Ustawienie swiatla przedniego w VFR 750

wladcatrampkow
Posty: 1
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 03:59
Model VFR: 750
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: stad.

Ustawienie swiatla przedniego w VFR 750

Post autor: wladcatrampkow » sob 11 kwie 2009, 04:05

Witam
Otoz mam taki problem. Posiadam VFR750F rocznik 1997. Niestety przedni reflektor swieci nie tam gdzie powinien, a mianowicie promien "idzie do gory" a drogi praktycznie w ogole nie mam oswietlonej. Chcialbym zapytac Was w jaki sposob przebiega regulacja przedniej lampy, w sensie, by moc ustawic promien swiatla nieco w dol? Czy jest mozliwa w ogole taka regulacja w domowych warunkach dla laika? Czy nalezy raczej z tym udac sie do serwisu?

Z gory dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam
Pawel

Awatar użytkownika
jw
pisarz
pisarz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 15 cze 2008, 00:22
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa

Post autor: jw » sob 11 kwie 2009, 06:08

jak najbardziej jest mozliwa samodzielna regulacja. musisz tylko znalesc odpowiednie pokretlo. u mnie jest po prawej stronie pod zegarami zaraz nad chlodnica oleju ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » sob 11 kwie 2009, 09:38

Najlepszy efekt daje ustawianie na żywym organizmie. Wygląda to tak: Za dnia znajdujesz element regulacyjny o którym pisał jw. To jest takie pokrętło na tylnej ścianie reflektora, w kształcie kółka zębatego z dużymi zębami. Jak już odnajdziesz, to jedziesz sobie na odcinek drogi co płaski jest i długi i czekasz do zmroku. Jak już się zmroczy to dosiadasz konia, ustawiasz go w osi jezdni i włączasz światła DROGOWE. No i dokonujesz regulacji tak, by snop światła lokował się dokładnie na horyzoncie. Mijania automatycznie będą ustawione dobrze.

Awatar użytkownika
gotoch
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: ndz 05 kwie 2009, 01:40
Model VFR: RC36II 97r
Imię: staszek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Post autor: gotoch » sob 11 kwie 2009, 12:11

Nie ustawiałem jeszcze świateł, ale podczas wymiany uszczelniaczy widziałem taką śrubkę do regulacji w swoim moto. Jakby co to jest hehe:)

wladcatrampkow

Post autor: wladcatrampkow » sob 11 kwie 2009, 15:36

Dziekuje bardzo za odpowiedz na mojej pytanie, bardzo przydatne okazalo sie zdjecie, co pozwolilo mi od razu namierzyc denata :) Wielkie dzieki!
Pozdrawiam

szulek
bywalec
bywalec
Posty: 41
Rejestracja: pn 24 gru 2012, 13:36
Model VFR: VFR RC 36 II
Imię: Michał
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Malbork

Re: Ustawienie swiatla przedniego w VFR 750

Post autor: szulek » śr 17 wrz 2014, 09:19

A ja mam takie pytanie. Czy da się ustawić tak światła żeby owietlaly pobocze tak jak w samochodzie ze promień światła idzie pod skosem w gore? Oraz do czego służy pokrętło po lewej stronie takie szare jakby kwadratowe? Czy też do regulacji świateł?

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Ustawienie swiatla przedniego w VFR 750

Post autor: emil » śr 17 wrz 2014, 16:02

jak masz europejska lampe to tak powinno świecić - prawa w górę, chyba że to amerykaniec albo angol

jednym się kręci na boki, drugim pionowo - na boki proponuję zostawić w spokoju.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości