Świeżak ma problem!

arrasss
Posty: 10
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 19:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Świeżak ma problem!

Post autor: arrasss » czw 27 maja 2010, 18:53

Witajcie. Mam problem z ściagnieciem kanapy w mojej vfr-ce nie wiem jak to zrobić. Nie ukrywam ze jestem w sprawach motoru kompletnym świezakiem ta honda jest moim pierwszym motorem. Z góry dzięki za pomoc

MCHN
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: śr 12 gru 2007, 01:43
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Post autor: MCHN » czw 27 maja 2010, 18:58

Napisz jaki masz model VFR, chociaż przypuszczam, że we wszystkich jest podobnie.
Wkładasz kluczyk do zamka pod kanapą z lewej strony, przekręcasz i za zamkiem jest przycisk, który trzeba wcisnąc - przy wciśniętym zdejmujesz kanapę.
Poza tym ściągnij sobie manuala do VFR - tam nawet są takie proste rzeczy jak ściągnięcie kanapy i owiewek.

arrasss
Posty: 10
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 19:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: arrasss » czw 27 maja 2010, 19:03

Model z 1997 to chyba ten RC36 II. I tu jest własnie poroblem nie ma tam zamka miejsce jest ale zamka nie ma ktoś go wymontowal i nie wiem jak to otworzyć.

MCHN
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: śr 12 gru 2007, 01:43
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Post autor: MCHN » czw 27 maja 2010, 19:38

Model RC 36 II to roczniki 94-97. Ściągnij z głównej strony forum manuala - dział: Dokumentacje motocykli, może uda Ci się rozkminic - z tego co pamiętam jest tam rysunek tego zamka od kanapy i linki, którą się naciąga za pomocą tego przycisku za zamkiem. Przypuszczalnie bez przekręcenia zamka kluczykiem nie da się u Ciebie wcisnąc tego przycisku. Wciska się ten przycisk u Ciebie?

arrasss

Post autor: arrasss » czw 27 maja 2010, 20:28

Niestety niema tam nic oprocz linki wystającej z siedzenia ale nie sposób sie do niej dostac bo jest krótka. Pojade dzisiaj na nocke do pracy porozkrecam oslony i postaram sie do niej dostac i to otworzyc. Nie wiesz gdzie można dostac taki zamek?

MCHN
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: śr 12 gru 2007, 01:43
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Post autor: MCHN » czw 27 maja 2010, 20:35

Ha, też mam dziś nockę w pracy.
W sprawie zamka odezwij się do ołnersa RAFAEL 46 ze Szczecina, ma na części całą RC 36 II. Ja od niego kupiłem pompę paliwa do swojej i jestem zadowolony.
Spróbuj jakoś pociągnąc za tą linkę i jak będzie już naciągnięta, to zdejmij kanapę. I tak się musisz tam dostac, bo co z tego, że założysz ten zamek, jeśli linka jest urwana? Linka wchodzi do tego przycisku, tam gdzie powinien byc zamek? Jak wciskasz przycisk, to linka się naciąga?

[ Dodano: 2010-05-27, 20:37 ]
P.S. Nie zdejmiesz tylnej owiewki bez ściągnięcia kanapy...

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » czw 27 maja 2010, 20:42

Przy zakupie mojej vfr-ki to była jej wada i facet mi opuścił za zepsuty zamek i może dzięki temu mam orginalny zestaw kluczy :smile:
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

arrasss
Posty: 10
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 19:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: arrasss » czw 27 maja 2010, 20:43

Linka na szczeście nie jest urwana ma na końcu ten bolec który jak sie domyslam wchodzi do tego przycisku. Obawiam sie że ten RAFAEL 46 może nie sprzedac tego zamka jesli kluczyk jes ten sam co do stacyjki vale spróbuje moze sie uda.

MCHN
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: śr 12 gru 2007, 01:43
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Post autor: MCHN » czw 27 maja 2010, 20:47

W sumie nie pomyślałem, ale ma 2 kluczyki, także może się uda dogadac, jak i tak moto na części idzie. Najwyżej będziesz miec inny kluczyk do stacyjki a inny do zamka od kanapy.
Powodzenia.

arrasss
Posty: 10
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 19:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: arrasss » czw 27 maja 2010, 20:55

Dzięki kolego za pomoc.

Życze miłej nocki. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości