Luz zębatki zdawczej z wałkiem

walus
Posty: 1
Rejestracja: pn 13 sty 2014, 13:45
Model VFR: 800 f1
Imię: Robert
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: LEGNICA

Luz zębatki zdawczej z wałkiem

Post autor: walus » ndz 26 mar 2017, 17:18

Posiadam Hondę VFR 800 rocznik 1999, którą jeżdżę od 3 lat. Przez te 3 lata przy ostrzejszym dodaniu gazu i ujmowaniu go Hondzią mocno szarpało, jakby luz, stawiałem na nierówno wyciągnięty łańcuch i zużyte zębatki. Szarpanie z luzem jest wyczuwalne na 1 i 2 biegu. Zamówiłem nowy zestaw napędowy Did i Sunstar najmocniejszy i pojechałem na wymianę do warsztatu. Po wymianie zestawu napędowego poprawiło się, lecz nie do końca, dalej rzucało mną na motocyklu. Nie dawało mi to spokoju i postawiłem wczoraj VFR na stopce centralnej, na zgaszonym silniku wbiłem 1 bieg i poruszałem tylnym kołem do przodu i tyłu i tu pojawił się ten wyczuwalny luz około 2 centymetrów, a dokładnie 1,8cm, mierzony na łańcuchu. Zębatki dokręcone, gumy na zabieraku rok temu wymienione. Skąd ten luz, może w skrzyni lub w sprzęgle? Może VFR 800 taki luz fabrycznie mają? Jak ktoś może to niech przejdzie się do garażu i sprawdzi to dla mnie, z góry dziękuje. Nie daje mi to spokoju… proszę o porady.
WALUŚ

Awatar użytkownika
G#R
teksciarz
teksciarz
Posty: 198
Rejestracja: pn 05 wrz 2011, 21:24
Model VFR: 800 FI 99'
Imię: Piotr
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Luz zębatki zdawczej z wałkiem

Post autor: G#R » ndz 26 mar 2017, 23:08

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale ja na Twoim miejscu motocykl postawiłbym na stopce bocznej i wrzucił bieg. Następnie sprawdził, chwytając za zębatkę tylną wraz z łańcuchem i ruszając do przodu - do tyłu.
Jeśli się rusza (jest luz), to gumy zabieraka.

Zęby sprawdzić luz na wałku zębatki zdawczej, trzeba by było odkręcić obudowę zębatki, poluzować łańcuch i wtedy sprawdzić luz na wałku.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości