Reflektor 800FI - usunięcie rys, przetarć? pomocy!

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Reflektor 800FI - usunięcie rys, przetarć? pomocy!

Post autor: KolczyK » wt 29 wrz 2009, 21:13

jak widać na załączonym zdjęciu nie jest dobrze, a raczej nei jest w sumie najgorzej:

chciałbym to wypolerować....sama pasta G3 itp z wodą na polerce nie wystarcza...

trzeba ingerować dalej: pytanie jest proste: w jaki sposób ?? myśli moje kierują się w papiery wodne 2000 2500 i do skutku....tylko pytanie nastepne.....czy czasem do jasnej cholery nie będzie tak, że zmatowieje.....?G3 niby potem zniweluje....ale mam pietra.....a Panowie od szyb się podjąć nie chcą...

Ja Was proszu.....pomóż.....ta....

dodam, że nie rozprasza mi światła....więc bezpieczeństwo zachowujemy...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt 29 wrz 2009, 21:25 przez KolczyK, łącznie zmieniany 1 raz.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Post autor: Diego » wt 29 wrz 2009, 21:18

Gdzieś na You Tubie był filmik jak gościu polerowal reflektor w moto.Używal jakichś past i wiertara z regulacją obrotow.Najpierw ją zmatowił,a potem wyglansowal.Efekt niezły,tylko nie wiem jak w realu to wygląda.
Poszukam,jak znajde dam linke.

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » wt 29 wrz 2009, 22:00

Kolec ( :lol ) jaki problem? Bieresz inny uszkodzony klosz (Wasyl ma zapasik ;-) ) robisz podobną rysę i trenujesz.

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » wt 29 wrz 2009, 22:28

chyba się na KOLEC przeniosę, bo w pracy tez tak na mnie wołają ;-) hehe


problem w tym z jakiego materiału to jest i jak, a raczej czym taki materiał zjechać (bo gruby nawet jest),by polerka dała połysk....a nie mat....

Nasz forumowy kolega podpowiada, że to materiał PC.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » wt 29 wrz 2009, 22:33

Potwierdzam. Klosz reflektora jest mejd of poliwęglan.

Awatar użytkownika
VFRKrzysztof
klepacz
klepacz
Posty: 592
Rejestracja: czw 09 lip 2009, 01:03
Imię: Krzysztof
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: VFRKrzysztof » wt 29 wrz 2009, 22:36

To działa:
http://multimedia.mmm.com/mws/mediawebs ... gFCOrrrrQ-
i daje doskonały efekt. Tylko, że 3M sprzedaje to w zestawach, w których masz po kilkadziesiąt krążków każdego rodzaju i taki zestaw pięć lat temu kosztował chyba z tysiąc peelenów. Dlatego też należy wykonać telefon do 3M Poland, zapytać o numer telefonu do handlowca z działu materiałów ściernych, który śmiga po Twojej okolicy i wysępić od niego próbki. Lub też w inny sposób należy wejść w posiadanie kilku krążków z tego zestawu.
Poza tym potrzebna jest polerka z regulowaną prędkością obrotów i trochę wprawy.
The best is yet to come! :-)

Awatar użytkownika
suniok
pisarz
pisarz
Posty: 452
Rejestracja: czw 04 paź 2007, 14:49
Imię: Jarosław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: suniok » wt 29 wrz 2009, 22:37

Robiłem taki zabieg w samochodzie :)

Zacząłem od papieru chyba 800 bo miałem dość głębokie rysy, i tak kolejno do 2500, na mokro oczywiście. Klosz się zrobił mleczny a ja trochę się posrałem, że już go nie wyprowadzę. Założyłem na wiertarkę filcowy krążek - automax lub tempo i wyszło bardzo dobrze. Żeby jeszcze wygładzić można startą kredą z wodą lub pastą do zębów wykończyć. Nie bój żaby, na pewno nie zostanie matowy :)
Pozdrawiam Jarek

Awatar użytkownika
Roadrunner
pisarz
pisarz
Posty: 463
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 23:55
Imię: Pawelec
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 60 sekund przed Tobą

Post autor: Roadrunner » wt 29 wrz 2009, 22:43

A ja tak zupełnie poważnie, nie widzę za bardzo jak są głębokie te rysy, ale jeśli nie za głębokie to:
- papierem oczywiście wodnym 800 zacznij matowić te rysy aż do skutku, tzn. aż uzyskasz gładką powierzchnię (aż rysy znikną). Papier najlepiej nałóż sobie na kostkę żebyś nie wytarł przypadkiem jakiś "dziur"- wgłębień, palcami którymi trzymasz papier, chodzi o uzyskanie równej grubości szkła na pewnym obszarze.
- jeśli już uzyskasz taki efekt, to zabierz się za wytarcie rys pozostawianych po papierze 800, papierem 1500. Tak samo papierem 2000 wytrzesz rysy po papierze 1500, przy czym ten etap (z użyciem papieru 2000) nie jest konieczny. Można po prostu uzyskać lepszy efekt (ale kończąc matowanie na 1500 też jest bardzo dobrze)
- no i teraz polerowanie, od razu zaznaczam że pasta G3 firmy Farecla jest do użytku maszynowego a nie ręcznego. Jednak w tym przypadku na tak małej powierzchni powinieneś dać radę wypolerować ręcznie - nakładasz na szmatkę odrobinę pasty, rozprowadzasz po całej powierzchni gdzie chcesz przeprowadzić polerowanie... no i polerujesz (pocierasz szmatką "już nawilżoną pastą"). Ważne jest aby polerując uzyskać po przez tarcie podwyższoną temperaturę.
W domowych warunkach jest to do zrobienia i jest bardzo proste pod jednym warunkiem, że jest się cierpliwym. Wiadomo że by się chciało jak najszybciej, ale nie tutaj. Im bardziej się przyłożysz do wymatowania rys i samego polerowania tym efekt będzie lepszy. Na koniec napisze jeszcze, że na im drobniejszym papierze skończysz tym łatwiej będzie ci potem wypolerować (np. po zmatowaniu papierem 2500 zauważysz że powierzchnia nie jest już wcale matowa tylko jakby "półmatowa", co nie oznacza że samym papierem ściernym wypolerujesz powierzchnię). Te rysy, jeśli oczywiście nie są za głębokie, są w 100% do usunięcia i nie będzie żadnego śladu po nich na szkle.
Pozdro, mam nadzieję że się przyda komuś krótki wywód w temacie "rzeka"... :grin:

Awatar użytkownika
Roadrunner
pisarz
pisarz
Posty: 463
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 23:55
Imię: Pawelec
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 60 sekund przed Tobą

Post autor: Roadrunner » wt 29 wrz 2009, 22:48

Tak poza tym to polecam całą gamę past firmy 3M, lepsze gatunkowo i dają lepsze efekty ale w odpowiednio lepszej cenie. Sam bym używał 3M...bo mam i jest baja :lol: jak jest potrzeba.

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » wt 29 wrz 2009, 22:52

dzieki za wyczerpanie lub nie ;) tematu... jeśli chodzi o polerkę to mam jako taką wiedzę z prędkościami i ogólnym podejściem do tego. sprzęt też posiadam, chodzi głownie mi o zachowanie się materiału. kiedy na to chwilę znajdę,nie wiem,napewno dam odpowiedź

czekam na dalsze sugestie, przykłady, dowody :D a po zaczerpnięciu tego zacznę rabotu
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
Dann
pisarz
pisarz
Posty: 342
Rejestracja: pn 02 mar 2009, 01:31
Imię: Daniel
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: koluszki
Kontakt:

Post autor: Dann » śr 30 wrz 2009, 03:05

poszukaj na alegro past firmy auto sol...napewno maja do kloszy itd jedziesz papierem potem pasta i bedzie gitara

Awatar użytkownika
Sylwio
klepacz
klepacz
Posty: 1159
Rejestracja: sob 09 lut 2008, 00:58
Imię: Sylwester
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Sylwio » czw 01 paź 2009, 18:17

W firmie gdzie pracuję mam do czynienia na co dzień z polerowaniem szyb lamp samochodowych. Co prawda głównie z pmma, ale swoją szybkę w kasku też dało się spolerować, która jest wykonana podobnie jak klosz przedniej szyby z PC. Należy pamiętać, że lampa przednia jest lakierowana i usuwając na niej rysy, zdzieramy również lakier.
Polerowanie odbywa się na szlifierkach stołowych z zamontowanymi tarczami polerskimi i na nie nakłada się pastę firmy www.menzerna.com
Podczas polerowania należy zwrócić uwagę, że polerujemy tworzywo i jeżeli przesadzimy z dociskaniem do tarczy to się nadtopi w tym miejscu i tylko zepsujemy szybę.
"A ty siej. A nuż coś wyrośnie. A ty - to, co wyrośnie - zbieraj. A ty czcij - co żyje radośnie, A ty szanuj to, co umiera..."

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » czw 29 paź 2009, 20:07

http://www.vfrdiscussion.com/forum/inde ... owtopic=79 :)- może nie jest za poźno jeszcze :)

Awatar użytkownika
marlon
klepacz
klepacz
Posty: 633
Rejestracja: wt 08 kwie 2008, 18:19
Imię: mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Post autor: marlon » czw 29 paź 2009, 20:37

Uważaj Kolczyk bo reflektor jest pokryty warstwą antyrefleksową!!!!
Ja też się przypociłem przy rysach i tylko gorzej wyglądał nawet po polerowaniu.Ideału już nie będzie zostaw to tak jak jest pozdr

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: kris2k » czw 29 paź 2009, 22:52

KolczyKu... i jak efekty, udalo sie cos takiego wypolerowac?
Wypolerowalbym sobie szybe w kasku z odpryskow i rys.
Daj znac co i jak.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości