gdzie kupujecie napedy do waszych VFR

Awatar użytkownika
VFRKrzysztof
klepacz
klepacz
Posty: 592
Rejestracja: czw 09 lip 2009, 01:03
Imię: Krzysztof
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: VFRKrzysztof » pt 16 paź 2009, 23:54

musieli pisze:DID 530VM - ten słabszy (osobiście odradzam)
A żółty człowiek na stronce DID napisał, że zaleca ten łańcuch do motocykli o pojemności do 1000 cm. Czy nasze VFR-ki z zębami czy też bezzębne rozszarpią ten łańcuch zanim zdążymy je wymienić na nowsze? Ile km można nakręcić na 530VM a ile na 530ZVM2 przy spokojnej jeździe?
The best is yet to come! :-)

Awatar użytkownika
arczon
teksciarz
teksciarz
Posty: 156
Rejestracja: śr 19 sie 2009, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GTC

Post autor: arczon » sob 17 paź 2009, 07:32

Facet raczej nie sprzedaje pudełka tylko to co deklaruje czyli VM2, a jeśli jest inaczej to można z gościem pojechać i będzie musiał dostarczyć to co zadeklarował

Awatar użytkownika
Art
klepacz
klepacz
Posty: 768
Rejestracja: sob 19 lip 2008, 10:06
Imię: Artur
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Art » sob 17 paź 2009, 08:42

nie mogę tego znaleść obecnie- ale kupiłem super wzmocniony x2 DID
Jest X2 DID - i ten jest do motocykli do 1000cm3 a super wzmocniony X2 DID jest m. inn do Hayabusy. Chyba wystarczy jesli chodzi o wytrzymałość :)
http://sklep.scigacz.pl/zestaw-napedowy ... -7525.html
to ten łańcuch , zębatki, ale nie ten sklep :)
Beyond the Grabówek sky

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
klepacz
klepacz
Posty: 609
Rejestracja: sob 24 maja 2008, 09:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bialy-murzyn » sob 17 paź 2009, 10:08

a na czym polega to wzmocnienie łańcuchów

Awatar użytkownika
musieli
pisarz
pisarz
Posty: 309
Rejestracja: pt 11 maja 2007, 15:37
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa zone
Kontakt:

Post autor: musieli » sob 17 paź 2009, 10:21

Rodacy, nie twierdzę, że jestem najtańszy na świecie, bo nie jest filozofią sprzedawać za darmo. Poprostu ideą mojej oferty jest danie Wam właściwego produktu w atrakcyjnej cenie, tak aby nie stresować się tym, że trzeba się będzie szarpać z kimś tam bo sprzedał Ci coś trochę innego niż oferował itp.

Myślę, że dla ołnersów z Wawy moja oferta połączona z usługą wymiany może być bezpieczną alternatywą szarpaniny allegrowej i kombinowania z wymianą "pod blokiem" tylko po to aby zaoszczędzić przysłowiowe 50zł.

Z mocno motocyklowym pozdrowieniem
Ekskluzywne akcesoria motocyklowe marki RIZOMA

Awatar użytkownika
ethiel0
teksciarz
teksciarz
Posty: 110
Rejestracja: pn 30 lip 2007, 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dublin-KONIN

Post autor: ethiel0 » ndz 18 paź 2009, 14:23

witam zrobilem male poszukiwania ale ze wzgledu na ceny przesylki(brak tanich lotow) zrezygnowalem z kupna w PL lol

Musieli uwazam ze masz dobra cene taniej niz w sklepach!w sklepach zazwyczaj cena 620zl sam lancuch(jak nie ma sie jakis znajomosci)+zebatki F 80zl + R 100zl czyli 800zl

Z tego co widze na allegro wyraznie pisze ze produkt to 530 VM na obrazku tez widze 530 vm wiec nie ma co gadac...na allegro dopuki nie dostaniesz pudelka to nie wiesz co dostaniesz hmm na lancuchu sa jakies oznaczenia zeby rozroznic?Archon chyba tylko pisze 530 i ze did lol wiec trza uwazac zeby pudelko nie bylo ZVM2 a w srodku zwykly VM:P

Na scigaczu za podobny zestaw jak u musieli 760 zl(czyli 800zl drozej) lol co ciekawe pytalem sie ile by kosztowala przesylka od nich do irlandii to mi powiedzieli 770zl sama przesylka :P:P myslalem ze sie przekrece.

Tu maja ciekawe ceny jakby ktos sie z nimi dogadal czy ceny sa z vat czy jak...ale znowu przesylka wiec sie nie dobijalem do nich...:( na allegro tez wystawiaja jak widzialem:
http://motograty.com/p121,zestawy-naped ... honda.html

Jak ktos zagranica siedzi to niech zajrzy tutaj:

https://www.davidsilverspares.co.uk/ oryginalne czesci hondowskie

http://www.mandp.co.uk/productInfo.aspx?catRef=622108 wziolem stad ;) 10funtow przesylka :D

tu chyba ze stanow:
http://www.sprocketcenter.com/

Pozdrawiam mam nadzieje ze komus pomoze to choc troche.

wziolem z www.mandp.co.uk przesylka w 1.5 dnia u mnie 680zl zloty lancuch ZVM2 z ogniwem laczacym+JT zebatki a przesylka 45zl :P jestem baaardzo zadowolony i polecam do pl chyba maja niewiele drozej :P
Ostatnio zmieniony czw 22 paź 2009, 13:35 przez ethiel0, łącznie zmieniany 1 raz.

J43
pisarz
pisarz
Posty: 413
Rejestracja: wt 03 mar 2009, 11:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: xxx

Post autor: J43 » ndz 18 paź 2009, 14:33

Nie wiem skad takie ceny,ale moj mechanik wymienil mi lancuch + zebatki za 340 zl (sam kupil,nie wiem gdzie i jakiej firmy,ale lancuch ma kolor zlotawy),robocizna: 60 zl,razem z wymiana: 400.
Twierdzi,ze ten lancuch jest sredniej jakosci.
Sa gorsze i lepsze.
Jak dotad po 2000 km nic sie nie dzieje.
Raz podciagnalem kolo o 2 obroty kluczem 13 mm.Po przejechaniu tych 2000 km,teraz niedawno.

Awatar użytkownika
ethiel0
teksciarz
teksciarz
Posty: 110
Rejestracja: pn 30 lip 2007, 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dublin-KONIN

Post autor: ethiel0 » ndz 18 paź 2009, 20:21

J43 Wiadomo ze masz do wyboru mozesz zwykly lancuch za 300zl wsadzic albo najmocniejszy dostepny za 2x tyle i miec spokoj na dluzej. Kazdego decyzja i kazdego stan finansowy uzaleznia...

Mi sie wydaje ze na zwyklym lancuchu przy normalnej jezdzie zrobic z 15-20k km slyszalem za to ze na tym ZVM robia dwa razy tyle wiec oszczedza sie na mechaniku i mniej naciagania(a prawde mowiac to lepiej wiedziec jaki ma sie lancuch wsadzony a nie mechanik wsadzil jakis wynalazek)

Ja pobawie sie i sam zmienie lancuch/zebatki to zawsze zabawa z niunia i mnie to kreci :grin: choc z wymiana lozysk glowki ramy pojde do mechaniora za duzy problem z tym...

Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: benito » pn 19 paź 2009, 09:50

Moj punkt widzenia na wzmocniony uklad napedowy.

W moim sprzecie momentu obrotowego zdecydowanie nie brakuje.
Poprzedni uklad napedowy (z jakim kupilem motocykl) dlugo nie wytrzymal.
Rok temu zalozylem najmocniejszego DID-a i zebatki SUNSTARS (zmienilem tylko ilosc zebow na przedniej).
Po ponad roku urzytkowania i ok. 14-15tys km nawet go nie naciagalem.
Nie sadze, by towar z nizszej polki przetrwal taka probe.
A mnie na tanie rzeczy nie stac, bo finalnie drozej wychodza.
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

J43
pisarz
pisarz
Posty: 413
Rejestracja: wt 03 mar 2009, 11:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: xxx

Post autor: J43 » pn 19 paź 2009, 11:22

ethiel0 pisze:J43 Wiadomo ze masz do wyboru mozesz zwykly lancuch za 300zl wsadzic albo najmocniejszy dostepny za 2x tyle i miec spokoj na dluzej. Kazdego decyzja i kazdego stan finansowy uzaleznia...

Mi sie wydaje ze na zwyklym lancuchu przy normalnej jezdzie zrobic z 15-20k km slyszalem za to ze na tym ZVM robia dwa razy tyle wiec oszczedza sie na mechaniku i mniej naciagania(a prawde mowiac to lepiej wiedziec jaki ma sie lancuch wsadzony a nie mechanik wsadzil jakis wynalazek)

Ja pobawie sie i sam zmienie lancuch/zebatki to zawsze zabawa z niunia i mnie to kreci :grin: choc z wymiana lozysk glowki ramy pojde do mechaniora za duzy problem z tym...
Tak,kazdy sam wybiera.

Ale zakladajac roczny przebieg w okolicach 2 do 4.000 km,nie wydaje mi sie,zeby byl sens zakladania lancucha,ktorego zywotnosc jest 30-40.000 km.(zywotnosc zwyklego lancucha razy 2 jak napisales).
To jest 10 lat eksploatacji,a kto tak dlugo ma ten sam motocykl? ;)
Chyba,ze ktos robi rocznie 15.000 km czy wiecej,ale ja nie mam takich przebiegow.
Przy tym licze sie z tym,ze niedlugo VFR zmieni wlasciciela jako ze ma swoje lata.Byla kupiona tak "na przypomnienie" jazdy motocyklem po 15 latach przerwy,niedlugo trza pomyslec o czyms ciut nowszym ;)


Co innego zakup nowych czesci do WRX czy Jeepa - to co innego,bo u mnie te pojazdy robia wieksze przebiegi i wlozona tam kasa ma uzasadnienie.Tam kupuje tylko oryginaly ze sprawdzonego zrodla.

Zreszta,ten mechanik bierze tez z dobrego zrodla,nie kupuje na allegro ;) lancuchow.


Moglbym oczywiscie zalozyc drozszy i lepszy lancuch,ale nie widze racjonalnego sensu.

Awatar użytkownika
arczon
teksciarz
teksciarz
Posty: 156
Rejestracja: śr 19 sie 2009, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GTC

Post autor: arczon » pn 19 paź 2009, 19:34

zadałem pytanie gosciowi z aukcji

Treść wiadomości:
Na tej aukcji sprzedaje Pan łańcuch VM czy VM2 jak Pan deklaruje?

dostałem odpowiedź

Witam
Na aukcji jest błąd który zaraz naprawimy. Jest to łańcuch 50VM, wersja VM2 nie jest produkowana jeszcze przez dida w rozmiarze 50.

Na potwierdzenie przesyłam link do oficjalnej strony DIDa gdzie jako zamiennik łańcucha oryginalnego figuruje właśnie 50VM(jak wspomniałem 50VM2 nie istnieje.)

http://www.didchain.com/hondapage3.htm
Zapraszam

Sam już nie wiem, jest do VFR800Fi superwzmocniony czy nie ma?

Awatar użytkownika
Gregory
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2088
Rejestracja: pn 07 lip 2008, 11:58
Imię: Grzesiek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Post autor: Gregory » pn 19 paź 2009, 19:39

arczon, VM to jest super wzmocnionym napędem, ale pewnie Wam chodziło o ZVM2(hiper wzmocniony), a nie o VM2. ZVM2 jest najmocniejszych łańcuchem jaki produkują do VFR :twisted: Sam mam taki ;-)
Motocykl jest jak media markt -nie dla idiotów

Grewel-Moto - części i akcesoria do moto - 505-078-145 - potrzebujesz coś, dzwoń lub pisz.

CB500, VFR800 Vtec i VFR800 Fi, CBR600RR, K1200S,

Awatar użytkownika
musieli
pisarz
pisarz
Posty: 309
Rejestracja: pt 11 maja 2007, 15:37
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa zone
Kontakt:

Post autor: musieli » pn 19 paź 2009, 19:45

arczon pisze:zadałem pytanie gosciowi z aukcji

Treść wiadomości:
Na tej aukcji sprzedaje Pan łańcuch VM czy VM2 jak Pan deklaruje?

dostałem odpowiedź

Witam
Na aukcji jest błąd który zaraz naprawimy. Jest to łańcuch 50VM, wersja VM2 nie jest produkowana jeszcze przez dida w rozmiarze 50.
To tylko kolejne potwierdzenie, że szanowni "supersprzedawcy" sami nie wiedzą co sprzedają i generalnei o co kaman.

Jeszcze raz powtarzam - nie jestem najtańszym źródłem, zawsze znajdzie się dziesięciu tańczych. Ale nie zawsze taniej znaczy lepiej...

Z mocno motocyklowym pozdrowieniem

Darek
Ekskluzywne akcesoria motocyklowe marki RIZOMA

Awatar użytkownika
musieli
pisarz
pisarz
Posty: 309
Rejestracja: pt 11 maja 2007, 15:37
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa zone
Kontakt:

Post autor: musieli » pn 02 lis 2009, 16:38

Pierwsze koty za płoty - pierwszy zestaw z górnej półki z promocji dla VFR-OC w drodze :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ekskluzywne akcesoria motocyklowe marki RIZOMA

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Post autor: Diego » pn 02 lis 2009, 20:23

Musieli,ładny zestawik z czarnymi zębatkami.Ile je cenisz?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości