głośny układ napędowy..

Kamil
Posty: 7
Rejestracja: śr 23 kwie 2008, 15:10
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

głośny układ napędowy..

Post autor: Kamil » śr 23 kwie 2008, 16:36

Witam.
Przed sezonem wymienilem w swojej hondzie cały układ napędowy, po kilku dniach jazdy na nowym(zrobilem niecale 200km) zacząlem go słychać,nawet kumple mówili że jest jakis głośny.nie wiem czym to może być spowodowane, a moze to normalne. tak dla uzupełnienia dodam że nie byl on przeze mnie smarowany po odbiorze z serwisu,ale chyba nie jest to potrzebne bo oni juz go tam smarują.

[ Dodano: 2008-04-23, 16:43 ]
No tak. pierwszy post i od razu kicha. :neutral: wiemmm... to powinno być w innym dziale.Bije się w piersi

Awatar użytkownika
rommi
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2358
Rejestracja: śr 30 lis 2005, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Józefosław k/Piaseczna
Kontakt:

Post autor: rommi » śr 23 kwie 2008, 17:07

nie zaszkodzi go przesmarować, warto spróbować ;) moze ucichnie

Awatar użytkownika
Riki
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 71
Rejestracja: pn 07 kwie 2008, 09:18
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: Riki » śr 23 kwie 2008, 18:22

Tak jak pisał rommi zdecydowanie przesmarować i sprawdzić naciąg. Nowe zębatki mogły się dopiero po przejechaniu jak pisałeś ~200km lepiej spasować z łańcuchem. Przynajmniej ja tak miałem po wymianie całego napędu.

pozdro

Kamil
Posty: 7
Rejestracja: śr 23 kwie 2008, 15:10
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kamil » śr 23 kwie 2008, 18:37

I tak też zrobie ,nie przypuszczałem że trzeba bedzie go naciągnąć tak szybko.
dzięki

Awatar użytkownika
rommi
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2358
Rejestracja: śr 30 lis 2005, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Józefosław k/Piaseczna
Kontakt:

Post autor: rommi » śr 23 kwie 2008, 22:22

Kamil pisze:I tak też zrobie ,nie przypuszczałem że trzeba bedzie go naciągnąć tak szybko.
dzięki
przed nasmarowaniem (zanim zacznie się kleić od smaru) można sprawdzić naciąg - nie zaszkodzi, potem smarowanie i powinno być ok.

Gienio
klepacz
klepacz
Posty: 1807
Rejestracja: pn 17 lip 2006, 16:29
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Gienio » śr 23 kwie 2008, 22:32

nasmaruj i sprawdz naciag, nowy naped moze tego wymagac po przejechaniu nawet 200km

Awatar użytkownika
Grześ
pisarz
pisarz
Posty: 225
Rejestracja: ndz 09 lip 2006, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Grześ » czw 24 kwie 2008, 22:03

Nowy napęd trzeba nieraz naciągać nawet po 100 km..po prostu się"układa".Polemizowałem kiedyś na ten temat ze znajomym serwisantem.Nowy łańcuch jest fabrycznie nasmarowany i wystarczy go nasmarować po 300km standardowo.Może ktoś go przeciągnął na dzień dobry??Albo wałek zdawczy..?Łożysko jakieś?

Awatar użytkownika
Maciej
teksciarz
teksciarz
Posty: 168
Rejestracja: ndz 17 lut 2008, 18:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Maciej » śr 30 kwie 2008, 12:48

Nie przejmuj się problemem , ten odgłos zapewne przypomina nieco wycie, mam to samo u siebie początkowo myślałem że to zębatka na wałku zdawczym więc założyłem nowy orginał z amortyzatorem i początkowo było ciszej , nie mniej wygląda na to że problem leży w samym typie łańcucha napędowego , ślizgi łańcucha masz ok ???
Smarowanie nic tu nie zmieni , ale lepszy efekt jest gry zamiast smaru stosuje się olej przekładniowy , jest nieco ciszej a łańcuch dużo dłużej ci posłuży.

Umyj go naftą i posmaruj olejem przekładniowym potem nadmiar zetrzej papirkiem papierowym.
- -+-== VFR 800-FIX '99 BLACK ==-+- -

- -+-== K&N / INOX IXIL / GIVI MONORACK / KAPPA K48N / WHITE LED LIGHTS ==-+- -

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości