zrywanie przy dodawaniu gazu

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: zrywanie przy dodawaniu gazu

Post autor: figaro » czw 05 wrz 2013, 21:12

kubatron2 pisze:http://www.youtube.com/watch?v=Dwvioz5F9E8 a takaie objawy o czym świadczą bo temat pokrewny
kubatron2 na filmiku wygląda tak, jakby łańcuch był nierówno powyciągany [na skutek np: gwałtownego przyspieszania i hamowania silnikiem, stawiania na gumę ze strzału sprzęgłem, nieumiejętnego palenia gumy, redukcji więcej niż jeden bieg i zbyt szybkiego puszczania sprzęgła, itd...] oraz zbyt mocno naciągnięty.
Pablopbs pisze:Trochę odgrzeję temat, ale mam podobny problem jak w filmiku wyżej, przy jeździe na jednym gazie szczególnie na 1 i 2 biegu czuć delikatne poszarpywanie, zastanawiam się czy to nie wina gum zabieraków, ciężko jest z wymianą tych elementów ?

Mój filmik ;)

http://www.youtube.com/watch?v=z1MxllkV ... e=youtu.be
Gumy zabieraka stukają przy ruszaniu, zmianie biegu i hamowaniu silnikiem. Wsiądź na moto i przejedź na jedynce, potem na dwójce kilkanaście metrów bez gazu i zobaczysz, że łańcuch ciągnie równo.

Generalnie większość kłopotów z nierówno powyciąganym łańcuchem ma swoją przyczynę w nieprawidłowej pracy sprzęgłem.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Pablopbs
teksciarz
teksciarz
Posty: 146
Rejestracja: czw 14 mar 2013, 16:25
Imię: Paweł
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubartów

Re: zrywanie przy dodawaniu gazu

Post autor: Pablopbs » ndz 08 wrz 2013, 18:17

Jadąc bez gazu również da się odczuć delikatne poszarpywanie, gaźniki synchro były robione w tym roku.
Póki nie rozumiesz spróbuj zapamiętać.

Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: zrywanie przy dodawaniu gazu

Post autor: Fakir » pn 09 wrz 2013, 09:19

Pablopbs pisze:Jadąc bez gazu również da się odczuć delikatne poszarpywanie, gaźniki synchro były robione w tym roku.
normalka że na jałowych będzie szarpać :D
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: zrywanie przy dodawaniu gazu

Post autor: figaro » sob 09 lis 2013, 22:06

No i co Panowie :?:
Dalej Wam szarpie, czy bezpowrotnie minęło :?: :twisted:
Czas zakończyć temat, nim rok dobiegnie końca. :lol
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
vicctor
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 50
Rejestracja: ndz 13 sty 2013, 22:00
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: zrywanie przy dodawaniu gazu

Post autor: vicctor » ndz 10 lis 2013, 22:06

U mnie szarpie - ale dopiero zauważyłem temat.
Zacznę od wymiany tego zbieraka (cokolwiek to jest i gdziekolwiek się znajduje), więc jak ma ktoś jakąś instrukcję wymiany to dzięki z góry.
Brak mi koncepcji na fajną stopkę. Ale pracuję nad tym zagadnieniem.

Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: zrywanie przy dodawaniu gazu

Post autor: Fakir » ndz 10 lis 2013, 22:13

vicctor pisze:(cokolwiek to jest i gdziekolwiek się znajduje), więc jak ma ktoś jakąś instrukcję wymiany to dzięki z góry.
Wewnątrz bębna na którym osadzona jest tylna zębatka napędowa, w środku są gumy prawdopodobnie wytłuczone.
W serwisówce masz wszystko dokładnie opisane.
Sprawdź czy tylna zębatka ma luz obrotowy wobec koła, obracaj zębatkę prawo-lewo, kiedy ktoś przytrzyma tylny hamulec, nie powinno być luzu.

Chociaż szarpanie to pojęcie względne, "fałki" lubią szarpać łańcuchem na niskich obrotach.
:wink:
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości