Kolory VFR - numery kody

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Model VFR: 800FI rc46 '02
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Kolory VFR - numery kody

Post autor: KolczyK » sob 24 lis 2007, 15:24

witojcie towarzyszki i towarzyszący Wam towarzysze

czy moze:

- są kody kolorów gdzieś w manualu ?

czy może:

- są kody gdzieś na moto ? jakas naklejka ? numer kod ? :razz2

potrzebuje taki numerek do dorobienia koloru z tego co widze odmiana metalik :disagree
ps. w puszkach przeważnie na tylnej klapie lub pod w podłodze kibla a tu kurka blacha może jakiś bajer w numerz VIN :aww ? :disagree


dźwieczny jestem za każdą wypowiedź :pwned
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
Robin
pisarz
pisarz
Posty: 336
Rejestracja: sob 24 cze 2006, 18:34
Model VFR: było RC46
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Robin » sob 24 lis 2007, 15:29

jak zdejmiesz siedzenie to tam jest biała naklejka i na niej jest nr koloru
Nie dyskutuj z idiotą... Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem....

Awatar użytkownika
Dejw
teksciarz
teksciarz
Posty: 176
Rejestracja: śr 31 paź 2007, 16:08
Model VFR: RC46
Imię: Dawid
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: Dejw » śr 28 lis 2007, 13:05

http://www.directcon.net/lcshepp/PC800PLPageA4.html

Wybacz to z PC800 :silent :oops: ale jednak taka tabela jest ;-)

Awatar użytkownika
Ketchup
klepacz
klepacz
Posty: 571
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 20:05
Model VFR: RC36II
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chocicz

Post autor: Ketchup » śr 28 lis 2007, 20:36

jak znasz kod lub masz kawałek jeszcze org. koloru to też tu znajdziesz - powodzenia
http://www.cyclecolor.com/id25.htm
ja znalazłem
pzdr
Jak do baku to tylko nitroglicerynometanol

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Model VFR: 800FI rc46 '02
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » pt 25 sty 2008, 18:24

mam problem z doborem lakieru do Hondy....Honda ma oczywiście numer na naklejce pod siodłem, ale oczywiście jest to numer fabrycznego numeru i tylko Oni-Honda jak mi to tłumaczono mogą mi sprzedać nowy produkt już pomalowany, a nie sam lakier, w mieszalni czy lakierni mówią mi, że dorobią ale nie dają 100%, że będzie identyczny jak oryginał, na szczescie chce masować przepraszam :lol malować :lol błotnik tylko czyli część która z innymi elementami w tym kolorze nie współgra.....ale czy Ja mam na czole napisane PO>>>>EB ???? żeby kupić nowy błotnik pomalowny gdy mam cały oryginalny ze swojej hehehheheh normlanie marketing na maksa ;-) poj...ny marketing ;-) za czachę z malowaniem jednemu z Naszych policzyli 3000zł :roll:

[ Dodano: 2008-01-25, 18:35 ]
Ketchup - moja VFR jest z 99 roku a tu wg koloru jest to kolor 2000 i wzwyż, kolor taki którego symbol mam na moto i taki wlasnie kolor mam na moto - czarna perła :-D

kolor - BLACK PEARL METALLIC

rocznik - 00 & UP

Code Nr (MFG CODE) - NH418P - oznaczenie producenta

Order - CCHOAD1 - docelowe oznaczenie

Nie wiem czy się bać czy cieszyć heheheheh jak były niby od rocznika rocznika 00 hehehe dzwonię jutro do mieszalni czy wystarczy im numer koloru

dam znać czy na podstawie tej numerologii CCHOAD1 damy radę bezproblemowo zrobić lakier :-) odezwe się niebawem
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
Groszek
klepacz
klepacz
Posty: 616
Rejestracja: pt 30 cze 2006, 23:43
Model VFR: FI>Vtec>RC36II
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa / V-Boyen
Kontakt:

Post autor: Groszek » pt 25 sty 2008, 22:35

tak jak Ci powiedzieli, gwarancji 100% nie masz, z resztą świeżo malowany element zawsze będzie różnił się odcieniem od oryginału... ale jak pojedziesz do porządnej mieszalni farb z elementem motocykla to też Cio dobiora na miejscu, i to bez numeru, tylko "na oko". Znajac Ciebie pewnie zaraz sie oburzysz :p ale dobierałem w ten sposób lakier kilka razy i zazwyczaj wychodziło idealnie. Pamiętaj, ze w przypadku lakierów metalicznych efekt ostateczny zależy też od lakiernika, pistoletu czy ciśnienia z jakim podaje farbę, nie mówiąc już o odległosci i kąta pod jakim maluje. Efekt "metallic" może byc wtedy bardziej lub mniej gruboziarnisty.

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Model VFR: 800FI rc46 '02
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » pt 25 sty 2008, 22:41

Groszek pisze:Znajac Ciebie pewnie zaraz sie oburzysz :p
daj spokój Groszek nawet się nie widzieliśmy :roll: gościu chciał mi dobrać, tylko przekonywał mnie imponująco .... a jak to będzie brylant lakier ? ale nie bedzie idealny, ale panie to bedzie na 99 % inny odcień ....... co zrobisz po takich tekstach ? bo mi się z takimi ludźmi gadać poprostu nei chce......ale już mam załatwione więc efekty zapewne omówię

a pozatym tak jak mówisz, w niedziele lub pon startuje z malowaniem u znajomego, przygotujemy powłokę i pokaże mi co i jak mam robić. Naucze sięi bede malował plastyky :grin: lubie te robote :grin:

[ Dodano: 2008-04-27, 00:30 ]
A OTO EFEKTY

[ Dodano: 2008-04-27, 00:45 ]
Kolor mieni się identycznie jak oryginał, nie polerowałem więc na dworzu wygląda ok, alegdy przybrudzi sie widac ze polerke trzebaby zrobic, jak na kazdym lakierze ;-) pasta g10 mówią mi najlepiej, g3 na plastiki za mocna, zeby tego nie poszarpać. i delikatne okrężne ruchy. jestem mega zadowolony, dobrany pod kod kolor jest rewelka. tzn był bo robiłem to już dość dawno :-D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
dragoo
klepacz
klepacz
Posty: 643
Rejestracja: wt 14 paź 2008, 12:32
Model VFR: Był V-TEC '03
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: dragoo » śr 03 lut 2010, 19:56

Odgrzewam... ;)

To jak z tymi kolorami w końcu ? lepiej z kodem czy na oko w mieszalni ? Bo sam potrzebuje pare kropel czerwonego do mojego vitka, bo mam kilka zapraweczek i nie wiem czy ktoś mi to domiesza porządnie... :disagree

Peter6969
teksciarz
teksciarz
Posty: 147
Rejestracja: sob 30 sty 2010, 09:47
Model VFR: Czarny V-TEC i GSF600S
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: Peter6969 » śr 03 lut 2010, 20:50

adi610 pisze:robiłem po kodzie, kolor identyczny z oryginałem. ale mieszalnia musi mieć składniki na moto. Samochodowe na pasują
Coś w tym musi byc ja kupilem w tamtym roku pług pod silnik do swojego bandziorka i malowało go trzech róznych lakierników zgodnie z kodem z tabliczki i za kazdym razem kolor był ten sam ale tej owiewki a inny niz mojego moto a jest na 100% oryginalny

Awatar użytkownika
Art
klepacz
klepacz
Posty: 768
Rejestracja: sob 19 lip 2008, 10:06
Model VFR: RC 46
Imię: Artur
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Art » śr 03 lut 2010, 21:00

dragoo pisze:Odgrzewam...

To jak z tymi kolorami w końcu ? lepiej z kodem czy na oko w mieszalni ? Bo sam potrzebuje pare kropel czerwonego do mojego vitka, bo mam kilka zapraweczek i nie wiem czy ktoś mi to domiesza porządnie...
Z kodem na oko w mieszalni :)
powaga.
Malowałem w tamtym roku bok i czachę- oznaczenie jest wg Hondy i mało który warsztat ma info jaki to jest zestaw składników
Ale nawet gdyby dobrali właściwy- to i tak oryginalny lakier zdażył zmienić swój wyglad na tyle, że zauważysz różnicę. Może zatem warto pomalowac w nieco jasniejszym odcieniu
Beyond the Grabówek sky

lolo

Post autor: lolo » śr 03 lut 2010, 21:09

gdzie mozna znaleść taką mieszalnię w której przygotują lakier do motosów??

Peter6969
teksciarz
teksciarz
Posty: 147
Rejestracja: sob 30 sty 2010, 09:47
Model VFR: Czarny V-TEC i GSF600S
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: Peter6969 » śr 03 lut 2010, 21:16

to umnie trzeba by bylo spolerowac całe moto kolor jasny niebieski metalik owiewka w/g kodu zawsze wychodziła duzo ciemniejsza

Peter6969
teksciarz
teksciarz
Posty: 147
Rejestracja: sob 30 sty 2010, 09:47
Model VFR: Czarny V-TEC i GSF600S
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: Peter6969 » śr 03 lut 2010, 21:31

A ma ktos namiar kto to umie zrobic na ślasku no oczywiscie poza suzi tychy w 'normalnych'pieniadzach

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Model VFR: 800 FI 2000
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Post autor: elco » czw 04 lut 2010, 10:55

Peter6969 pisze:to umnie trzeba by bylo spolerowac całe moto kolor jasny niebieski metalik owiewka w/g kodu zawsze wychodziła duzo ciemniejsza
Ja przy lakierowaniu czaszy mialem ten sam problem. Bardzo dobra mieszalnia, lakiernik z doswiadczeniem przy lakierowaniu motocykli i kolor caly czas ciemniejszy niz oryginal. Niebieski kolor VFR (PB215C - Thaitan Blue - o ile sie nie myle) jest dosc parszywy. Trzeba od razu dobierac nieco jasniejszy kolor.
"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Model VFR: 800FI rc46 '02
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » czw 04 lut 2010, 23:13

z tych tabel szukajcie w systemie kolorów LESONAL jak mi kiedyś powiedział kolega z foruma i się sprawdziło. system kolorów LESONAL.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości