Dziwny dźwięk napędu RC46 800FI

druido
bywalec
bywalec
Posty: 44
Rejestracja: wt 16 lip 2013, 20:30
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa

Dziwny dźwięk napędu RC46 800FI

Post autor: druido » sob 26 kwie 2014, 00:49

Hej
Chciałem zasięgnąć informacji odnośnie dziwnego metalicznego szelestu/grzechotu który powstaje podczas jazdy. Zrobiłem nagranie ale tylko lekko na początku słychać ten specyficzny dźwięk, ciężko go nagrać ale podczas jazdy i na centralce słychać to dość donośnie.
Wiem, że łańcuch troszkę przyrdzewiał ale nie zdążyłem go zabezpieczyć przed zimą po glebie pod koniec sezonu. Zębatka na kole w dobrym stanie, łańcuch nie szarpie i nie wydaje się powyciągany.
Niech mi ktoś powie czy ten typ tak ma i panikuje czy coś się tam dzieje?

Dziwny dźwięk napędu

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk napędu RC46 800FI

Post autor: poscig » sob 26 kwie 2014, 09:02

Ja z filmu niestety nic nie słyszę.
Metaliczny szelest i grzechotanie wydobywa się z napędu jak łąncuch się kończy i jest ,,suchy,,.
Polecam łańcuch umyć i porządnie nasmarować.
Czy z napędu podczas przyspieszanie słychać takie metaliczne strzelanie?Jak z naciągiem?
Proponuje najpierw porządnie nasmarować łańcuch ,chwile pośmigać i naciągnąć go.

Awatar użytkownika
Miszak
pisarz
pisarz
Posty: 310
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:15
Imię: Łukasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kłanino, (kiedyś Świecie n.W.)

Re: Dziwny dźwięk napędu RC46 800FI

Post autor: Miszak » sob 26 kwie 2014, 09:34

Ja również na filmie nic nie słyszę. Jeżeli na 1 przy ruszaniu strzela, to znaczy, że napęd się skończył, może zęby się zwichrowały na tylnej zębatce? Smarowanie pomoże tylko na chwilę. Jestem na podobnym etapie z moją FI . Na szczęście nowy napęd już do mnie jedzie.
KISZCZAK
519 082 037

druido
bywalec
bywalec
Posty: 44
Rejestracja: wt 16 lip 2013, 20:30
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa

Re: Dziwny dźwięk napędu RC46 800FI

Post autor: druido » sob 26 kwie 2014, 11:38

Na samym początku filmu lekko słychać. Tylna zębatka jest w b.dobrym stanie, nie widać zbytnio zużycia. Przy ruszaniu nie słychać strzałów, szarpnięć itp. Tylko jak się jedzie np samochodem obok daje się słychać jednostajny grzechot. Na moto zbytnio nie słyszę bo dosyć głośny mam wydech ale jak się postaram to tocząc na luzie lekko słychać. Łańcuch zbytnio nie skacze nie szarpie czy koło kręci się luzem czy pod obciążeniem. Tylko ten dźwięk.
Fakt, że łańcuch był suchy bo nie zdążyłem go nasmarować jak rozebrałem bo zawieszenie do roboty i opony do wymiany.
Musiałbym zdjąć lewą pokrywę i zobaczyć jak zębatka na silniku wygląda. Może nie wymieniana. I porządnie nasmaruje i zobaczymy.

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Dziwny dźwięk napędu RC46 800FI

Post autor: Samson1983 » sob 26 kwie 2014, 17:12

Witam, słuchaj zrób tak jak Ci koledzy napisali.
Najpierw dokładnie wymyj cały łańcuch - dobrym i tanim środkiem jest nafta (nie niszczy gumek) pędzel i jedziesz z koksem. Później szmata do sucha i nasmaruj go konkretnie z jajem. Najlepiej jakimś smarem z sprayu - a z premedytacją rzadkim (lepiej spenetruje) owszem szybko go wyrzuci i wtedy dopiero łańcuch nasmaruj konkretnym jakimś. Ja używam S100 WeiseKeiten chyba tak się pisze.
Co do diagnozy:
1. stan zębatek, czy zęby nie są prze koszone, lub zaostrzone
2. czy łańcuch jest równo wyciągnięty
3. łożysko tylne i na zębatce zdawczej do inspekcji
I ostatnia uwaga na stopce centralnej, bez obciążenia gdy wrzucasz bieg, koło się kręci łańcuch zawsze będzie wydawał metaliczny - dziwny dźwięk, bo nie ma obciążenia.
Powodzenia w razie czego pisz
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Awatar użytkownika
armen1pl
pisarz
pisarz
Posty: 354
Rejestracja: sob 10 gru 2011, 18:32
Imię: Arek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wyszków

Re: Dziwny dźwięk napędu RC46 800FI

Post autor: armen1pl » sob 26 kwie 2014, 18:46

jak dla mnie to nie slysze zadnego problemu, tak brzmi przekładnia łańcuchowo-zębata. Tylko zadbaj o łańcuch skoro nie jest powyciągany
Najpiękniejsza muzyka to ryk silnika.

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Dziwny dźwięk napędu RC46 800FI

Post autor: Tomek Grudziądz » sob 26 kwie 2014, 23:28

druido pisze:Na samym początku filmu lekko słychać.
A no słychać lekki trzask (nie potrafię tego inaczej opisać)może to być nierówno wyciągnięty napęd.
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 657
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: Dziwny dźwięk napędu RC46 800FI

Post autor: Niron » wt 28 lip 2015, 20:55

podłączę się do tematu choć u mnie problem wygląda tak, wymieniłem napęd na dida zrobiłem na nim jakieś 200km i przy ruszaniu jak gwałtowniej puszcze sprzęgło nawet bez gazu to słychać mocne stukniecie, nie wiem o co kaman, ale postanowiłem sprawdzić łańcuch, wyglądał na to że się wyciągnął, naciągnąłem, i dalej jest to samo, co gorsza sprawdziłem pod czas jazdy i jest tak że jak jadę 40km\h i wrzucę 6 bieg i odkręcę gaz, to takich stuków jest kilka za koleją i szarpie moto, po czym zaraz wszystko wraca do normy i jedzie normalnie, stuki wydobywają się jak by z miejsca mocowania przedniej zębatki, odkręcane było i wszystko wygląda jak by było w porządku, jeśli chodzi o zamocowanie zębatki :disagree
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk napędu RC46 800FI

Post autor: Arnold » wt 28 lip 2015, 21:01

Niron pisze:jest tak że jak jadę 40km\h i wrzucę 6 bieg i odkręcę gaz, to
...
panewki wyśpiewują błagalne pieśni o uwolnieni z męczarni.

Sprawdź gumy zabieraka bo to prawdopodobnie to jest przyczyną. Stukotów jest kilka bo V4 pracuje "nierówno". Na wyższych obrotach nie stuka bo częstotliwość zapłonu jest już tak wysoka że nie ma takiego wpływu na szarpanie.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 657
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: Dziwny dźwięk napędu RC46 800FI

Post autor: Niron » śr 29 lip 2015, 18:55

nawiązując do panewek masz na myśli że silnik się kończy, bo jakoś Cie nie zrozumiałem, wcześniej w sumie tak nie przyspieszałem, ale wcześniej też nie było takiego tąpnięcia przy puszczaniu sprzęgła, w tym tygodniu zajrzę do tych gum, a żeby tam się dostać to trzeba tą wielką nakrętkę odkręcić z tej strony co jest zębatka?
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk napędu RC46 800FI

Post autor: Arnold » śr 29 lip 2015, 20:24

Silnik jak dalej go tak będziesz testował to się niestety bardzo szybko skończy. VFR nie lubi obrotów poniżej 3 - 3,5 tyś. Szczególnie na wysokich biegach. Odkręcając gaz pod takim obciążeniem dajesz w dupę panewkom. Suw pracy nie ma jak oddać mocy w obrót wałem bo ma za ciężko i siła rozgniata panewkę. Dlatego tak nie jeździmy.
No i niestety trzeba odkręcić tą wielka nakrętkę na piaście żeby dobrać się do zabieraka. Ale zanim to rozkręcisz to upewnij się że to te gumy. Niech ktoś naciśnie na hamulec tylni, a Ty próbuj obracać zębatkę. Jak będziesz czuł luz to możesz to rozbierać.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 657
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: Dziwny dźwięk napędu RC46 800FI

Post autor: Niron » śr 29 lip 2015, 21:34

czaję, tego się nie spodziewałem, czyli będę sprawdzał tylko przy ruszaniu, ten stukot, jutro sprawdzę te koło z tym hamulcem.
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 657
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: Dziwny dźwięk napędu RC46 800FI

Post autor: Niron » czw 06 sie 2015, 11:08

rozebrałem i wymieniłem te gumy, jednak nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu :confused dalej przy ruszaniu słychać stuknięcie z okolicy przedniej zębatki
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

adam.ada
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 17 paź 2009, 23:24
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Re: Dziwny dźwięk napędu RC46 800FI

Post autor: adam.ada » wt 11 sie 2015, 20:28

Niron i Druido podam Wam najtańszy sposób sprawdzenia czy te dźwięki to "stojący" łańcuch. Poluzujcie go na maxa i zdejmijcie z tylnej zębatki, potem oczko po oczku sprawdźcie ręcznie czy któreś się nie zapiekło. Potem szukać dalej.
Adam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości