VFR 800 - drażniące odgłosy

Przemek051195
Posty: 2
Rejestracja: pt 14 lip 2023, 20:33
Imię: Przemo
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

VFR 800 - drażniące odgłosy

Post autor: Przemek051195 » pn 17 lip 2023, 15:24

Witam
Przeczytałem już chyba wszystkie tematy na tym forum i spać spokojnie nie mogę; niepokoją mnie odgłosy z okolic sprzęgła mojej świeżo kupionej VFR 800 VTEC

https://youtube.com/shorts/gfSDTSvrTv0?feature=share

Nagrałem o co chodzi, na pierwszy strzał kupiłem wszędzie omawiane łożysko 16003 które to u niektórych uspokoiło ten dzwiek :?

Powiedźcie mi proszę; jest ok, nie martwić się, martwić się, skrzynia do remontu czy o co chodzi? Nie miałem jeszcze okazji porównać tego z inną VFR'ką

Awatar użytkownika
MarcinMMz
teksciarz
teksciarz
Posty: 186
Rejestracja: śr 28 wrz 2022, 15:20
Imię: MARCIN
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: VFR 800 - drażniące odgłosy

Post autor: MarcinMMz » pn 17 lip 2023, 19:43

Cześć,

Wskazane łożysko jest łożyskiem oporowym i działa wtedy gdy naciskasz klamkę sprzęgła. U mnie po wciśnięciu sprzęgła lekko zaczynało popiskiwać jak się silnik zagrzał ale już jest wymienione i problem znikł - zainstalowałem oryginał firmy KOYO.
Osobiście podejrzewałbym łożysko igiełkowe koszyka sprzęgłowego ale to niech się inni bardziej doświadczeni wypowiedzą w temacie.

//Marcin

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: VFR 800 - drażniące odgłosy

Post autor: emil » pn 17 lip 2023, 20:25

Etam, wyłącz tą sieczkarnię w tle, bo nie slychać..

A serio, to mogą walić tarcze o kosz, ale też nity koła zamachowego mogą mieć luzy a to częste w każdej hodzie, niekoniecznie łożysko, bo były by wibracje raczej. Trzeba rozebrać i pomierzyć, porównać z serwisówką.

Przemek051195
Posty: 2
Rejestracja: pt 14 lip 2023, 20:33
Imię: Przemo
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR 800 - drażniące odgłosy

Post autor: Przemek051195 » wt 18 lip 2023, 17:02

Luzów na nitach nie ma, jest lekki luz obwodowy, max 1/3 zęba; przy czym luźne jest 5 z 6 sprężyn z tyłu kosza.
Są też lekko odbite ślady z tarczek, lecz same tarcze i przekładki wydają się być w bardzo dobrym stanie - samo sprzęgło też działa bez zarzutu.

Podobno mają one być luźne i takie są nawet w nowych koszach - tyle się dowiedziałem z internetów.
Jak to u was wygląda?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości