luz wzdłużny dżwigni zmiany biegów

cezan
Posty: 1
Rejestracja: wt 22 kwie 2014, 21:41
Model VFR: RC46
Imię: Czarek
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

luz wzdłużny dżwigni zmiany biegów

Post autor: cezan » wt 22 kwie 2014, 22:09

Witam , chciałem zapytać czy ktoś zauważył w swoim moto taką przypadłość , chodzi mi o RC46 z 2009 roku - akurat taką mam od dziś :P - wałek na którym jest zamontowana dżwignia zmiany biegów ma luz wzdłuzny około 1 cm - skutkuje to tym ,że gdy jest wepchnięty w stronę skrzyni - pięknie przełącza biegi , a gdy wyciągnię się go na zewnątrz lata w dół i w górę luźno....i moto jedzie na biegu który był akurat zapiety..... Dezorientujące w tym wszystkim jest to , że odbywa się to z pieknym "klik" i "klik" zupełnie jakby tak miało być fabrycznie.... :shock:
Może ja się mało znam (oby) , ale żadne z wczesniejszych moich motocykli tego nie miało. Ogólnie jak się o tym wie to spoko , wystarczy czasem lewą nogą popchnąć dzwignię w stronę skrzyni dla pewności... ale ... ma ktoś tak , czy może wszystkie tak mają ??

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: luz wzdłużny dżwigni zmiany biegów

Post autor: PETER » wt 22 kwie 2014, 22:48

tak nie powinno być, wypadało by to naprawić, bo kiedyś się może coś zablokować i będzie kłopocik :lol:
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 3
Rejestracja: sob 08 lut 2014, 23:19
Model VFR: chwilowy brak
Imię: Paweł
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz

Re: luz wzdłużny dżwigni zmiany biegów

Post autor: Paweł » śr 07 maja 2014, 13:17

Tak nie powinno być na pewno. Może być luźny wodzik w skrzyni ,albo pod pierwszą obudową coś się poluzowało i dlatego może się ruszać. Dziwna sytuacja. Prawie nowe moto. Albo ktoś coś dłubał i nie dokręcił albo wada fabryczna. W każdym bądź razie wypadało by zrobić ,żeby nie zblokowało tak jak napisał PETER

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości