Rzężenie przy ruszaniu

Koziol
Posty: 13
Rejestracja: pn 30 cze 2008, 14:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Kontakt:

Rzężenie przy ruszaniu

Post autor: Koziol » pn 30 cze 2008, 15:42

Witam,

Tak na prawdę nie wiem czy problem leży w silniku (a właściwie w sprzęgle) czy w przeniesieniu napędu ale piszę w tym dziale bo ten wariant wydaje mi się bardziej prawdopodobny.
Objawy: przy próbie ostrzejszego ruszenia z szybszym puszczaniem sprzęgła i wyższymi obrotami pojawia się (słychać i czuć) bardzo mocne rzężenie tak jakby metalowe powierzchnie zaczynały mocno trzeć jedna o drugą. W serwisie powiedzieli mi, że sprzęgło jest OK, sprawdzali luzy w wahaczu - też podobno w normie. Przy lajtowej jeździe nic nie słychać, jak chcę szybciej ruszyć i postaram się najpierw "naciągnąć" cały układ to dalsze dokręcanie gazu i puszczanie sprzęgła nie powoduje tego cholernego efektu natomiast zawsze pojawia się on jak się zagapię na światłach i próbuję "nadrobić zaległości".
Przyszło mi do głowy, że może wybite jest gumowe sprzęgło w piaście tylnego koła (jeżeli jest taki coś w VFR bo nie mam niestety do niej manuala....).

Spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

--
Pozdrawiam
Koziol

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » pn 30 cze 2008, 16:11

VFR jest motocyklem o dość dużej mocy i momencie przy niskich obrotach. Mówi sie że idzie od dołu. Co oznacza że w zwykłych okolicznościach startuje się z mając niewielkie obroty, nie tak jak w rzędówkach.
Przy tak niskich obrotach poslizg pomiedzy sprzęgłem od strony silnika a układu napędowego również jest niewielki i tak jest skonstruowane to sprzęgło.

Przy dawaniu w palnik i ruszaniu z dużych obrotów olej z pomiędzy tarcz sprzęgła jest wyrzucany tak mocno ze odczuwa się normalne tarcie tych elementów.
To jest normalny objaw w VFR.
Bez obawy. wszystkie tak mają a przynajmniej wszystkie które próbowałem, kupowane, testowane i próbowane prze ze mnie od znajomych.

Koziol

Post autor: Koziol » pn 30 cze 2008, 16:15

ppamula pisze: Przy dawaniu w palnik i ruszaniu z dużych obrotów olej z pomiędzy tarcz sprzęgła jest wyrzucany tak mocno ze odczuwa się normalne tarcie tych elementów.
To jest normalny objaw w VFR.
Bez obawy. wszystkie tak mają a przynajmniej wszystkie które próbowałem, kupowane, testowane i próbowane prze ze mnie od znajomych.
Ale pisząc o wyższych obrotach miałem na myśli 5-6tyś, nie więcej. Poza tym nie pamiętam żeby moja pierwsza VFRa tak się zachowywała... Poza tym w sprzęgle tarcze korkowe przekładane są metalowymi więc metal o metal nie powinien trzeć.... Chętnie posłucham jakiegoś innego egzemplarza jeżeli ktoś mieszka w okolicy Wawy :-)
Ostatnio zmieniony pn 30 cze 2008, 16:32 przez Koziol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » pn 30 cze 2008, 16:34

Normalne obrotyprzy ruszaniu to jest niewiele ponad 2000 a jak sprzęgło chwyci (puścisz klamkę) to dopiero dajesz po garach. Startowanie z 5000 obrotów to już
baaaardzo duze obroty. Ja prawie nigdy z takich nie startuję.

A tarcie to tarcie niezaleznie pomiędzy czym a czym.

Koziol
Posty: 13
Rejestracja: pn 30 cze 2008, 14:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Kontakt:

Post autor: Koziol » wt 19 sie 2008, 16:49

ppamula pisze:Normalne obrotyprzy ruszaniu to jest niewiele ponad 2000 a jak sprzęgło chwyci (puścisz klamkę) to dopiero dajesz po garach. Startowanie z 5000 obrotów to już
baaaardzo duze obroty. Ja prawie nigdy z takich nie startuję.

A tarcie to tarcie niezaleznie pomiędzy czym a czym.
To może skonfrontujemy "nausznie" buczenia naszych VFRek? Jakbyś miał trochę czasu któregoś wieczora to ja chętnie - 605155029.
Pozdrawiam
Koziol

Awatar użytkownika
Kornik
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2147
Rejestracja: ndz 11 lis 2007, 23:42
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kornik » śr 20 sie 2008, 08:14

Koziol rozdroże czwartek godzina 19:00 daleko nie masz
Na szczęście pracujesz całe życie, a na nieszczęście sekundę.

Honda VFR800 (1999) - Sprzedana (Poszukiwana)
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports DCT
Toyota CHR Hybrid

Koziol
Posty: 13
Rejestracja: pn 30 cze 2008, 14:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Kontakt:

Post autor: Koziol » śr 20 sie 2008, 09:13

Kornik pisze:Koziol rozdroże czwartek godzina 19:00 daleko nie masz
...no daleko nie mam ale w czwartek to raczej problem czasowy niż geograficzny.... Macie jakieś stałe miejsca spotkań wieczornych? Jeżeli tak to łatwiej byłoby mi się wstrzelić :-)
Pozdrawiam
Koziol

Awatar użytkownika
rommi
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2358
Rejestracja: śr 30 lis 2005, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Józefosław k/Piaseczna
Kontakt:

Post autor: rommi » śr 20 sie 2008, 10:38

Czwartek pl. na Rozdrożu około 19
inne dni to szukaj w kebabowni w wieczornych godzinach (róg Marszałkowskiej i Królewskiej) :mrgreen:

Koziol
Posty: 13
Rejestracja: pn 30 cze 2008, 14:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Kontakt:

Post autor: Koziol » śr 20 sie 2008, 10:40

rommi pisze:Czwartek pl. na Rozdrożu około 19
inne dni to szukaj w kebabowni w wieczornych godzinach (róg Marszałkowskiej i Królewskiej) :mrgreen:
OKi, będę pamiętał :-)
Pozdrawiam
Koziol

Awatar użytkownika
G O F E R
pisarz
pisarz
Posty: 342
Rejestracja: pt 30 cze 2006, 21:48
Imię: Rafał
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: G O F E R » śr 20 sie 2008, 21:43

Żadnym mechanikiem nie jestem, ale miałem to samo w RC36I i mondrzejszy "o wiele" ode mnie kolega(mechanik) stwierdził że mam wyj...any kosz sprzęgłowy.
Chłopaki dobrze prawią, posłuchaj innych sztuk to bedziesz słyszał różnicę, albo jej brak ;)

Koziol
Posty: 13
Rejestracja: pn 30 cze 2008, 14:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Kontakt:

Post autor: Koziol » czw 21 sie 2008, 11:23

G O F E R pisze:Żadnym mechanikiem nie jestem, ale miałem to samo w RC36I i mondrzejszy "o wiele" ode mnie kolega(mechanik) stwierdził że mam wyj...any kosz sprzęgłowy.
Chłopaki dobrze prawią, posłuchaj innych sztuk to bedziesz słyszał różnicę, albo jej brak ;)
Dzisiaj około 19.15 dowiem się na placu na Rozdrożu ale ja od początku obstawiałem problemy ze sprzęgłem.... zobaczymy. Ten mechanik to w Gdańsku czy gdzieś bliżej Wawy? A ile z ciekawości ta naprawa Cię kosztowała?
Pozdrawiam
Koziol

Awatar użytkownika
Achmed
klepacz
klepacz
Posty: 1900
Rejestracja: śr 04 paź 2006, 22:58
Imię: Marek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Achmed » pt 22 sie 2008, 14:08

Stawiam na sprzęgło i tolka banana, miałem to samo, po wymianie cisza 8)
VFR 750 RC36II BYŁA
VTR 1000F BYŁA
DR 650R BYŁA
VFR 800 FI BYŁA
ZR750C CR W BUDOWIE
TT600R BYŁA
VFR 800 BYŁA
KTM EXC 250 2T BYŁ
TRIUMPH SPRINT ST 1050 BYŁ
Triumph Tiger 1050
VFR 750 RC 36II

Koziol
Posty: 13
Rejestracja: pn 30 cze 2008, 14:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Kontakt:

Post autor: Koziol » pt 22 sie 2008, 15:30

hmmmm, wczoraj na Rozdrożu było sprawdzane i Szanowne Towarzystwo potwierdziło, że wszystkie tak mają... Gorzej, że jak Piotr wsiadł i spróbował wykrzesać z VFRy ten ohydny dźwięk to ja stojąc z boku prawie go nie słyszałem (rzężenia nie Piotra).... znaczy siedząc za kierownikiem bardziej się to czuje niż słyszy - tak to sobie wykombinowałem.

Ale z drugiej strony po niewczasie przyszło mi do głowy, że dałem ciała bo trzeba mi było sprawdzić to samo na innej maszynie - kilka stało więc ktoś na pewno by się zgodził :-)

Sprawdzę ile kosztują tarczę z przekładkami - jak nie drogo to profilaktycznie wymienię.
Pozdrawiam
Koziol

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości