motooiler - ktos używa?

Awatar użytkownika
Bialy
pisarz
pisarz
Posty: 241
Rejestracja: sob 14 lut 2009, 00:57
Imię: Mateusz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków / (Wieluń)
Kontakt:

Post autor: Bialy » ndz 06 cze 2010, 15:26

tomekrvf pisze:Potencjometr montujemy w wybranym przez siebie miejscu. Układ elektroniczny tylko włącza elktrozawór na około 0.5 sekundy z przerwą co minutę
Jestem na etapie kompletowania takiego samego zestawu (muszę jeszcze jakiś elektrozawór załatwić i będę składał) i chciałem się zapytać, czy 0,5 s. wystarczy, żeby elektrozawór puścił kroplę oleju? I jedna kropla na minutę to nie jest trochę zbyt mało jednak?
Osobiście rozważałem ustawienie otwarcia na jakąś jedną sekundę, co 25 - 35 sekund... :)

tomekrvf
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 lip 2006, 09:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomekrvf » ndz 06 cze 2010, 20:16

Bialy pisze: i chciałem się zapytać, czy 0,5 s. wystarczy, żeby elektrozawór puścił kroplę oleju?
Wszysko zależy od elektrozaworu. Na moim mam ustawione impuls 0.5 sekundy i przerwa 1 minuta. Od wczoraj zrobiłem 800 km i łańcuch wygląda jakby był przed chwilą nasmarowany.
Spreju do łańcucha żegnaj na zawsze :mrgreen:
PS Teraz używam oleju 75W90

Awatar użytkownika
arczon
teksciarz
teksciarz
Posty: 156
Rejestracja: śr 19 sie 2009, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GTC

Post autor: arczon » ndz 06 cze 2010, 20:30

ja mam 0,3 s na 45 s i jest zbyt obficie. Walczę z tym już dość długo bo kombinuję sterowanie timerem cyklicznym, a z elektroniką mam mało wspólnego więc jest ciężko.
Mam też motooiler od matjasa, ale honor inżyniera nie pozwala mi go zamontować, mój też w końcu zadziała! a jak nie to się poddam i pochwalę innego polskiego inżyniera - matjasa.
Niemniej jeśli idzie o elektrozawór to matjas daje od gazu i wiem dlaczego - one się tak mocno nie grzeją jak te co znajdziesz w opisach innych oilerów.
Po szczególy pisz na PW

tomekrvf
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 lip 2006, 09:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomekrvf » ndz 06 cze 2010, 22:16

arczon, wcisnij jakiś restryktor w przewód olejowy.
Od czego masz elektrozawór?

Awatar użytkownika
Bialy
pisarz
pisarz
Posty: 241
Rejestracja: sob 14 lut 2009, 00:57
Imię: Mateusz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków / (Wieluń)
Kontakt:

Post autor: Bialy » pn 07 cze 2010, 01:03

Ja chyba zastosuję taki zawór: http://allegro.pl/item1037579283_elektr ... slask.html
W sumie to spytam się jeszcze o kilka nurtujących mnie rzeczy ;)
Mianowicie - jakie proponujecie dysze końcowe do smarowania? Próbuję znaleźć długie igły metalowe, o średnicy 1,5 - 2 mm i dł. min. 80mm, ale w aptekach czegoś takiego nie ma. Może we wtorek zajrzę do jakiegoś sklepu medycznego, jednak również może być ciężko... Olej ma u mnie doprowadzać z zaworu wężyk fi 6mm, więc trochę za duży, żeby go wprost na łańcuch skierować ;)
Druga sprawa - dysze skierować po prostu na rolkę, po obu stronach zębatki, czy jakoś dokładnie ją wycelować w szelinę, o-ring, itd.?
Rozgałęzienie na dwie dysze mam zamiar zrealizować za pomocą trójnika - wężyk rozejdzie się na dwa króciutkie, z których od razu będą 'wychodzić' igły - to chyba nie jest złe rozwiązanie? :)

Awatar użytkownika
możej
pisarz
pisarz
Posty: 250
Rejestracja: ndz 04 sty 2009, 15:32
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: możej » pn 07 cze 2010, 09:57

dodam od siebie, że zawór dać najlepiej jak najbliżej dyszy końcowej bo potem zamiast kropli co minutę tworzy się efekt falowy. u mnie olejarka działa jak należy, polecam się pobawić samemu, zaoszczędzić kasę i mieć sporą dawkę satysfakcji ;)
Bialy co do elektrozaworu z linka to mam taki sam i niestety, gdzieś tam popuszcza olej i poci się. Jako że nie chciałem go już wymieniać to stosownie go uszczelniłem z każdej strony, ale rzuć okiem może na inny wyrób.

Awatar użytkownika
Bialy
pisarz
pisarz
Posty: 241
Rejestracja: sob 14 lut 2009, 00:57
Imię: Mateusz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków / (Wieluń)
Kontakt:

Post autor: Bialy » pn 07 cze 2010, 10:06

Tylko wyboru z tymi zaworami to akurat zbytnio kurczę jakby nie było ;) Byłem na weekend u siebie w domu i w 3 motoryzacyjnych na słowo 'elektrozawór' rozłożyli ręce ;) Nie wiem, czy im czegoś kurde nie doprecyzowałem, czy co ;) Ten wypatrzyłem, bo jest w korzystnej cenie, ale podskoczę jeszcze w Krakowie gdzieś poszukać czegoś alternatywnego w takim układzie :)
Rozumiem, że on podcieka gdzieś na obudowie, nie na króćcach przy wężykach, itd.?

Awatar użytkownika
możej
pisarz
pisarz
Posty: 250
Rejestracja: ndz 04 sty 2009, 15:32
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: możej » pn 07 cze 2010, 10:37

Bialy pisze:Rozumiem, że on podcieka gdzieś na obudowie, nie na króćcach przy wężykach, itd.?
Wydaje mi się że poci się na tej pokrętce. elektrozawór jest praktyzcnie w jednej pozycji na zawsze więc zalałem wszystko klejem i jest git ;)

Awatar użytkownika
Bialy
pisarz
pisarz
Posty: 241
Rejestracja: sob 14 lut 2009, 00:57
Imię: Mateusz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków / (Wieluń)
Kontakt:

Post autor: Bialy » pn 07 cze 2010, 12:11

możej pisze:Wydaje mi się że poci się na tej pokrętce. elektrozawór jest praktyzcnie w jednej pozycji na zawsze więc zalałem wszystko klejem i jest git ;)
Zatem chyba go jednak nabędę ;) W Krakowie jest za 35 zł takowy :)
Gazowych nie widziałem z króćcami na 6mm, a poza tym zastanawiam się, czy olej nie będzie zbyt gęsty, żeby "przejść" przez wbudowany w nie filtr... Chociaż od biedy można by go po prostu wyjąć ;)
A byłoby to dla ciebie jakimś problemem, żebyś podesłał zdjęcie poglądowe, jak masz to wszystko rozmieszczone? :) Mam co prawda jakiś zamysł, ale jednak cenna wskazówka pewnie zawsze się przyda :)

Awatar użytkownika
arczon
teksciarz
teksciarz
Posty: 156
Rejestracja: śr 19 sie 2009, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GTC

Post autor: arczon » pn 07 cze 2010, 12:45

tomekrvf pisze:Od czego masz elektrozawór?
elektrozawór mam taki (ET-3):

http://allegro.pl/item1065462930_elektrozawor_et_3.html
co do dysz podających to zastosowałem kapilarę używaną w chłodnictwie (stara lodówka, a konkretniej sprężarka i po sprawie)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
możej
pisarz
pisarz
Posty: 250
Rejestracja: ndz 04 sty 2009, 15:32
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: możej » pn 07 cze 2010, 20:17

Bialy pisze:A byłoby to dla ciebie jakimś problemem, żebyś podesłał zdjęcie poglądowe, jak masz to wszystko rozmieszczone? Mam co prawda jakiś zamysł, ale jednak cenna wskazówka pewnie zawsze się przyda
Właśnie wróciłem z garażu bo ogarniałem mocowanie regulatora a przy okazji... zdjąłem moją olejarkę, żeby zamontować ją inaczej ;) ale myślę, że jakby co do piątku będzie ponownie siedzieć na swoim miejscu to podzielę się zdjęciami.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » pn 07 cze 2010, 20:22

http://www.nordelektronikplus.pl/oferta ... =0,8835667 a taki timer da rade?? A wogóle da się dokupic jakąś fajną obudowe do takiego timera- coś w desen pudełeczka albo czegoś :P

Awatar użytkownika
możej
pisarz
pisarz
Posty: 250
Rejestracja: ndz 04 sty 2009, 15:32
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: możej » pn 07 cze 2010, 20:28

kiki pisze:A wogóle da się dokupic jakąś fajną obudowe do takiego timera- coś w desen pudełeczka albo czegoś
NP.
https://ssl.allegro.pl/listing.php/sear ... nge_view=1

Awatar użytkownika
arczon
teksciarz
teksciarz
Posty: 156
Rejestracja: śr 19 sie 2009, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GTC

Post autor: arczon » wt 08 cze 2010, 13:24

kiki pisze:a taki timer da rade??
da radę, mam dokładnie taki sam, one sa sprzedawane z obudową. Należy tylko wymienić kondensator bo dają 10 mikrofaradów ale to zbyt wiele i czas otwarcia jest za długi.
Z moich doświadczeń wiem, że najmniejszy w typoszeregu jest 4,7 ale to i tak zbyt wiele, stąd moje problemy :( i nie wiem jak sobie z tym poradzić

Awatar użytkownika
Bialy
pisarz
pisarz
Posty: 241
Rejestracja: sob 14 lut 2009, 00:57
Imię: Mateusz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków / (Wieluń)
Kontakt:

Post autor: Bialy » wt 08 cze 2010, 16:12

arczon pisze:Z moich doświadczeń wiem, że najmniejszy w typoszeregu jest 4,7 ale to i tak zbyt wiele, stąd moje problemy :( i nie wiem jak sobie z tym poradzić
Połącz dwa 4,7 szeregowo i będziesz miał pojemność ~2.35 uF :)
A dlaczego nie możesz kupić mniejszego i zapodać?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości