proste pytanie

johny3672
Posty: 7
Rejestracja: śr 20 kwie 2011, 20:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: jarosławiec

proste pytanie

Post autor: johny3672 » ndz 26 cze 2011, 22:42

witam.wymieniłem ostatnio napęd .wszystko poszło ok.ale mam pewien problem .jak wszystko skręciłem i złożyłem (oczywiście wszędzie klucze dynamometryczne i zakuwarka) to jeszcze przed założeniem pokrywy zębatki zdawczej zauważyłem że jak zakręciłem kołem to ta śruba która dokręca zębatkę zdawczą i jednocześnie napędza linkę prędkościomierza leciutko chodzi owalnie.nie wiem jak było przed rozkręceniem bo nie sprawdzałem dodam że śruba odkręciła się bez problemu i zakręciłem ja na dynamometr 52 nm jak w manualu.skręciłem obudowę zębatki i poskręcałem całość i wszystko działa ok.tylko martwi mnie czy przez te delikatne owalny ruchy tej śruby nie ukręci się ten plastik który na nią wchodzi.dodam że śruba jest w stanie idealnym nie poobijana itd.w manualu nic na ten temat nie widziałem.pozdr.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: proste pytanie

Post autor: kiki » pn 27 cze 2011, 08:02

a nie jest przypadkiem krzywa?

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: proste pytanie

Post autor: ppamula » pn 27 cze 2011, 08:51

Ta mimośrodowośc to ile mm ?
Dla mnie oznacza to agonię tej śruby. Może ukręcić się w każdej chwili a to by było niedobrze. Jest z bardzo twardej stali i jej wykręcenie bez łba to ogrom kłopotów.
Ale zanim ją teraz wyręcisz to szukaj nowej. Dowiedz się naki to gwint, twardość itp.
52 Nm to dużo więc na pewno nie jest ze zwykłej stali.
A jak będziesz miał nową to dopiero przyłóż się do odkręcenia starej. Jeżeli nawet łba nie urwiesz to potem wymyj ja bardzo dokładnie i zobacz czy nie ma pęknięcia na kołnierzu. Po wymyciu i odtłuszczeniu oblej czasnym tuszem albo atramantem, obetrzyj husteczką higieniczną i lupa w rękę.
Trochę postraczyłem ale mieliśmy już takie przypadki z urwanymi szpilkami :)

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: proste pytanie

Post autor: kiki » pn 27 cze 2011, 08:59

Sruba specjalna, 10MM 001 27,06 PLN

w motoriscie mają taką cenę za wspomnianą śrubę...
Trochę dużo, pewnie by się dało coś dobrać ale z tego co pamiętam to nie ma na niej wybitej twardości... :?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości