Wymiana napedu [zebatki, lancuch] RC46

Wenicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt 09 sty 2009, 10:23
Imię: Marek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Zębatki VFR

Post autor: Wenicjusz » wt 17 mar 2009, 12:24

Koledzy czy czasami trzeba i warto oszczędzać?
oto dwa przykłady
Zębatka przednia RC 36 16 zębów 145 zł (za tyle mogę mieć orginał - jak ktoś potrzebuje niech wali smiało na gg)

Zębatka przednia RC 46 np 98 17 zębów 350 zł - to fakt jest słono, ale do RC 36 sens jest mały...kupować jakis tani " zamiennik
Życie jest zbyt krótkie żeby przejechać je powoli

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » śr 18 mar 2009, 09:08

wyczyscilem łańcuch i wysmarowanłem olejem, poprawiłem zębatke z tyłu i różnica jest 5mm :lol: wiecej tego nie ruszam.
Zebatka na tył oryginał kosztuje koło 350zł wiec moim zdaniem nie ma sensu ładować tyle kasy. już wolał bym kupić 2 zamienniki dobre i tak pociągną dłużej niż łańcuch, a któraś na pewno będzie dobra, poza tym nie wiadomo czy to wina zębatki czy tego na czym ona się opiera.

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » śr 15 kwie 2009, 12:01

wymieniłem wczoraj napęd. okazało się, że w VFR RC46 wymiana napędu to czysta przyjemność (poza czyszczeniem syfu ze starego smaru). Zapięty łańuch można założyć nawet nie zdejmując lewego setu. Wystarczy go odsunąć (akurat nakrętke osi miałem z prawej strony, nie wiem czy tak jest zawsze) i już pięknie łańcuch wchodzi :)
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości