 1577
Rejestracja: czw 12 cze 2008, 20:22
Imię: Roman
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: motooiler - ktos używa?

Post autor: kiciol » czw 20 paź 2011, 16:30

Dziś napotkałem w sieci coś takiego
http://moto.allegro.pl/olejarka-motocyk ... 97461.html
Miał ktoś z tym styczność :?: Poszczególne elementy może nie wyglądają tak profesjonalnie jak zestaw Motooiler'a, ale również jest elektroniczny sterownik no i cena sporo niższa...
... owoc żywota twojego je...ZUS .

http://www.bikepics.com/pictures/2297876/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości