Brak 3 biegu

Awatar użytkownika
Cypiór
bywalec
bywalec
Posty: 47
Rejestracja: ndz 15 sie 2010, 22:27
Imię: Cyprian
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa- Jelonki

Brak 3 biegu

Post autor: Cypiór » pn 28 maja 2012, 19:13

Witajcie,


moze ktos bedzie w stanie mi poradzic co to moze byc.
Dzisiaj pojezdzilem chwilke, postawilem moto, po godzinie ruszylem i juz sie okazalo ze nie mam 3 biegu.

Wszystkie kolejne biegi wchodza, w gore jak i w dol bez zadnego problemu

Czy ktos moze wie co i jak sie stalo?

Jak sobie z tym poradzic?

arek
teksciarz
teksciarz
Posty: 157
Rejestracja: ndz 23 mar 2008, 12:27
Imię: Arek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Brak 3 biegu

Post autor: arek » pn 28 maja 2012, 19:36

Witam,

Lepiej nie jeździć, bo prawdopodobnie masz ścięte kły na zębatce 3 biegu. Aby to stwierdzić niestety trzeba wyjąć i rozebrać silnik. Taka sama usterka szarpnęła mnie kiedyś na jakieś 2,5 tysiączka - nowa "używana" skrzynia biegów + rozbiórka silnika (a przy okazji nowe szpilki do karterów, trochę uszczelek i itd....
W każdym bądź razie nie jeździj bo mi te kły spadły na dno skrzyni biegów, a dobrze że nie w zębatki skrzyni bo jak mi się "trójka" zgubiła to właśnie chciałem zredukować z 4 i dawałem w palnik do wyprzedzania... A to są 3 kawałki o wielkości 1x1x0,5 cm. Jak rozebrałem skrzynię biegów to mi się zrobiło trochę ciepło :biggrin
Ale co dokładnie jest u ciebie to tak naprawdę dowiesz się po rozebraniu - mogły polecieć kły, albo wieloklin na wałku w skrzyni, bądź wybierak. Co ważne, silnik wystarczy rozebrać od dołu, nie trzeba rozbierać rozrządu i głowic. Ale zawczasu zamów szpilki skręcające kartery - wg service manuala są jednorazowe i tak niestety jest bo mi przy dokręcaniu kluczem dynamometrycznym się po prostu pourywały, a czekałem na nie prawie 2 miesiące.
Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań
Arek

Awatar użytkownika
Cypiór
bywalec
bywalec
Posty: 47
Rejestracja: ndz 15 sie 2010, 22:27
Imię: Cyprian
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa- Jelonki

Re: Brak 3 biegu

Post autor: Cypiór » pn 28 maja 2012, 20:00

Zastanawiam sie na tym czy wymieniac caly silnik czy tylko skrzynie biegow.

Na allegro jest jedna taka i pytanie czy mogl by ktos zerknacz czy ona sie wogole nadaje.

http://allegro.pl/skrzynia-biegow-honda ... 79740.html

jak nie warto to moze ktos zna miejsce gdzie szukac skrzyni lub silnika?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości