Czyszczenie łancucha przy pomocy Kettenmax'a

Awatar użytkownika
szaba
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: ndz 01 mar 2009, 16:29
Imię: Krzysztof
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Niepołomice/Sandomierz

Czyszczenie łancucha przy pomocy Kettenmax'a

Post autor: szaba » ndz 04 paź 2009, 19:35

Witam,

Człowiekowi wiosen przybywa, VFRce km na liczniku z wiekiem rośnie lenistwo i brak czasu a ten cwaniak-łańcuch na to wszystko nieczuły i brudzi się jak zwykle. Pomyślałem ze może już czas zautomatyzować czyszczenie łańcucha. I tu rodzi się moje pytanie, czy takie urządzonko http://www.moto-akcesoria.pl/zestaw-ket ... ha,p,23141 da rade zastosować do RC46? Monowahacz jest bardzo wysoki i obawiam się ze przy normalnie napiętym łańcuch nie da się zainstalować tego cudeńka. Jeśli za każdym razem trzeba będzie odpuszczać łańcuch to sam nie wiem czy warto to cudo kupować. Używa ktoś, może są jakieś inne modele, ma ktoś doświadczenie z takimi zabawkami?
ps. Kolega śmiga Fazerem, używa Kettenmax'a i jest bardzo zadowolony - 15 minut trochę nafty i super efekt - przynajmniej tak twierdzi.

Pozdrawiam,
Szaba

Awatar użytkownika
MC_Hammer
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2124
Rejestracja: wt 05 maja 2009, 23:22
Imię: Maciej
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: MC_Hammer » ndz 04 paź 2009, 20:03

szaba pisze:... I tu rodzi się moje pytanie, czy takie urządzonko http://www.moto-akcesoria.pl/zestaw-ket ... ha,p,23141 da rade zastosować do RC46? Monowahacz jest bardzo wysoki i obawiam się ze przy normalnie napiętym łańcuch nie da się zainstalować tego cudeńka. Jeśli za każdym razem trzeba będzie odpuszczać łańcuch to sam nie wiem czy warto to cudo kupować....
Spoko, nie trzeba nic luzować ani odpuszczać :)
W Vitku jest podobnie i bez żadnego problemu daje rade.
szaba pisze:... ps. Kolega śmiga Fazerem, używa Kettenmax'a i jest bardzo zadowolony - 15 minut trochę nafty i super efekt - przynajmniej tak twierdzi.
Fakt jest taki, że dłużej zajmuje zakładanie i zdejmowanie urządzenia, niż samo czyszczenie :P
Kolega ma racje.

Pozdro

Awatar użytkownika
goman
pisarz
pisarz
Posty: 385
Rejestracja: pn 20 lip 2009, 21:41
Imię: Tomek
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Post autor: goman » ndz 04 paź 2009, 20:29

wala mi sie takie urządzonko w garażu mogę Ci sprezentować, uzyłem "jeden"raz i powiedziałem sobie nigdy więcej, straciłem kupe czasu na montaż(w kawie er6) i jeszcze efekt czyszczenia był opłakany, wole dalej tradycyjnie pedzel + nafta

Awatar użytkownika
Twardy161
klepacz
klepacz
Posty: 739
Rejestracja: wt 28 lip 2009, 21:09
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Twardy161 » ndz 04 paź 2009, 21:15

bez urazy dla zwolennikow i uzytkownikow ale dla mnie to naciaganie i zawracanie d....
poprostu bajer a biorac pod uwage koniecznosc mozntazu i demontazu-to jakas pomylka, nie wydaje sie szybszy od tradycyjnej metody.
pozdro

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Post autor: Vermilion » ndz 04 paź 2009, 21:25

A to nie lepiej kupić Spray do czyszczenia łańcucha firmy W5, który idealnie czyści łańcuch ze wszelkiego brudu, smaru i dobrze łańcuch penetruje, po czym spryskać smarem castrola w sprayu? Mniej roboty a efekt myślę, że lepszy
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » pn 05 paź 2009, 09:34

Co do urządzonka jak dla mnie super ,mało roboty i szybko, nie wiem jak inni to robili ale mnie cała operacja zajmuje ok 10 min z piwem w ręce ,osobiście polecam :lol:
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
MC_Hammer
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2124
Rejestracja: wt 05 maja 2009, 23:22
Imię: Maciej
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: MC_Hammer » pn 05 paź 2009, 10:44

PETER pisze:Co do urządzonka jak dla mnie super ,mało roboty i szybko, nie wiem jak inni to robili ale mnie cała operacja zajmuje ok 10 min z piwem w ręce ,osobiście polecam :lol:
Jak napisałem wcześniej, urządzonko się sprawdza.

Co do czyszczenia faktycznie 10-15 min, zero problemu z montażem, i jak PETER napisał z piwem w ręku - testowaliśmy oba dwa ;)

Awatar użytkownika
Twardy161
klepacz
klepacz
Posty: 739
Rejestracja: wt 28 lip 2009, 21:09
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Twardy161 » pn 05 paź 2009, 11:33

chlopaki jako forme integracji miedzykolezenskiej lub pretekst do spotkania sie na browar czy wyskoczenia z chaty popieram kazdy nawet najmniej przydatny, praktyczny i funkcjonalny sprzet:]
tylko wezcie pod uwage, ze w takim przypadku nie ma co sie spieszyc wiec pedzelek tez sie dobrze sprawdza:]
jesli ktos lubi bajery i cieszy go to-prosze bardzo-w pelni popieram,
a dla mnie ten sprzet jest jak panienka przy trasie-ja tylko spojrze z usmiechem -bo wole "tradycyjne rozwiazania" ale niektorzy beda sie zarzekac, ze swietna sprawa, 10-15min z browarem w rece we 2 kumpli:]
napisze wieceju-jesli ktos bedzie potrzebowal "pomocy" przy kettenmaxie-sam chetnie wpadne z 4-pakiem:]

Awatar użytkownika
MC_Hammer
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2124
Rejestracja: wt 05 maja 2009, 23:22
Imię: Maciej
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: MC_Hammer » pn 05 paź 2009, 11:50

Oczywiście jesteś mile widziany z 4pakiem :D

Jednak nie o to chodzi aby się z kumplem napić tylko łańcuch wyczyścić !!!
Sam piszesz:
Twardy161 pisze:... tylko wezcie pod uwage, ze w takim przypadku nie ma co sie spieszyc wiec pedzelek tez sie dobrze sprawdza:]
to można też napisać, że pędzelek ma być mały, bardzo mały a łańcuch można czyścić nawet i tydzień, a potem kaca leczyć :mrgreen: .
Wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

Wyrażam jedynie swoje skromne zdanie, że urządzonko się spisuje i jestem z niego zadowolony, a czy ktoś chce tego spróbować czy bawić się pędzelkiem( bez skojarzeń :P) to już jego prywatna sprawa ;).
Więc jak to zazwyczaj bywa to ilu użytkowników tyle zdań na temat.

Awatar użytkownika
Twardy161
klepacz
klepacz
Posty: 739
Rejestracja: wt 28 lip 2009, 21:09
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Twardy161 » pn 05 paź 2009, 14:27

:]
stad wzmianka o 4-paku-zeby jakies granice byly:]
pomysl z malym pedzelkiem byl niezly-jeszcze sie z tego smieje:]
pasuje do klimatu piosenki "wyjechali na wakacje":]
jesli bedziesz w potrzebie to moge Cie odwiedzic i uzyjemy kettenmaxa-a nie pedzelka-zeby pomowien nie bylo:]

Awatar użytkownika
goman
pisarz
pisarz
Posty: 385
Rejestracja: pn 20 lip 2009, 21:41
Imię: Tomek
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Post autor: goman » pn 05 paź 2009, 17:10

to jak ? chce ktoś?? naprawde sprezentuje, zajmuje tylko miejsce w garażu :)

Awatar użytkownika
Ketchup
klepacz
klepacz
Posty: 571
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 20:05
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chocicz

Post autor: Ketchup » pn 05 paź 2009, 17:18

ja z chęcią wciągnę ;-)
Jak do baku to tylko nitroglicerynometanol

Awatar użytkownika
szaba
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: ndz 01 mar 2009, 16:29
Imię: Krzysztof
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Niepołomice/Sandomierz

Post autor: szaba » wt 06 paź 2009, 19:21

Witam,

No to ustaliliśmy kilka faktów:
- urządzenie da się zastosować do VFR-y 8)
- działa poprawnie, jeśli zawartość alkoholu we krwi operatora wynosi powyżej 0.1 promila (jedno piwo) :smile:
- daje super efekty podczas gdy co najmniej dwóch ownersów i jeden czteropak znajdą sie w tym samym garażu z zamiarem czyszczenia łańcucha :mrgreen:
- zacieśnia kontakty interpersonalne - bezcenne, za pozostałe zapłacisz biletami NBP
- Goman w ramach jesiennych porządków i zbliżających sie świąt chce takie cudeńko sprezentować szczęśliwemu ownersowi :lol:
- Ketchup jakoś z niemałym bólem pogodzi sie z faktem bycia obdarowanym :roll:
...
- a ja nadal nie wiem czy warto sie tym urządzonkiem zainteresować i zanabyć czy sobie odpuscić???

p.s. A propos konwencjonalnych metod to nie mam nic przeciwko, ale w moim poporzednim moto (CB750) wokoło łancucha było duuuuużżżżżo miejsca i mogłem szaleć z pędzlem i naftą do woli podczas gdy w VFR jest juz ździebko gorzej. Jeszcze sporo uwagi trzeba poświecic zeby nie uciapać okolicznych częśći w nafcie i innych brudach.

Dzięki za opinie
Szaba

Awatar użytkownika
goman
pisarz
pisarz
Posty: 385
Rejestracja: pn 20 lip 2009, 21:41
Imię: Tomek
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Post autor: goman » śr 07 paź 2009, 10:12

w wyniku losowania przyznano ketenamaxa ownersowi Achmed
a tak na poważnie pierwszy sie zgłosił na PW wiec to jemu wysle to ustrojstwo
mam nadzieje że nikt nie bedzie z tego powodu zawiedziony
Achmed zostaje zobowiązany do publicznej relacji z testów :)

Awatar użytkownika
Twardy161
klepacz
klepacz
Posty: 739
Rejestracja: wt 28 lip 2009, 21:09
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Twardy161 » śr 07 paź 2009, 18:22

Szaba-ladne podsumowanie:]
Goman-ja jestem zawiedziony-faworyzowanie Achmeda w katolickim kraju?:]

a tak zmieniajac temat to uwazam, ze powinnismy spotkac sie kilkuosobowa grupka-zwolennikow, przeciwnikow i niezorientowanych-czyli osob piszacych w tym temacie a jednoczesnie mieszkajacych wmiare blisko:]
wziac kazdy po 4-paku
i komisyjnie stwierdzic skutecznosc kettenmaxa

co wy na to?
to chyba bedzie najlepszy sprawdzian jego skutecznosci

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości