Przednia zębatka i śruba

7tomas7
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 51
Rejestracja: sob 20 lip 2013, 20:59
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Przednia zębatka i śruba

Post autor: 7tomas7 » sob 26 paź 2013, 12:13

Mam dla Was 2 duże zdjęcia. Proszę pomóżcie, choć wiem że się ze mnie śmiejecie. Proszę.
http://img534.imageshack.us/img534/1605/8bza.jpg
http://img23.imageshack.us/img23/9786/tjcn.jpg

Licznik tak jak widać na 1 zdjęciu, nie dostaje do śruby. Tak jest po zamontowaniu wszystkiego.
1.Mógłbym nie wkładać tego co jest widoczne na 2 zdjęciu i tego prętu z 1 zdjęcia, który jest za długi?
2. Może włożyć podkładkę pod tą śrubę? Tylko kurka jak ją odkręcić, bo bardzo mocno trzyma. ?
3. Czemu tak się stało i wszyscy tak macie z tym problem?
4. Może ta końcówka co powinna nachodzić na śrubę, a nie nachodzi, jest za krótka? (choć jak patrzyłem na inne to są podobne).
5. Jakie inne rozwiązanie?

DZIĘKUJĘ BARDZO za pomoc. Sam męczę się z tym bardzo długo.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Przednia zębatka i śruba

Post autor: Arnold » sob 26 paź 2013, 12:40

Po kolei. Czy zanim to rozkręciłeś to normalnie wszystko działało i czujnik nachodził na śrubę?
Ad. 1. Nie możesz poskładać tego ustrojstwa bez tych elementów. Pręt jest od sprzęgła więc wyrzucając go nie masz jak nawet ruszyć motorkiem. Podkładka jest wpasowana w obudowę i sam nie wiem jak by się to poskręcało, ale za pewne nie pięknie.
Ad. 2. Ja mam włożoną właśnie podkładkę i jest wszystko git. Żeby to odkręcić wbij sobie pierwszy bieg i odkręcaj. ;) Tylko weź sobie porządną nasadkę i dobrze dociśnij klucz.
Ad. 3. Nie wiem co nagrzebałeś, ale coś żeś ewidentnie spierdzielił. ;) Bez obrazy af kors. Mają problem bo nie chcesz słuchać co Ci tłumaczą. Mówią Ci po raz setny że masz problem z masą, a Ty dalej swoje. Jak krew w piach, groch o ścianę itd.
Ad. 4. Końcówka ma nachodzić na śrubę i w każdym innym moto jest taka sama.
Ad. 5. Ta plastikowa końcówka jest umocowana na takim prostokątnym wałku wychodzącym z czujnika. Ściągnij ten plastik i podłuż coś pod ośkę czujnika tak aby bardziej odstawało. Ale nie przesadź. Spróbuj.

I tak na koniec. Powiedz szczerze. Czy na prawdę nie chcesz oddać motocykla do kogoś kto ogarnia takie rzeczy? Zrobiłby to szybko, porządnie, a Ty byś jeździł zamiast grzebać w tym bez celu.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

7tomas7
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 51
Rejestracja: sob 20 lip 2013, 20:59
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Przednia zębatka i śruba

Post autor: 7tomas7 » sob 26 paź 2013, 13:10

Wielkie dzięki za super odpowiedź.
Widać na tej śrubie, że do końca ten czujnik na tą śrubę nie nachodził, tylko około 0,5 cm.
Problem z masą? Mimo wszystko teraz już ta kontrolka mi nie świeci, tylko nie wiem jak założyć ten czujnik.Czujnik działa bo jak ręką obracam to pokazuje prędkość.

Czyli teraz odkręcam tą śrubę trzymającą zębatkę i wsadzam kolejną podkładkę.

7tomas7
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 51
Rejestracja: sob 20 lip 2013, 20:59
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Przednia zębatka i śruba

Post autor: 7tomas7 » sob 26 paź 2013, 13:51

40 minut się mordowałem z tą śrubą i nie idzie jej odkręcić. spociłem się jak dziki, sruba już ledwo dyszy. co jest?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości