rysa na spawie (RC46)

piw9001
bywalec
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: pn 21 wrz 2009, 09:46
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piw9001 » czw 01 paź 2009, 08:56

Moto kupiłem w Anglii w komisie. Jednak nie była pęknięta jak go brałem. Dokładnie obejżałem wszystkie spawy ze sciągniętymi plastikami. Wszystko miałem jak na dłoni. Wiedziałem, ze motor miał dzwona i nikt przede mną tego nie zataił. Motor był wywrócony na bok i szlif po prawej stronie, bakiem wjechał w krawężnik. Dokłądnie było widać uszkodzenia. Nie wyglądało to poważnie. Technicznie jest idealnie sprawy, a przebieg to 11 tyś kilometrów. Możłiwe, że pęknięcie powstało wtedy i z czasem sie pokazało.

Sprzedawca niczego nie zataił przede mną. No chyba, żę dzwon był większy niż dostałem informację, ale tu kwestia dowodowa będzie strasznie trudna.

Nie ma opcji, że sprzedam motor i nie powiem o uszkodzeniu. Nie mogłbym spać w nocy.

W sumie jestem zcdecydowany to naprawić lub wymienić ten element ramy. Koszt jak pisałem to 900 dolców za ramę. Przy tym koszcie naprawy motor i tak będzie sie mieścił w cenie rynkowej.

Skuciok
teksciarz
teksciarz
Posty: 179
Rejestracja: pt 23 maja 2008, 12:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z gór

Post autor: Skuciok » czw 01 paź 2009, 11:56

były ramy z papierami na allegro za 1200 zł, więc chyba trzeba wypatrywać czegoś takiego

Awatar użytkownika
rommi
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2358
Rejestracja: śr 30 lis 2005, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Józefosław k/Piaseczna
Kontakt:

Post autor: rommi » czw 01 paź 2009, 13:35

Skuciok pisze:były ramy z papierami na allegro za 1200 zł, więc chyba trzeba wypatrywać czegoś takiego
kupując samą ramę (pewnie po jakimś moto po dzwonie), nie wiadomo jak długo pociągnie nowa, nie życzę źle, ale może też zacząć pękać - to byłby dopiero pech :???:
Ja osobiście zdecydowałbym się na naprawę, wcześniej jednak sprawdź czy jest prosta.

Awatar użytkownika
maciek 800
klepacz
klepacz
Posty: 579
Rejestracja: ndz 17 gru 2006, 12:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Raszyn

Post autor: maciek 800 » czw 01 paź 2009, 14:05

Na dwoje babka wróżyła.
Wymiana ramy to wersja droższa i ryzykowna jak to Rommi napisał.
A spawanie czyli naprawa, czyni motocykl praktycznie nie sprzedawalnym chyba że za odpowiednią kasę.
Wiem że są zakłady robiące to profesjonalnie z gwarancją sztywności i prostoty ramy, ale nie czarujmy się, czy następny kupujący będzie chciał moto ze spawaną ramą - sam nie chciałeś takiego jak piszesz.
Jeżeli chcesz kiedyś sprzedać sztukę to wymień ramę( tylko na taką z gwarancją że jest prosta) .
A jeśli chcesz mieć moto do śmierci to spawaj.

piw9001
bywalec
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: pn 21 wrz 2009, 09:46
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piw9001 » czw 01 paź 2009, 15:08

Mam już wycenę od TECROL z Bielska Białej. Naprawa ramy czyli:
1. Laserowa geometria
2. Ewentualne prostowanie
3. Spawanie
4. Laserowa gemotria

koszt całkowity 700zł

dodatkowo gwarancjana naprawę.
Przeglądałem fora i widziałem, że firma TECROL cieszy sie dobrą opinią.
Chyba zdecycuje się na tą naprawę.

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
klepacz
klepacz
Posty: 609
Rejestracja: sob 24 maja 2008, 09:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bialy-murzyn » czw 01 paź 2009, 16:26

no to można też naprawić
pozniej sprzedasz komus z forum kto bedzie znal temat

albo komus kto nie bedzie zwracal na to uwagi

ja bym tam sprzedal teraz albo jezdzil na tym

ale wybor ... heheh : >

Awatar użytkownika
Hubu
klepacz
klepacz
Posty: 847
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 10:29
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Hubu » czw 01 paź 2009, 17:47

piw9001

Jak masz znajomości w UK, to zerknij na tą ramę - przypadkiem trafiłem na ebay coś takiego:
http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-VFR-800-FI- ... 286.c0.m14

i następna:
http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-VFR800-FRAM ... 286.c0.m14

Awatar użytkownika
enoel
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 75
Rejestracja: sob 07 lip 2007, 12:04
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: enoel » czw 01 paź 2009, 17:57

Hubu pisze:piw9001

Jak masz znajomości w UK, to zerknij na tą ramę - przypadkiem trafiłem na ebay coś takiego:
http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-VFR-800-FI- ... 286.c0.m14
eee no co ty "custom-a" proponujesz
przeciez napisał, ze szuka do vitka z 2003

Awatar użytkownika
Hubu
klepacz
klepacz
Posty: 847
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 10:29
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Hubu » czw 01 paź 2009, 18:13

Fakt moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina - nie zwróciłem uwagi, że to ma być Vitek :aww

Awatar użytkownika
jaku100
Posty: 12
Rejestracja: sob 22 wrz 2007, 21:24
Imię: Janusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czerwionka

Post autor: jaku100 » czw 01 paź 2009, 21:22

piw9001 pisze:Mam już wycenę od TECROL z Bielska Białej. Naprawa ramy czyli:
1. Laserowa geometria
2. Ewentualne prostowanie
3. Spawanie
4. Laserowa gemotria

koszt całkowity 700zł

dodatkowo gwarancjana naprawę.
Przeglądałem fora i widziałem, że firma TECROL cieszy sie dobrą opinią.
Chyba zdecycuje się na tą naprawę.
Sprawdź jakie mają uprawnienia - i jakie badania zrobią po spawaniu - to jest najważniejsze - gwarancja fajna rzecz ale po co ci ona jak się rozwalisz jeżeli coś spartaczą.
Acha i koniecznie wymagaj swojej obecności podczas całej naprawy - lepiej widzieć co robią - jak są dobrzy to nie powinno być z tym kłopotu, chyba że chcą coś ukryć. Możesz mi wierzyć bo wiem co mówię na 100 spawaczy (w ich opinii sami debeściaki) może 1 będzie umiał poprawnie wykonać spoinę - pamiętaj, że jest to aluminium.

I trochę tanio jak na profesjonalną naprawę - szczególnie jak policzysz koszty badań ... ale może mają jakieś dotacje ... np z radia Maryja :mrgreen:

Awatar użytkownika
kłopot
teksciarz
teksciarz
Posty: 109
Rejestracja: pn 27 kwie 2009, 08:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: kłopot » czw 01 paź 2009, 22:13

bialy-murzyn pisze:jak sie boisz to sprzedaj dziada - mało kto zwraca uwagę na takie szczegóły - a zanim coś tam zobaczy to miną wieki - a jak to ruszysz to moze byc ciezko

ja bym sprzeta męczył na koło tak z 20 razy i patrzył jakie postepy robi spoina - jezeli zadnych to bym jezdzil

na pewno bym tego nie spawał
ale wybor nalezy do kazdego : >
poprostu brak słow :/

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Damo 88 » czw 01 paź 2009, 23:08

( bialy-mur..)

Zmień nazwę na Biały Szatan :smile:

Awatar użytkownika
Fisher
pisarz
pisarz
Posty: 384
Rejestracja: ndz 10 maja 2009, 14:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Fisher » czw 01 paź 2009, 23:36

jaku100 pisze:
piw9001 pisze:Mam już wycenę od TECROL z Bielska Białej. Naprawa ramy czyli:
1. Laserowa geometria
2. Ewentualne prostowanie
3. Spawanie
4. Laserowa gemotria

koszt całkowity 700zł

dodatkowo gwarancjana naprawę.
Przeglądałem fora i widziałem, że firma TECROL cieszy sie dobrą opinią.
Chyba zdecycuje się na tą naprawę.
Sprawdź jakie mają uprawnienia - i jakie badania zrobią po spawaniu - to jest najważniejsze - gwarancja fajna rzecz ale po co ci ona jak się rozwalisz jeżeli coś spartaczą.
Acha i koniecznie wymagaj swojej obecności podczas całej naprawy - lepiej widzieć co robią - jak są dobrzy to nie powinno być z tym kłopotu, chyba że chcą coś ukryć. Możesz mi wierzyć bo wiem co mówię na 100 spawaczy (w ich opinii sami debeściaki) może 1 będzie umiał poprawnie wykonać spoinę - pamiętaj, że jest to aluminium.

I trochę tanio jak na profesjonalną naprawę - szczególnie jak policzysz koszty badań ... ale może mają jakieś dotacje ... np z radia Maryja :mrgreen:

Znam firmę TECROL, firma jest pewna na 100% i warta polecenia!! Tecrol robi wszystko bardzo ale to bardzo profesjonalnie i porządnie! Mój kumpel który naprawia motocykle nieraz korzystał z ich usług (najczęściej kawasaki :biggrin ), zawsze ze znakomitym skutkiem, nigdy nie było problemów nawet po znacznych przebiegach tych moto (znam właścicieli 2 sprzętów po reanimacji u nich).
Jeśli decydowałbyś się na naprawę, polecam tą firmę!

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » czw 01 paź 2009, 23:47

Fisher, dobrze prawi. Korzystałem z usług Tecrolu kilka razy i zawsze z satysfakcją. W prawdzie nie zlecałem spawania, ale z prostowań zawsze byłem zadowolony.
jaku100 pisze:koniecznie wymagaj swojej obecności podczas całej naprawy - lepiej widzieć co robią - jak są dobrzy to nie powinno być z tym kłopotu
No nie wiem. Zakładanie z góry, że polecana przez wielu firma zamierza oszukać klienta to nie jest chyba dobra droga. No i jeszcze trzeba się trochę orientować w tym na co chce się patrzeć. Powtarzam, polecam Tecrol.

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
klepacz
klepacz
Posty: 609
Rejestracja: sob 24 maja 2008, 09:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bialy-murzyn » pt 02 paź 2009, 14:30

dobrze gada, krzywy spaw i ten tego i jeszcze większy problem
chyba że się na prawde wie co ma byc zrobione ze szczegółami

po prostu trzeba umieć wyjaśnić co i jak i gdzie i jeżeli się nie da tak to znowu przemyśleć sprawę

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości