Owiewki z RC36II do RC36I

Awatar użytkownika
challenger
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 51
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:11
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Owiewki z RC36II do RC36I

Post autor: challenger » pn 18 kwie 2011, 17:38

Witam jestem w trakcie przesiadania sie z RC24 na RC36I brakuje w niej przednich owiewek (street) zastanawiam sie na kupnem tych (pełny komplet z lampa itp.) od RC36II jest ich więcej w sprzedaży i ceny porównywalne ( nie mam nic z oryginalnej dlatego w gre wchodzi cały komplet na przód) Moje pytanie jest nastepujace czy beda problemy z mocowaniem tych owiewek do standardowych mocowań mojej vfr 90r. z tymi powyżej 93r. Chodzi mi o to czy musze kupić też mocowanie od nowszej czy tylko owiewki i jakoś to spasuje (ewentualnie dorobię niektóre mocowania) Chyba ze ktoś ma tanio cały komplet to kupie ale nie bede robił off topa.

Przeglądałem forum i natrafiłem na tematy dopasowania samej czaszy od modelu powyżej 93r. z tym 90r. i wiem ze z tym jest problem a najbardziej ze spasowaniem dolnych owiewek. Ale jak komplet to komplet chyba? Prosze o ewentualne odpowiedzi i z góry dziekuje.

Awatar użytkownika
thrillco
pisarz
pisarz
Posty: 297
Rejestracja: śr 15 paź 2008, 18:59
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: thrillco » pn 18 kwie 2011, 18:19

uwazam ze nie warto zakladac z II do I owiewek, masa roboty, sporo elementów sie różni. na koncu moze to niezbyt estetycznie wygladac. kompletu raczej watpie ze kupisz na raz, trzeba powoli kolekcjonowac czesci.

Awatar użytkownika
challenger
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 51
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:11
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: challenger » pn 18 kwie 2011, 18:43

Sporo roboty zgadza sie ale wyobraź sobie ze nie mam nic lampa jakaś tuningowa limpa na maksa, stelaż czaszy przecięty szlifierka nawet w miejscu przecięcia nie pomalowany :( moto z Austrii. Wiec kupując stelaż od RC36II i owiewki co możne nie pasować? Zgadza sie całość ciężko dostać lecz chociażby na alegro do mojego modelu jest bardzo mało owiewek a do powyżej 93roku dużo wiecej (cena ta sama). Jeszcze jedno pytanko widze w ogłoszeniach sprzedając piszą ze lampa VFR 750 90r do 97r ? Czyli była taka sama chodzi mi o taka z przecięciem na środku.

Awatar użytkownika
thrillco
pisarz
pisarz
Posty: 297
Rejestracja: śr 15 paź 2008, 18:59
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: thrillco » pn 18 kwie 2011, 19:11

lampy sa rozne dla tych modeli, i wlasnie lampa musi pasowac do danej owiewki. z tym bedziesz miał największy problem, lampa do rc36I musi byc do owiewek rc36I,
tu masz kolesia co sprzedaje sporo gratów do rc36I, stelarz powinien tez miec, wazne zebys zlozyl przód, boczne owiewki moga poczekac http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=11851998

Awatar użytkownika
challenger
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 51
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:11
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: challenger » pn 18 kwie 2011, 19:31

Dzieki za rady. A w tym linku tutaj to sa od RC36I ??? http://allegro.pl/honda-vfr-750-owiewka ... 44624.html

Ale po tarczy widze ze chyba powyżej 93r. Czyli jesli znajdę dzielona lampę to i do owiewki będzie pasowała od 90r. i do tej nowszej ? Tutaj gościu wystawił lampe i opisał ze pasuje
http://allegro.pl/honda-vfr-750-rc36-la ... 27767.html

Prawda to?

Awatar użytkownika
thrillco
pisarz
pisarz
Posty: 297
Rejestracja: śr 15 paź 2008, 18:59
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: thrillco » pn 18 kwie 2011, 19:39

pierwszy link to rc36II
co do drugiego linku to jest to lampa z rc36I wiec 90-93, sprzedający jest obecny na naszym forum.
w rc36 I jak i II lampy były dzielone (pomijam ver. wloska)
reflektory przednie nie naleza do najtanszych w Polsce, mam w domu rozbita ;) udało mi się kupić uzywana lampe za 100zł na angielskim ebauy, pomogl mi kolega z forum tam mieszkajacy.

Awatar użytkownika
challenger
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 51
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:11
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: challenger » pn 18 kwie 2011, 20:03

Dobry pomysł mam kuzyna juz kupowałem telefony w angli na ebayu. W niemczech tez ceny drogie podobnie jak w polsce ale jak dostane tak do 300zl lampe u nas z uchwytami nie polamanymi to jeszcze tak zle nie bedzie. A jakieś plastiki masz połamane to odkupie. Wracając do aukcji z lampa skoro jest na forum to dlaczego pisze do 97r? A moze były takie same?

Awatar użytkownika
thrillco
pisarz
pisarz
Posty: 297
Rejestracja: śr 15 paź 2008, 18:59
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: thrillco » pn 18 kwie 2011, 20:08

napewno nie bylo takich samych ;) wiem bo mialem rc36I, a bracik ma rc36II. nie mam juz zadnych plastików. w ostatecznosci mozesz kupić lampe do rc36I ale nie dzielona (ver włoska) jest napewno tansza.

Awatar użytkownika
challenger
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 51
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:11
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: challenger » pn 18 kwie 2011, 20:12

http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-VFR750-FRON ... 1e62eda9de




Okazja jak nic :)

FITS HONDA VFR750 FL TO FP MODELS

Czyli ?
czy tak trudno napisac RC36I lub II ?

Awatar użytkownika
thrillco
pisarz
pisarz
Posty: 297
Rejestracja: śr 15 paź 2008, 18:59
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: thrillco » pn 18 kwie 2011, 20:33

na to wyglada ze niektorym ciezko.
hmm powiedziałbym ze to rc36I, ale niech ktoś jeszcze to potwierdzi, bo reki nie dam sobie obciac na 100%. troszke uszczerbiona obudowa ;/ i brak jednego zaczepu

Awatar użytkownika
challenger
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 51
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:11
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: challenger » pn 18 kwie 2011, 21:14

Ważne zeby szkło było całe kuzyn ma spaware do plastiku wiec z zaczepami poradze sobie. Jeszcze raz dzieki za rady. Ale nie dowiedziałem sie czy stelaż jest ten sam w obydwu modelach RC36 ? Pozdro

Awatar użytkownika
thrillco
pisarz
pisarz
Posty: 297
Rejestracja: śr 15 paź 2008, 18:59
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: thrillco » wt 19 kwie 2011, 14:47

hmm lampe mam z rozbitym szkłem, to jak cos moge oddac za free, sprawdze jak obudowa tam wyglada. hmmm stelarz? rozni sie,

Awatar użytkownika
challenger
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 51
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:11
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: challenger » śr 20 kwie 2011, 23:22

Super to jak coś załatwię zgłoszę sie do Ciebie. Wiesz przeglądałem zdjęcia VFR RC36I u RC36II i powiem szczerze w naszym modelu osadzenie lampy bardziej mi sie podoba wiec chyba mnie przekonałeś bede szukał orginalnych dedykowanych do tego modelu plastików. Pozdro

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości