Luźna nakrętka dekla tylniej zębatki??

Awatar użytkownika
ARNO
Posty: 19
Rejestracja: czw 27 maja 2010, 12:19
Model VFR: SC33 :p
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: ARNO » pt 24 wrz 2010, 09:24

Więc tak: Wahacz miałem cały rozebrany aby sprawdzic stan wnetrzności, wszystko wyczyściłem łozyska naszmarowałem i poskładałem do kupy. Zacisku na razie nie mam zamontowanego więc nie ma tam co trzymać. Łożyska sprawdziłem chodzą dobrze nie ma rdzy a ni żadnych widocznych uszkodzen, obracają się cicho i swobodnie. Na tym wahaczu nie jeździłem jeszcze ponieważ kupiłem go osobno (zamontowałem go do CBR900). Będę musiał to jeszcze raz rozebrać i poskładać po kolei bo nie mam zielonego pojecia co może być przyczyną :confused

PS emil widze że jesteś z sosnowca czy mógłbym zobaczyć jak to uciebie wygląda jakoś? ;-)

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Post autor: emil » pt 24 wrz 2010, 13:20

dawaj Arno, tel masz w profilu, ale jak co to tak ok 18 ;) zadzwon to sie dowiesz gdzie.
pozdro

Awatar użytkownika
ARNO
Posty: 19
Rejestracja: czw 27 maja 2010, 12:19
Model VFR: SC33 :p
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: ARNO » pt 24 wrz 2010, 14:21

Dzięki odezwę się :grin:

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Luźna nakrętka dekla tylniej zębatki??

Post autor: mictom » pt 11 wrz 2020, 16:45

Ja też ostatnio znalazłem luz na tylnej piaście, po sprawdzeniu okazało się to samo. Luźna nakrętka którą trzyma tylko zabezpieczenie :shock: (polecam wszystkim sobie sprawdzić). Na razie dokręciłem momentem 195Nm, który zaleca serwisówka, luz znikł, koło obraca się jak wcześniej. W zimie się za to zabiorę. emil, PETER dziękuję bardzo za kontakt i porady .

P.S Swoją drogę byłem dzisiaj Honda na przeglądzie i mogliby się doposażyć w sprzęt do kategorii którą kontrolują. Lampy kierunkowskazy i stan opon sobie w domu sprawdzę, bo czasem tak jest właśnie że człowiek niby sprawdza a wszystkiego nie dojrzy a po to ten przegląd jest.

Awatar użytkownika
MarcinD
pisarz
pisarz
Posty: 421
Rejestracja: pt 28 sie 2015, 18:39
Model VFR: 1200F
Imię: Marcin
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PTU

MRe: Luźna nakrętka dekla tylniej zębatki??

Post autor: MarcinD » pt 11 wrz 2020, 19:24

Co niektóre SKP mają "ścieżkę" to kontrolowania moto. Jest u mnie taka w okolicy, z pewnego źródła wiem że przez pół roku działalności sprawdzili 3 (słownie trzy :-D) moto
hornet 600 PC36 > vfr800 vtec > vfr1200f :twisted:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości