Szyba do RC46

Pawelb
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: śr 23 kwie 2008, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Woj. Śląskie

Szyba do RC46

Post autor: Pawelb » sob 29 sie 2009, 20:46

Do VFR RC46 założyłem szybę turystyczną MRA (z odgiętą górą). O ile w wersji oryginalnej prąd powietrza był kierowany gdzieś w okolice mojej szyi co bardzo pogarszało komfort jazdy, to z szybą MRA powietrze kierowane jest w okolice głowy (silny szum powietrza) i w ramiona ale to jest akurat mniej istotne. Poza tym ze względu na małą sztywność i to odgięcie, szybka przy większych prędkościach zaczyna trzepotać.
Czy ktoś bezpośrednio porównywał szyby turystyczne i racingowe dostępne do tego moplika pod względem wysokości kierowania przez nie powietrza, która wypada najlepiej, dodam, że mój wzrost to 192cm.

Gienio
klepacz
klepacz
Posty: 1807
Rejestracja: pn 17 lip 2006, 16:29
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Gienio » sob 29 sie 2009, 21:18

:upadl wiem to juz sie robi nudne, ale bede powtarzal do bólu, opcja "SZUKAJ"!!!!!!!!!!!!
zobacz porownanie szyb turystycznych i racingowych:
viewtopic.php?t=4331&highlight=szyba+racingowa

Marcin32

Post autor: Marcin32 » ndz 30 sie 2009, 01:49

ja mam jakas podrobe racingowa ale dedykowana do rc46 i jestem mega zadowolony. powiem szczerze ze turystyk do tego motoru pasuje jak przyslowiowa piesc do nosa. i wyglada do d...i jak mowisz powstaje jakies trzepotanie. u mnie nic takiego nie ma . do 245 bo tyle jechalem zdlala egzamin.odchyla powietrze do gory sporo mocniej niz seryjna szyba.

Pawelb
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: śr 23 kwie 2008, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Woj. Śląskie

Post autor: Pawelb » ndz 30 sie 2009, 09:11

Wskazany wątek czytałem, kluczowy jest tu mój spory wzrost. Chcę się dowiedzieć, która szyba z dostępnych najbardziej odchyla powietrze przy takim wzroście - alternatywą jest wymiana vfr-ki na 1100XX lub Y. FJR, czego jednak wolałbym uniknąć - moja vfr jest w świetnym stanie i nie chce mi się znowu szukać nowego motora pośród tysiąca złomiaków :).

Marcin32
teksciarz
teksciarz
Posty: 111
Rejestracja: czw 26 lut 2009, 15:07
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marcin32 » ndz 30 sie 2009, 10:20

XX a Fjr'a to totalnie 2 rozne motocykle. jezeli szukasz turystyka a wnosze ze tak skoro temat pozycji na moto i komfortu jazdy jest dla Ciebie tak istotny to w tym wypadku zdecydowanie FJR a nawet bmw k1200/k1300 GT . tylko to sa raczej motocykle drogie i mowie inna bajka. na XX seryjna szyba moim zdaniem idzie nawet ciut nizej niz w VFR'ce wiec temat z szyba mialbys podobny .musialbys zalozyc jakiegos turystyka.VFr'ka nie jest malym motocyklem a ja sam 186cm i radze sobie b.dobrze. pozatym wez poprawke jeszcze na mase . jestes pewien ze chcesz sie ladowac na fjr'e. siedzialem na obydwu wspomnianych motocyklach i XX ale i tak zdecydowanie mniej nic FJR to juz jest Krowiaste moto . ja nadal namawiam Cie na racingowa szybe. i poko co nie kombinowanie ze zmiana moto.

Gienio
klepacz
klepacz
Posty: 1807
Rejestracja: pn 17 lip 2006, 16:29
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Gienio » ndz 30 sie 2009, 10:20

to jesli znajdziesz temat blizniaczy do Twojego ktory jednak nie odpowiada na wszystkie Twoje pytania to go odswiez zadajac w nim pytanie, zeby wszystko bylo w jednym miejscu

Pawelb
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: śr 23 kwie 2008, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Woj. Śląskie

Post autor: Pawelb » ndz 30 sie 2009, 12:43

Marcin32, XX zdecydowanie dostał by szybę turystyczną a ogólnie ten motor jest już bardzo duży, dłuższy i z racji tego może była by mozliwość uzyskania zadowalającego efektu.
A jaką dokładnie masz tą szybę i czy jeździsz w pozycji wyprostowanej czy raczej z łokciami na baku, nie chciał bym się ładować w kolejny nie do końca trafiony zakup (MRA kosztowała mnie 350pln, efekt zadowalający ale nie w spodziewanym stopniu).

Szczerze mówiąc nawet się przyzwyczaiłem do ciągłego szumu wiatru - wcześniej naked bike typu jawa TS350, junak :), zephyr ale jak sie ostatnio przejechałem na starej jak świat XJ z szybą turystyczną to uznałem, że coś nie tak, tam słychać silnik a nie wichurę :)

Marcin32
teksciarz
teksciarz
Posty: 111
Rejestracja: czw 26 lut 2009, 15:07
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marcin32 » ndz 30 sie 2009, 15:54

jezdze wyprostowany a lokcie na baku jak ty to mowisz to raczej przy 200 lub wiecej wtedy odorbine wypada sie schowac . czasami zawirowania powietrza ktore powstaja od szyby sa gorsze niz jej brak . moze u Ciebie wlasnie tak jest. to tylko moto i zawsze bedzie wialo . szybe mam jakas befirmowke . taki klasyczny racing. ale w porowaniu z seryjna wyraznie odchyla powietrze do gory. trudno mi cos Ci polecic w ciemno.musial bys sie przejechac. ja jestem zadowolony ale to sa moje subiektywne odczucia.

Pawelb
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: śr 23 kwie 2008, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Woj. Śląskie

Post autor: Pawelb » pn 31 sie 2009, 09:01


Marcin32
teksciarz
teksciarz
Posty: 111
Rejestracja: czw 26 lut 2009, 15:07
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marcin32 » pn 31 sie 2009, 16:28

cos takiego. tylko nie czarna. ale b.dobrze sie z tym jezdzi.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości