Przeróbki

mobilek
Posty: 3
Rejestracja: wt 11 lip 2006, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
Kontakt:

Przeróbki

Post autor: mobilek » wt 01 sie 2006, 15:57

Witam serdecznie.POtrzebuje kogoś kto zajmie się moją VFRą(najlepiej z okolic Górnego Śląska).Potrzebuje założyć owiewki z modelu RC36 1995r. do starszego modelu RC36 z 1994r.Owiewki mam połamane i nie moge ich dostać,a mam możliwość kupić te nowsze.Napewno ktoś się już tym zajmował,dlatego prosze doradżcie.Nie moge już patrzeć na mojego sprzęta.Pozdro.

Awatar użytkownika
olo
klepacz
klepacz
Posty: 1519
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 21:33
Imię: Olek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: olo » wt 01 sie 2006, 22:19

Kurna, a ja myślałem że '94 i '95 to dokładnie ten sam model...
VFR-OC Poland, South Park section, MTZ sub-section :-)

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » wt 01 sie 2006, 22:38

bo dobrze myślałeś :] Mobilek RC36 II produkowano od 94 roku do 97 :) także owiewki w tych roznikach beda identyczne.

Pozdro. :pwned

LukeVFR

prąd

Post autor: LukeVFR » wt 01 sie 2006, 23:29

witam,ja mam problem taki:
a mianowicie, od kilku dni mam problem najstraszniejszy dla mnie bo zawesze sie go obawialem czyli z pradem. otoz w czasie jazdy deska cala i swiatla przod i tyl zadzynaja migac, raz jasniej raz ciemniej.mierzylem wszystko i nikt nie chce zdecydowanie stwierdzic ze to regulator. moze masa moze alternator tak mowia.wiec....: POMOCY czy kiedys komus padl??jakie byly objawy przed tym? jak sie upenic?mierzylem i prad na baterii i na kostce przy regulatorze.moj nr 601386225 Łukasz gg-7367549 moge oddzwonic po SMS
dzieki i pozdrwiam,LukeVFR

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » czw 03 sie 2006, 17:06

Cześć
Miganie świadeł znam z elektryki samochodowej. Jest pawdopodobnie spowodowane zbyt dużą rezystancja wewnętrzną akumulatora (czy przypadkiem nie masz problemów z zapalaniem) albo zanieczyszczonymi zaciskami. Gdzieś na drodze przewodów pomiedzy alternatorem a akumulatorem jest za duża rezystancja. Efekt - regulator napięcia pracując w cyklu pulsacyjnym nie jest kompensowany przez ładowany akumulator. Druga możliwość to uszkodzony regulator napięcia (za duże progi napięć do wzbudzania alternatora i alternator daje za duże chwilowe napięcie. Jak rozumiem to miganie jest wolniejsze na wolnych obrotach a prawie nie zauważalne na wysokich. Czy tak?

Odpisz bo jestem ciekaw spostrzeżeń.

pozdro PP

mobilek
Posty: 3
Rejestracja: wt 11 lip 2006, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
Kontakt:

Post autor: mobilek » pn 07 sie 2006, 13:07

Koledzy!Moja VFRa jest z 1994r a mam owiewki te które ma OLO na zdjęciu(który udzielił mi odpowiedzi).Nie pomagacie mi.

Awatar użytkownika
Arczi
klepacz
klepacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 07 lip 2006, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Arczi » pn 07 sie 2006, 23:08

Powiem krótko na pewno nie jest to VFR-a z 94 roku - jesli masz takie owiewki jak Olo. Ten model był produkowany w latach 1990 -93. Nie sugeruj się dowodem rejestracyjnym tylko sprawdź na podstawie numeru ramy w serwisie, powinni Ci podać dokładny rok produkcji motocykla.

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » pn 07 sie 2006, 23:19

ew. na przewodach hamulcowych....??
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
ralph
bywalec
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: ndz 06 sie 2006, 13:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: ralph » wt 08 sie 2006, 00:01

Ja mam VFR z 1993 z przodem od 1996 roku. A na podstawie twoich wypowiedzi wnioskuję że masz motocykl faktycznie z 94 roku rc-36 II a chcesz założyć owiewki takie jak ma Olo czyli 90-93(rc-36 I) ....czyli dokładnie odwrotność mojego motocykla.... Dobrze kombinuję?

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » wt 08 sie 2006, 00:05

ralph puscv pare fotek,chcialbym zobaczyc
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
ralph
bywalec
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: ndz 06 sie 2006, 13:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: ralph » wt 08 sie 2006, 00:42


Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » wt 08 sie 2006, 10:49

no powiem Ci ze robi wrazenie... naprawde i jesli to sam robiles to szacuneczek... jedyne czego sie sam nie moge dopatrzyc to sbiornik. jest od I czy od II?? stawiam na I.
bardzo ciekawie to wyglada i powiedz czy to duzy problem no bo przeciez czasami plastki nie pasuja idealnie do orginalnych sprzetow za dobrze bo zawsze sie cos tam gdzies zegnie lub plastik zdeformuje a tutaj jak na fotkach wyglada super.nie moge sie doczekac kiedy zobacze ja LIVE. ponadto wydaje mi sie ze jak ja bedziesz kiedys sprzedawal i trafisz na leszcza (nie ublizajac nikomu) to nie musisz wogole o tym wszystkim opowiadac bo sie nie zorientuje wogole :)
pzdr,dzieki
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » wt 08 sie 2006, 13:34

dyskretnie schowałeś siedzenie ;) i wszystko jasne..

Awatar użytkownika
ralph
bywalec
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: ndz 06 sie 2006, 13:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: ralph » wt 08 sie 2006, 13:43

W takim stanie ją kupiłem. Plastiki na bokach idealnie przylegają do ramy, mocowania wypadły w innych miejscach ale to jest zrobione za pomocą blaszek i prętów nagwintowanych w środku przykręconych do starych mocowań(bardzo solidnie przejście). Pług jest trochę krutszy niż w I, ale wygląda bardzo dobrze. Lampa i stelaż nie wiem czy jest I czy II bo nie mam porównaniaa zegary oryginalne '93.
A co do zbiornika też nie mam porównania:) Jak będziesz w okolicy Warszawy Luke, to daj znać bo odkąd mam Hondę, nie mogłem się jeszcze przyjrzeć żadnej innej z bliska. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » wt 08 sie 2006, 13:47

widziałem ją kiedyś chyba na allegro (tak mi sie wydaje).. fakt- bardzo ładnie i profesjonalnie zrobiony LIFTING :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości