Regeneracja reflektora

Awatar użytkownika
Mike
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 61
Rejestracja: czw 30 kwie 2009, 09:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Regeneracja reflektora

Post autor: Mike » pn 09 lis 2009, 21:18

Mam zużyte odbłyśniki reflektora, do tego reflektor ma pęknięte zaczepy (i nie tylko zaczepy, poprzedni właściciel musiał zaliczyć wywrotkę, bo reflektor jest podklejony żywicą) które ktoś pozaklejał. Teraz nie mogę go rozebrać.

Zna ktoś zakład, który mi to rozbierze, zregeneruje odbłyśnik a potem ładnie z powrotem sklei?

(ech...wychodzi na to, że moto leżało dużo konkretniej niż mi się wydawało, na szczęście rama cała - sprawdzane w serwisie Hondy i u zaufanego mechanika).
VFR 800I

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Post autor: elco » pn 09 lis 2009, 22:06

Przy zakupie mojej RC46 mialem podobny problem. Reflektor byl uszkodzony (poklejony i co gorsza mial pekniety klosz). Czytalem sporo na temat rozklejania i sklejania reflektorow, czyszczenia/polerowania kloszy i odblysnikow. Da sie to zrobic domowymi sposobami. Jak odszukam link to podesle. Nigdzie nie znalazlem zadnego zakladu, ktory zajmowalby sie takimi rzeczami. W takich przypadkach jak ten po prostu wymienia sie reflektor na nowy. Ja w ostatecznosci tez tak zrobilem.
"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » pn 09 lis 2009, 22:26

marne szanse.... przerabiałem temat w samochodzie...
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
Sylwio
klepacz
klepacz
Posty: 1159
Rejestracja: sob 09 lut 2008, 00:58
Imię: Sylwester
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Sylwio » wt 10 lis 2009, 09:25

Jakby Ci się udało rozebrać na części i mieć osobno sam odbłyśnik, to da się go zregenerować (zmetalizować).
"A ty siej. A nuż coś wyrośnie. A ty - to, co wyrośnie - zbieraj. A ty czcij - co żyje radośnie, A ty szanuj to, co umiera..."

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Post autor: elco » wt 10 lis 2009, 10:05

"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

Awatar użytkownika
Mike
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 61
Rejestracja: czw 30 kwie 2009, 09:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Mike » śr 11 lis 2009, 12:02

Za nowy reflektor wołają 900 zeta na allegro...trochę boli.
Jakby mi się udało rozkleić to za regenerację odbłyśnika będzie cuś koło 100.

Gadałem z tym gościem : http://www.regeneracja-hc.com/
Nigdy nie robił motocyklowych, ale jakbym mu wysłał sam odbłyśnik to by się podjął.
Pytał się też jakiej firmy jest lampa i czy odbłyśnik metalowy czy plastikowy.

Generalni spróbuję rozkleić, jak pęknie to trudno ...zostanie opcja zakupu lampy.
Dzięki elco za opis (w Hondzie reflektor jest na zaczepach, tyle że ktoś klejem zapaprał i może być różnie).

Jak mi się uda, to się pochwalę
VFR 800I

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Post autor: elco » czw 12 lis 2009, 21:50

Kiedys czytalem takze o metodzie rozklejania reflektorow przy pomocy domowego piekarnika. Sam tego oczywiscie nie praktykowalem, ale to jest oczywiscie jak najbardziej mozliwe. Jak wyciagniesz reflektor i podasz mi z jakiego materialu jest zrobiona czarna obudowa to poszukam w moich skryptach politechnicznych temperatury mieknienia, zebys przypadkiem nie stopil czegos. Klosz jest na pewno wykonany z PC, ktory zaczyna mieknac w temperaturze powyzej 90 stopni.
"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

Awatar użytkownika
Mike
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 61
Rejestracja: czw 30 kwie 2009, 09:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Mike » sob 14 lis 2009, 21:54

No udało mi się rozkleić reflektor, cały był zapitolony dookoła klejem montażowym i miejscowo żywicą.

2 śrubokręty, suszarka i ... lutownica (coby wytpoić żywicę).
Trochę go pocharatełem, ale co tam i tak muszę ponownie skleić, grunt że nic nie pękło.

Tak się tylko zastanawiam...odbłyśniki są plastikowe, więc regeneracja może być nietrwała. Puściłem info o odbłyśnikach, może gdzieś się uchował z jakiegoś rozbitka.

Czym to pokleić z powrotem? Podejrzewam, że odbłyśnik szlag trafił bo dostała się wilgoć - niedokładne sklejenie lub słaby klej montażowy.,
Czym byście to skleili ponownie? (niestety zatrzaski przeszły do historii).
VFR 800I

Awatar użytkownika
Roadrunner
pisarz
pisarz
Posty: 463
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 23:55
Imię: Pawelec
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 60 sekund przed Tobą

Post autor: Roadrunner » sob 14 lis 2009, 23:23

Polecam "klej do szyb", do kupienia w takiej tubie do wyciskania (jak sylikon). Wytrzymałość - nie do zdarcia. Jest koloru czarnego. Nadaje się idealnie - sam nieraz używałem. Grunt to porządnie przygotować powierzchnię przed klejeniem.

Awatar użytkownika
Ketchup
klepacz
klepacz
Posty: 571
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 20:05
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chocicz

Post autor: Ketchup » ndz 15 lis 2009, 09:19

Mike pisze:Podejrzewam, że odbłyśnik szlag trafił bo dostała się wilgoć
zbyt mocna żarówa potrafi zniszczyć (wypalić) odbłyśnik czy to metalowy czy plastikowy

pozdro
Jak do baku to tylko nitroglicerynometanol

Awatar użytkownika
Sylwio
klepacz
klepacz
Posty: 1159
Rejestracja: sob 09 lut 2008, 00:58
Imię: Sylwester
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Sylwio » pn 16 lis 2009, 19:51

Mike, wrzuć jakieś fotki tego odbłyśnika, najlepiej z obu stron.
"A ty siej. A nuż coś wyrośnie. A ty - to, co wyrośnie - zbieraj. A ty czcij - co żyje radośnie, A ty szanuj to, co umiera..."

Awatar użytkownika
Mike
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 61
Rejestracja: czw 30 kwie 2009, 09:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Mike » pn 16 lis 2009, 21:04

Z tym przygotowaniem powierzchni to średnio to widzę...stary klej mocno tkwi w szczelinach, ale klej do szyb może i jest dobrym tropem. Obok mnie kleją szyby, więc podpytam (może być tak, że sklejenie będzie tańsze od kleju :-) ).

Co do żarówek, to wyciągnąłem 55W, czyli ok. Ale faktycznie może jakiś geniusz wcześniej jeździł na tuningowanych.

Zdjęcia luster w załączeniu.

Kurcze, zapowiada się ładny weekend... chyba się pospieszyłem z demontażem lampy :-(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
VFR 800I

Awatar użytkownika
Mike
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 61
Rejestracja: czw 30 kwie 2009, 09:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Mike » sob 28 lis 2009, 14:28

No więc właśnie dzisiaj odebrałem odbłyśniki po regeneracji.
Kosztowało mnie to 80 zeta + wysyłka w obie strony.
Generalnie odbłyśniki mają drobne zacieki, ale nie powinno mieć to żadnego wpływu na jakość świecenia.

Najgorzej sprawa ma się z ponownym sklejeniem. Należałoby pierw małą szlifiereczką wydłubać stary klej, bo się nie dało lampy dobrze spasować.
Jako, że takowej nie posiadam to użyłem kleju montażowego, jak wyschnie opierniczę dookoła silikonem sanitarnym do powierzchni zewnętrznych (żeby uszczelnić) i się zobaczy...
Powinno ze dwa sezony posłużyć.
VFR 800I

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » ndz 29 lis 2009, 21:54

kiedys naprawialem lampe od 954, z pomoca lutownicy do plastykow udalo sie rozebrac reflektor, pozniej zlozenie na klej do szyb i dziala do tej pory w kolezki sprzecie
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Jarecki2102
pisarz
pisarz
Posty: 287
Rejestracja: czw 07 paź 2010, 09:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jarecki2102 » ndz 07 lis 2010, 10:56

w razie gdyby ktoś jeszcze chciał regenerować odbłyśniki reflektora (plastikowe też) to jest bardzo konkretny człowiek zajmujący się tym w pod Warszawskiej Kobyłce. Za regenerację takiego odblasku bierze zdecydowanie mniej i robi idealnie, nie ma mowy o jakiś zaciekach. Wiem bo już parę odblasków mi zrobił.

Trzeba przynieść sam odbłyśnik bo lamp nie rozbiera!!!

Adresu dokładnie nie pamiętam ale na pewno ulica Napoleona gdzieś w połowie odległości pomiędzy stacją PKP a kościołem. Telefon do gościa: 22 786 23 86

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości