wskaznik naciągu łańcucha

Awatar użytkownika
Rychu
pisarz
pisarz
Posty: 464
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 07:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino ( okolice Szczecina)

Re: wskaznik naciągu łańcucha

Post autor: Rychu » pn 14 kwie 2014, 05:28

odswieze kotleta - moj lancuch na oko jest w dobrym stanie , nie odciaga sie od zebatki z tylu i ma minimalny luz na rolkach , ale juz ma ok 30+ tys km i ostatnio go naciagalem , a po 500 km znowu musze go podciagnac - pytanie czy ktos doczytal sie w manualu jaka odleglosc miedzy pinami spinajacymi ogniwa powinien miec lancuch nadajacy sie do wymiany ? czy w ogole manual to podaje ?

Awatar użytkownika
Pablopbs
teksciarz
teksciarz
Posty: 146
Rejestracja: czw 14 mar 2013, 16:25
Imię: Paweł
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubartów

Re: wskaznik naciągu łańcucha

Post autor: Pablopbs » pn 14 kwie 2014, 08:39

Jeśli zaczyna pojawiać się luz na rolkach to łańcuch jest raczej w średnim stanie, niekoniecznie musi się odciągać od zębatki.

Jak sprawdzisz luz w różnych położeniach koła to naciąg jest w każdym punkcie taki sam?
Póki nie rozumiesz spróbuj zapamiętać.

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: wskaznik naciągu łańcucha

Post autor: belkot » pn 14 kwie 2014, 12:17

Naped to nie tylko lancuch.

Jezeli po 500 km lancuh jest znowu luzny to oznacza ze przednia zebatka jest w stanie agonalnym. Radze zalozyc caly nowy naped.

Awatar użytkownika
Rychu
pisarz
pisarz
Posty: 464
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 07:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino ( okolice Szczecina)

Re: wskaznik naciągu łańcucha

Post autor: Rychu » pn 14 kwie 2014, 17:55

zebatka byla wymieniana w zeszlym roku , ale zamawiam wlasnie nowy zestaw , bo mechanik ktory mi ostatnio moto serwisowal, mowil ze jak zacznie mi sie dalej lancuch wyciagac ( a mial spory luz i go podciagal) to nie czekac do zerwania tylko wymienic zestaw.

Awatar użytkownika
Rychu
pisarz
pisarz
Posty: 464
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 07:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino ( okolice Szczecina)

Re: wskaznik naciągu łańcucha

Post autor: Rychu » pn 14 kwie 2014, 19:00

no dobra deliaktnie go naciaglem i bede obserwowac , jak sprawdzacie luz na lancuchu ? ja w polowie slizgu wkladam 2 palce miedzy lancuch a slizg, co daje niecale 35 mm luzu ( moto na centralce) - palce musza wejsc na styk.

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: wskaznik naciągu łańcucha

Post autor: kubatron2 » pn 14 kwie 2014, 19:14

Rychu pisze:no dobra deliaktnie go naciaglem i bede obserwowac , jak sprawdzacie luz na lancuchu ? ja w polowie slizgu wkladam 2 palce miedzy lancuch a slizg, co daje niecale 35 mm luzu ( moto na centralce) - palce musza wejsc na styk.
przepisałem z serwisówki do rc 46 taka jak ma kolega a a nie starsza i pisze jak byk ze na centralce a wartosci napiecia łancucha tez są inne ,,turn the ignition switch off place the motorcycle its center stand and shift the transmission into meutral check the slack in the drive chain lower run midway between the sprockets chain slack 20-30 mm,,

Awatar użytkownika
Rychu
pisarz
pisarz
Posty: 464
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 07:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino ( okolice Szczecina)

Re: wskaznik naciągu łańcucha

Post autor: Rychu » pn 14 kwie 2014, 21:31

no to sie mniej wiecej zgadza , te 20 mm uwazam ze to za malo ...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości