VFR 800FI - uszkodzenie 3 biegu :(

Awatar użytkownika
Paweł_RSL
teksciarz
teksciarz
Posty: 107
Rejestracja: ndz 15 sty 2012, 14:59
Imię: Paweł
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska

VFR 800FI - uszkodzenie 3 biegu :(

Post autor: Paweł_RSL » pt 15 kwie 2016, 00:13

Witam.
Wczoraj korzystając z pięknej pogody wskoczyłem na przejażdżkę moją VFRką (800FI). W pewnym momencie podczas ruszania ze świateł ruszam z 1ki, spokojnie wbijam 2gi bieg - przeciągam do ok.7 tyś i wbijam 3kę...normalnie weszła bez problemu, bez żadnego zgrzytu, dodaję gazu a efekt jakbym jechał na luzie/wciśniętym sprzęgle. Myślę sobie "Co jest ku***?", wbiłem 4, jest ok, redukuję na 3 i dalej to samo. Pozostała część drogi musiałem wbijać z 2ki od razu na 4 :/

Efekt taki że na zgaszonym silniku mogę wbić jakikolwiek bieg i VFRki nie przecisnę, na 3ce mogę normalnie toczyć motocykl jak na luzie.
Czy poleciała mi skrzynia? Zakup nowej? Zdziwiło mnie to bo nie było żadnego objawu, szarpnięcia, zgrzytu, sama skrzynia chodzi perfekt, lekko, płynnie, biegi wchodzą gładko i zdecydowanie, zawsze zmieniam ze sprzęgłem a redukuję z międzygazem.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem w 800FI ? Olej świeży wymieniony 3 tygodnie temu, leję 10W-50, mam też śrubę magnetyczną i podczas ost.wymiany oleju nie było na niej żadnych opiłków które świadczyłyby coś o skrzyni.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: VFR 800FI - uszkodzenie 3 biegu :(

Post autor: PETER » pt 15 kwie 2016, 07:55

masz pecha ,skończyła się 3 czyli do wymiany para kół zębatych odpowiedzialnych za 3 bieg
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: VFR 800FI - uszkodzenie 3 biegu :(

Post autor: Arnold » pt 15 kwie 2016, 10:16

Skrzynia koło 200 zł i rozbieranie silnika. :/
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Paweł_RSL
teksciarz
teksciarz
Posty: 107
Rejestracja: ndz 15 sty 2012, 14:59
Imię: Paweł
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: VFR 800FI - uszkodzenie 3 biegu :(

Post autor: Paweł_RSL » pt 15 kwie 2016, 15:16

OK rozumiem, a czy jest to jakoś często spotykane w tych skrzyniach? Rozumiem jeszcze jakbym skrzynię katował ale potrafię zmieniać biegi, bez szarpań, płynnie ale zdecydowanie i zawsze chodziła miodzio, nagle na pstryknięcie palca nie ma 3ki. Nie było też nigdy żadnych objawów że coś się dzieje niedobrego.

Rozumiem że silnik wyciągam z ramy, czy dojście do skrzyni jest możliwe bez kompletnego rozbierania głowicy, cylindrów itd. ?

Awatar użytkownika
śliniak290
klepacz
klepacz
Posty: 1842
Rejestracja: pn 07 cze 2010, 09:41
Imię: Wojciech
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Jelonki

Re: VFR 800FI - uszkodzenie 3 biegu :(

Post autor: śliniak290 » pt 15 kwie 2016, 16:50

Wyjmuje silnik i rozbieramy
Najpierw naucz śmiać się z siebie , a potem śmiej się z innych !!!

Awatar użytkownika
veeefour
pisarz
pisarz
Posty: 258
Rejestracja: wt 12 maja 2015, 20:47
Imię: Przemek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR 800FI - uszkodzenie 3 biegu :(

Post autor: veeefour » pt 15 kwie 2016, 17:43

Paweł_RSL pisze:OK rozumiem, a czy jest to jakoś często spotykane w tych skrzyniach? Rozumiem jeszcze jakbym skrzynię katował ale potrafię zmieniać biegi, bez szarpań, płynnie ale zdecydowanie i zawsze chodziła miodzio, nagle na pstryknięcie palca nie ma 3ki. Nie było też nigdy żadnych objawów że coś się dzieje niedobrego.

Rozumiem że silnik wyciągam z ramy, czy dojście do skrzyni jest możliwe bez kompletnego rozbierania głowicy, cylindrów itd. ?
Tego silnika akurat nie rozbieralem ale dwie skrzynie w v4 juz naprawilem bez zwalania glowic. Do gory nogami i sciagasz sama dolna polowke.
Jedna zasada - czysto, czysto i jeszcze raz czysto. Jezeli myslisz, ze masz czysto w garazu to znaczy, ze masz brudno :wink:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości