Naciag lancucha

Awatar użytkownika
Hendrix
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 52
Rejestracja: wt 22 sie 2006, 12:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Dziala!

Post autor: Hendrix » wt 26 wrz 2006, 21:14

Jak milo, ze jestescie pomocni;) Chlopy zrobione!! Tarcza na ktorej jest mocowany zacisk okazala sie zapieczona i chodzila razem z mimosrodem skutecznie uniemozliwiajac napiecie lancucha..koszmar! NIe pytajcie ile tam syfu bylo! Angol chyba enduro uprawial vfra;) Wszytsko wyczyszczone posmarowane i chodzi jak powinno! Czyli cacy;) Ech jeszcze tylko rejestracja, odswiezenie lakieru i smiganie;)

Awatar użytkownika
alternatom
pisarz
pisarz
Posty: 264
Rejestracja: wt 18 gru 2007, 20:47
Imię: tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z kulunii, LU
Kontakt:

Post autor: alternatom » pt 21 mar 2008, 15:23

Mam podobne dylematy świeżaka .


ppamula : Uchylenie łańcucha ma być mniejsze od 2.5 cm ale większe od 1.5 cm.

Na centralnej podstawce , na kołach , z kierowcą czy bez znaczenia :?:


Ale chyba nie bez znaczenia bo w skutek obciążenia napięcie łańcucha się zmienia czasem prowadząc do wartkiego skrócenia jego istnienia. :grin:

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Fred » pt 21 mar 2008, 15:35

Najlepiej to weź kumpla, niech sobie siądzię albo Ty siądź na moto i sprawdź naciąg. Jeżeli jeździsz sam to jedna osoba, a jak we dwoje to sprawdź jeszcze naciąg gdy siedzą 2 osoby.

1.5 < 2.5cm

Awatar użytkownika
alternatom
pisarz
pisarz
Posty: 264
Rejestracja: wt 18 gru 2007, 20:47
Imię: tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z kulunii, LU
Kontakt:

Post autor: alternatom » pt 21 mar 2008, 16:17

Dzięki Fred. :grin:

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » pt 21 mar 2008, 19:50

Fred pisze:Najlepiej to weź kumpla, niech sobie siądzię albo Ty siądź na moto i sprawdź naciąg. Jeżeli jeździsz sam to jedna osoba, a jak we dwoje to sprawdź jeszcze naciąg gdy siedzą 2 osoby.

1.5 < 2.5cm
Jezu ludzie.. witki mi opadają, naciąg że se ten łańcuch jak bozia przykazała, na centralnej podstawce moto ma stać i luzu ma być od 1,5 do 2,5 cm, już nie wydziwiajcie z tym siadaniem.
alternatom pisze:Mam podobne dylematy świeżaka .

ppamula : Uchylenie łańcucha ma być mniejsze od 2.5 cm ale większe od 1.5 cm.

Na centralnej podstawce , na kołach , z kierowcą czy bez znaczenia :?:

Ale chyba nie bez znaczenia bo w skutek obciążenia napięcie łańcucha się zmienia czasem prowadząc do wartkiego skrócenia jego istnienia. :grin:
Jakby ci się chciało przeszukać forum to byś znalażł odpowiedz na to pytanie zamiast zadawać je po raz kolejny..

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Fred » pt 21 mar 2008, 22:16

Jasne że może ale jak ktoś mu usiądzie na moto to sam zobaczy jak to będzie wyglądało. Można tak i tak.

Ja naciągałem łańcuch na stopce centralnej, ustawiłem na oko 2 cm i potem siadałem żeby sprawdzić jeszcze raz...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości