scottoiler problem :(

Awatar użytkownika
butcho
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: pn 29 gru 2008, 19:23
Model VFR: 750 RC 36 2 94r
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL

scottoiler problem :(

Post autor: butcho » czw 29 sty 2009, 12:11

Vitka.Jak dla mnie to super sprawa bo wogole nie przejmuje się smarowaniem łańcucha i jak go wyczyszczę do błysku to zwyczajne ustawiam olejarkę na maxa i na centralnej stopce troche sobie pochodzi łańcuszek i juz pieknie nasmarowany.Szczerze polecam!!

Tak sie złożylo ze mam wersje za tablica rejestracyjna z tym dodatkowym pojemnikiem.Moja vfrka jest z anglii i jak skończyłe sie olej w zbiorniczku mechanik polecil mi zeby zalac ja olejem przekładniowym.Kto inny doradzil mi zeby odessac i zalac niebieskim.Odessalem zalalem niebieski z allegro za 44zl i nie działa.Caly system stanoł.Kurcze tak mi go szkoda.Nie chce demontowac bo to naprawde super sprawa.Co sie moglo wydarzyc ze pompka przestała pompowac olej?.Calego rozkrecałem skrecalem i nic.

Jakieś sugestie ? ktos miał tak ze jak zamontował scottsoilera to z jakiegos powodu nie pompowało oleju? Z jakiego powodu?
Bazowa wiedza o VFR.Ciagle czytam manuala

arek
teksciarz
teksciarz
Posty: 157
Rejestracja: ndz 23 mar 2008, 12:27
Model VFR: XL1000V VARADERO
Imię: Arek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: arek » czw 29 sty 2009, 21:19

Przy pojemniku z tyłu pod tablicą masz pokrętło od regulacji wydatku oleju. Musisz je przestawić na maxa i przy pomocy butelki z której wlewałeś olej musisz go na siłę przepchać pompując olej lub powietrze z butelki. Czyli go po prostu odpowietrzyć. A potem już będzie działać samo...
Powodzenia
Arek

Awatar użytkownika
butcho
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: pn 29 gru 2008, 19:23
Model VFR: 750 RC 36 2 94r
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL

Post autor: butcho » pn 09 lut 2009, 19:32

Arek ale gdzie sie z ta butelka zainstalowac?.Pokretło mam wlaczone na maxa a sama olejarka ma w sobie oleju w 80%.Nie idzie olej ze zbiorniczka.
Bazowa wiedza o VFR.Ciagle czytam manuala

Fazer72
pisarz
pisarz
Posty: 373
Rejestracja: pt 05 paź 2007, 20:31
Model VFR: DL1000
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czę100chowa
Kontakt:

Post autor: Fazer72 » pn 09 lut 2009, 20:46

Odpal moto , by zawór otworzyć i podepnij butelkę z olejem tak , jak przy dolewaniu oleju , ściśnij butelkę by ciśnieniem wymusić wypływanie oleju na tarczę .

Możesz jeszcze odessać powietrze strzykawką z końcówki przy tarczy ( przy odpalonym moto )

Awatar użytkownika
butcho
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: pn 29 gru 2008, 19:23
Model VFR: 750 RC 36 2 94r
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL

Post autor: butcho » pn 09 lut 2009, 22:36

jakiej tarczy? :roll: .Dobra odpale motor i mam taka duza strzykawe i nia bede wciskal powietrze do pojemnika z olejem.Zobacze co to da
Bazowa wiedza o VFR.Ciagle czytam manuala

Awatar użytkownika
butcho
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: pn 29 gru 2008, 19:23
Model VFR: 750 RC 36 2 94r
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL

Post autor: butcho » pt 13 lut 2009, 16:20

nie pomogło.dalej nie zasysa bo widze w zbiorniczku rurke ktora nie idzie olej :/.Moze cos sie moglo odlaczyc.Poza tym olejarka jest w 70% zalana olejem a byla zawsze do pełna.Patent dla mnie nie do przeskoczenia a taki dobry system jak dzialal :(
Bazowa wiedza o VFR.Ciagle czytam manuala

Fazer72
pisarz
pisarz
Posty: 373
Rejestracja: pt 05 paź 2007, 20:31
Model VFR: DL1000
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czę100chowa
Kontakt:

Post autor: Fazer72 » pt 13 lut 2009, 21:38

Cały scotoiller to naczynie z zaworkiem i wężyk z końcówką przy tarczy . Olej dzięki grawitacji po otwarciu zaworka spływa na dół i smaruje wiadomo co . Jeśli zaworek otwiera się po odpaleniu moto ( jest to zawór sterowany podciśnieniem ) to przecież olej MUSI zlecieć na dół i zrobić swoje . Dla pewności , by w wężyku nie zrobiła się jakaś poduszka powietrzna pisaliśmy z Arkiem o odpowietrzeniu go . Może gdzieś załamałeś wężyk ??

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Model VFR: 800FI rc46 '02
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » pt 13 lut 2009, 21:39

a może poprostu przy gaźniku gdzieś uciekł ?
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Model VFR: 800FI '98
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » pt 13 lut 2009, 23:28

Kolczyk ma racje- sprawdź czy idzie podcisnienie od gazników, możliwe że w tym leży przyczyna

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Model VFR: 800FI rc46 '02
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » pt 13 lut 2009, 23:58

Ja mysle, ze ten przekladniowy nie ma za wiele doczynienia, bo scotoilerowski tez jest dosc gesty.....sprawdż wszystkie przewody...podciśnienia...
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
butcho
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: pn 29 gru 2008, 19:23
Model VFR: 750 RC 36 2 94r
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL

Post autor: butcho » sob 14 lut 2009, 12:37

tak sie zlozylo ze kiedys jak odkrecilem dodatkowy zbiorniczek ten za tablica(zeby odessac olej przekladniowy) to jak skrecałem spowrotem wszystko do kupy to weżyk od olejarki do łanucha schowałem za zbiorniczkiem i przykrecilem tak mocno ze nie działało.Teraz go poluzowałem ale dalej nic.Rozkrece wszystko jeszcze raz i zobacze czy idzie podcisnienie od gazników ale tam na pewno.Gorzej co sie moglo wydarzyc skoro olejarka chciala pompowac a wezyk byl zatkany przez jakis czas.
Bazowa wiedza o VFR.Ciagle czytam manuala

Awatar użytkownika
butcho
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: pn 29 gru 2008, 19:23
Model VFR: 750 RC 36 2 94r
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL

Post autor: butcho » sob 14 lut 2009, 15:51

Udało się.Chodzilo o to ze olejarka nie puszczała oleju, zapowietrzyła się.Przedmuchałem ja i leci olej.Dzieki za pomoc.
Bazowa wiedza o VFR.Ciagle czytam manuala

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Model VFR: 800FI rc46 '02
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » pn 16 lut 2009, 20:49

no i widzisz panocku !!!!! o to chodzi :-) " smell It smell It, check It ! " :lol
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
butcho
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: pn 29 gru 2008, 19:23
Model VFR: 750 RC 36 2 94r
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL

Post autor: butcho » ndz 22 lut 2009, 20:56

tak mi sie tylko wydawało.Po odłączeniu wezyka od ciśnienia wdmuchnołem sporo powietrza w olejarke i zaczeło lecieć.Podłączyłem wężyk od ciśnienia i szło.Jednak pare dni motor stał nieodpalany i okazało się że nie działa dalej.W takim razie ciśnienie nie idzie, jak przygladałem sie temu weżykowi z nadcisnieniem to nie wyczuwam zadnych ruchów powietrza.Jak to sie mogło stać ze nie działa.
Sory za lame
Bazowa wiedza o VFR.Ciagle czytam manuala

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » ndz 22 lut 2009, 22:34

Może się nie powinienem wypowiadać bo nie stosuj tego urządzenia ,ale z tego co wiem to w wężyku który jest podłączony do silnika panuje PODCIŚNIENIE i raczej tam nie powinieneś dmuchać jeżeli już to lekko zassać powietrze i wtedy otwiera zaworek umożliwiający wypływ oleju jeżeli wdmuchiwałeś tam powietrze to mogłeś go uszkodzić ? jeżeli tak to może się zdarzyć że przez tą rurkę silnik zassie olej ze skotoilera ? ale niech sie wypowiedzą ci co stosują
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości