Prośba do posiadaczy RC36I w dobrym stanie

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prośba do posiadaczy RC36I w dobrym stanie

Post autor: Yaco » sob 27 mar 2010, 20:23

Witam

Mam gorącą prośbę do szczęśliwych posiadaczy tego modelu :mrgreen: Potrzebuję zdjęcia plastików, jak najwięcej, w jak najwyższej jakości z jak największą ilością szczegółów. Konkretnie potrzebuję fotografii czachy, pługu, boczków i zegarów.
Od kilku dni walczę z ustawieniem mocowań tak aby wszystko ładnie pasowało. Niestety wygląda na to, że bez porównania niczego rozsądnego nie zdziałam. Nie mam pojęcia, które mocowania są w dobrym miejscu. co uznać za bazę. Potrzebuję więc wszelkie informacje na temat szczelin, wysokości położenia poszczególnych części itd. Wszystko będzie pomocne.

Ewentualne pliki proszę przesyłać na yayco{małpa}acn.waw.pl

Z góry serdecznie dziękuję.
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

Awatar użytkownika
czndl
teksciarz
teksciarz
Posty: 141
Rejestracja: pn 24 lis 2008, 20:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jasło/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: czndl » sob 27 mar 2010, 21:09

poczekaj do czwartku bo moje owiewki wracają właśnie od lakiernika :D

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » sob 27 mar 2010, 21:35

Jeśli masz uszkodzone pkty mocowań to najłatwiej ustawisz składając plastiki bez motka. Włazisz w środek i widzisz wszystko.

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » ndz 28 mar 2010, 01:28

Motocykl kupiłem już, ze źle spasowanymi plastikami. Dokładniej mówiąc - na połączeniu boków z czaszą pojawiała się większa szczelina z przodu. Po paciaku w moim wykonaniu pospawałem plastiki i uznałem, że warto przy okazji poprawić to, co było źle od początku. Niestety moje naprawianie delikatnie mówiąc przynosi nie do końca pozytywne efekty. Problem polega na tym, że nie wiem czy mam coś przekoszone w stelażu czaszy, czy może mocowania boków są nie na swoich miejscach. Blachy wydają się być proste więc prawdopodobnie to przód (stelaż). Ideałem byłby drugi motocykl do porównania i kilka dni na walkę z materią nie do końca ożywioną :mrgreen: Mam nadzieję, że foty wystarczą.

Opis tego co dotychczas zaobserwowałem - może ktoś coś podpowie:
1.Ramka wokół zegarów nie przylega równomiernie - szczególnie w dolnej części zapiera się o plastik zegara.
2. Wypełnienia czaszy po obu stronach nie licują z czaszą,
3. Szyba pasuje idealnie, nie mam jednak pewności czy nie jest za nisko, lub zbyt wysoko.
4. Po założeniu czaszy i pługu boczki wchodzą na "mocny" ścisk - wniosek - pług zbyt wysoko lub czasz za nisko.

Wszystkie niedopasowania to maks 5mm w (przypadku boków) więc niby nie dużo - da się naciągnąć i złożyć. VFR to jednak moim zdaniem sprzęt, który zasługuje na szczególne traktowanie. Zamierzam to spasować tak, jak powinno być. Szczególnie, że w planach jest lakierowanie.

To tyle.
Dzięki naprzód :mrgreen:
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Post autor: Buła » ndz 28 mar 2010, 08:29

Podłącze się pod temat gdyż sam mam taki problem,zmieniłem wszystkie plastiki na nie klejone w orginalne,stelaż przód także zmieniony(miał być prosty) może i jest ale jakoś nie schodzą się wypełnienia te które są po bokach czaszy z czaszą i też jest tam szczelina.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Post autor: Vermilion » ndz 28 mar 2010, 10:16

Yaco ja u siebie też mam mały rowek między czachą a bokiem, winą jest to, że moto kiedyś tam leżało, mocowania plastików w VFR gną się jak głupie ;p Nie wydaje mi się, żebyś dał radę to naprawić.
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
skoch84
pisarz
pisarz
Posty: 223
Rejestracja: sob 26 gru 2009, 23:05
Imię: Staszek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: skoch84 » ndz 28 mar 2010, 11:45

U mnie też była szpara z lewej strony. Prostowałem już stelaż (cholernie ciężko to ruszyć i odpowiednio ustawić). Po naprawach nie jest idealnie, ale i tak dużo lepiej niż było.
Powodzenia
Almera N15 GA14DE '98
Honda VFR 750 RC36I '91

Awatar użytkownika
czndl
teksciarz
teksciarz
Posty: 141
Rejestracja: pn 24 lis 2008, 20:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jasło/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: czndl » ndz 28 mar 2010, 12:46

Tak jak pisałem - w czwartek dostaje plastiki od lakiernika (po moim własnym spawaniu). Jak będę składał to porobię zdjęcia i wrzucę na forum. Cierpliwości :)

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » ndz 28 mar 2010, 15:44

Trudno gadać o kolorach przez telefon, ale wiem z doświadczenia, że nieznaczne skrzywienie stelaża czachy rzutuje poważnie na puzzle. To wydaje się być przyczyną najbardziej prawdopodobną.

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » ndz 28 mar 2010, 16:45

No właśnie wszystko wskazuje na to, że problemem jest stelaż. Niestety prawie każdy paciak wiąże się z przyładowaniem lusterkiem o glebe, a to bezpośrednio przenosi się na rusztowanie czaszy.
Co ważne, jeśli np. wkładam wypełnienia czaszy poza motocyklem to wszystko pasuje idealnie - wniosek plastiki proste. Dopiero po nałożeniu tego na stelaż wszystko się jeb...
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » ndz 28 mar 2010, 17:07

No to już chyba wszystko wiesz. Cza by posiąść na chwilę prosty stelaż i podłączyć. Się wtedy okaże, bo przecie może jeszcze być suma błędów..

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości