Jakie opony wybrać pomóżcie...

Awatar użytkownika
RALF
klepacz
klepacz
Posty: 678
Rejestracja: pn 03 lis 2008, 23:27
Model VFR: VFR 800fi ,Gl 1200
Imię: Rafał
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Jakie opony wybrać pomóżcie...

Post autor: RALF » śr 11 lis 2009, 19:24

Nadszedł czas wymiany opon. Do tej pory jeździłem na METZELER Prosport M1 takie były jak kupiłem sprzęta.

Szukam opon o bardzo dobrej przyczepności. Przeglądałem forum i wielu z was wybrało Michały Pilot Road 2ct. Wypowiedzcie się !!! Ja nie mam doświadczenia w tym temacie.

Czy używane też wchodzą w grę????

Pozdrawiam Ralf
Radio Kolor 103 FM
K&N - Exhaust Delkewic - White Lamp - White Indicators - Polished wheel rims -Carbon Mudguard - Bagster

Awatar użytkownika
tymot
Posty: 11
Rejestracja: pn 26 paź 2009, 21:46
Model VFR: 750F '92
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Post autor: tymot » śr 11 lis 2009, 20:31

Podlaczam sie pod temat... mnie rowniez czeka wymiana kapci...
Live To Ride, Ride To Live!

Awatar użytkownika
wasyl
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3148
Rejestracja: pn 12 lut 2007, 21:19
Model VFR: CBR 929
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: wasyl » śr 11 lis 2009, 20:32

RALF,
Ja jedżę na używkach ale pod warunkiem że nie płacę za dobrą ( czytaj bieżnik :mrgreen: ma jeszcze) oponkę nie więcej niż 80 zł.


Co do Opon Pilot jeździ kilku moich kumpli i ogólnie jest zaje..... minus troszkę bardziej ślizga się na białym.
Jestem skromnym człowiekiem-a o swojej skromności mogę godzinami napierd.....

Nigdy nie jeździj szybciej, niż potrafi latać Twój anioł stróż !!!

Awatar użytkownika
michał RC 46
pisarz
pisarz
Posty: 498
Rejestracja: pn 16 lut 2009, 20:08
Model VFR: VFR+LC4
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michał RC 46 » śr 11 lis 2009, 20:47

Słuchaj Ja mam w swojej Dunlopy D209 Qualfiler kupiłem nówki,zrobiłem na nich równe 5 tyś.i nie widzę żeby coś ubyło bieżnika,Moje wrażenia z jazdy na takich oponkach są nast.Oponka rozgrzewa się dość szybko,oczywiście mówię o temp.powyżej +12 niżej wiadomo trzeba dłużej rozgrzewać,klei się rewelacyjnie do asfaltu,ale najb.zaskoczyła mnie jazda w deszczu byłem naprawdę zdziwiony ich przyczepnością.Co do używek to wiadomo jedno ktoś kto wymienił te opony nie wymienił by je gdyby były dobre tylko zawsze jest jakiś powód.Ja bym Ci polecił oponki nowe ale z starym DOT-em ceny są atrakcyjne a wg.ost.testów z "Ścigacz.pl" nie wiele różnią się od tych z DOT-em najnowszym
Czerwone najszybsze !

Awatar użytkownika
Art
klepacz
klepacz
Posty: 768
Rejestracja: sob 19 lip 2008, 10:06
Model VFR: RC 46
Imię: Artur
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Art » śr 11 lis 2009, 21:12

wasyl pisze:Co do Opon Pilot jeździ kilku moich kumpli i ogólnie jest zaje..... minus troszkę bardziej ślizga się na białym.
Jestem jedny z użytkowników Michelinków :)
- Tak, sa rewelka, i nawet zdaje się w testech od 2 lat sa na I-wszym miejscu jeśli chodzi o swoje parametry. Więc jeśli chcesz coś sprawdzonego - to powiem tyle- polecam je.
Beyond the Grabówek sky

kiciol
klepacz
klepacz
Posty: 1577
Rejestracja: czw 12 cze 2008, 20:22
Model VFR: Cebula SCRAMBLER
Imię: Roman
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kiciol » śr 11 lis 2009, 21:29

michał RC 46 pisze:Ja bym Ci polecił oponki nowe ale z starym DOT-em ceny są atrakcyjne a wg.ost.testów z "Ścigacz.pl" nie wiele różnią się od tych z DOT-em najnowszym
Ja też latam na starych DOT-ach,z używkami nigdy nie wiadomo dlaczego zostały zdjęte i mogę kryc nie miłe niespodzianki...
... owoc żywota twojego je...ZUS .

http://www.bikepics.com/pictures/2297876/

MARCO
klepacz
klepacz
Posty: 1029
Rejestracja: pt 23 cze 2006, 18:54
Płeć: Mężczyzna

Post autor: MARCO » śr 11 lis 2009, 21:30

...prawda też jeżdżę na Pilotach2 w tym sezonie, dla mnie rewelka :grin:

Awatar użytkownika
kamil grudziadz
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: sob 11 paź 2008, 15:32
Model VFR: VFR 800 FI
Imię: Kamil
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GRUDZIADZ
Kontakt:

Post autor: kamil grudziadz » śr 11 lis 2009, 23:18

ja na tyle mam diablo strada i tez nie narzekam,no ale po winklach nie szaleje,nie wiem jak w tej sytuaci by sie zachowywaly,do srednio spokojnej :smile: jazdy moga byc
Obrazek

1: Suzuki VX 800
2: Honda VFR 750 RC 36/II
3: Honda VFR 800 FI

Awatar użytkownika
Szozdul
pisarz
pisarz
Posty: 265
Rejestracja: pt 08 sie 2008, 19:13
Model VFR: VFR 800 Vtec
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Łomianki

Post autor: Szozdul » czw 12 lis 2009, 10:58

Tylko uwazajcie zeby opona nie byla za stara bo nawet najlepsza a wiekowa bedzie sie slizgać.

Awatar użytkownika
Arturo
klepacz
klepacz
Posty: 982
Rejestracja: ndz 11 lut 2007, 19:45
Model VFR: Inne moto
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3Miasto / Rumia
Kontakt:

Post autor: Arturo » czw 12 lis 2009, 12:33

RC 46II moze miec tendencje do shimmy na PR II - mowie tu o szybkich lagodnych lukach przy V >170-180 km/h
Ale na mokrym nie ma sobie rownych
Sprawdzilem, polecam. Jak wybieralem oponki tydzien temu znowu zdecydowalem sie na PR II
"Ludzie kpią z nas zanim nas zdążą poznać
Biorą nas za przestępców bo nie widzą w nas dobra"

Awatar użytkownika
grychu
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 89
Rejestracja: pn 21 lip 2008, 18:56
Model VFR: RC46 800 Fi 98r.
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań / Czerniejewo
Kontakt:

Post autor: grychu » czw 12 lis 2009, 14:33

Witam, ja tez na nowy sezon kupuje nowy komplet i decyzja juz zapadla, beda to Dunlop Roadsmart

http://www.motocykl-online.pl/testy/Opo ... _Roadsmart
V... F... R... = Vieczna Fascynacja Rozrządem

Awatar użytkownika
RALF
klepacz
klepacz
Posty: 678
Rejestracja: pn 03 lis 2008, 23:27
Model VFR: VFR 800fi ,Gl 1200
Imię: Rafał
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Post autor: RALF » czw 12 lis 2009, 16:38

Arturo pisze:RC 46II moze miec tendencje do shimmy na PR II - mowie tu o szybkich lagodnych lukach przy V >170-180 km/h
Ale na mokrym nie ma sobie rownych
Sprawdzilem, polecam. Jak wybieralem oponki tydzien temu znowu zdecydowalem sie na PR II
Kurdę troche mnie zmartwiłes tą shimmą. Rozumiem ,że mówimy o przodzie???
Radio Kolor 103 FM
K&N - Exhaust Delkewic - White Lamp - White Indicators - Polished wheel rims -Carbon Mudguard - Bagster

Awatar użytkownika
Arturo
klepacz
klepacz
Posty: 982
Rejestracja: ndz 11 lut 2007, 19:45
Model VFR: Inne moto
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3Miasto / Rumia
Kontakt:

Post autor: Arturo » czw 12 lis 2009, 17:12

Tak, chodzi o przod. Sa tez opinie ze jak sie "zjezdzi" (pierwsze 2-3tysie) to jest OK. Ja niestety nie moge tego potwierdzic. W przednim zawiechu mialem wszystko NOWE - poczynajac od lozysk i sprezyn a na uszczelniaczach konczac tak wiec nie mozna powiedziec ze to byla wina czegos innego.
W swoim czasie kilka razy wystawilem negatywna opinie tym oponom po jezdzie na mokrym i bialym. Teraz z czystym sumieniem moge to odwolac. Przyzwyczailem sie i z czasem zaczalem wymagac za duzo :smile: Pozniej mialem okazje smignac na jakis turystycznych Metzelerach i zaczalem doceniac PRII. Ostatnio dla porownania zrobilem jakies 150km w deszczu na Metzeler Racetec i czulem sie jak lyzwiaz gdy przejezdzalem przez "rynny" na drodze wypelnione woda.
"Ludzie kpią z nas zanim nas zdążą poznać
Biorą nas za przestępców bo nie widzą w nas dobra"

Awatar użytkownika
G O F E R
pisarz
pisarz
Posty: 342
Rejestracja: pt 30 cze 2006, 21:48
Model VFR: 36/46/46A/GSXR:)
Imię: Rafał
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: G O F E R » czw 12 lis 2009, 22:48

Ja mogę dołożyć swoje 5 groszy na temat PIRELLI ANGEL ST, na których zrobiłem w tym sezonie jakieś 10 000 km-ów.
Opony wymarzone na suche asfalty, można w winklu kolanko przytrzeć, trzymają się świetnie. Ponad 4000 km zrobiłem w dwie osoby i z pełnym majdanem i zużycie gumy jest niewiarygodnie małe.
Za to w deszczu już niema bajki. Póki mamy prostą to nawet na ostrych hamowaniach jest OK, ale winkle pokonują niepewnie -jest spora szansa że to ja panikuje, sugerując się testami :twisted:

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Model VFR: 800 FI 2000
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Post autor: elco » pt 13 lis 2009, 23:12

kamil grudziadz pisze:ja na tyle mam diablo strada i tez nie narzekam,no ale po winklach nie szaleje,nie wiem jak w tej sytuaci by sie zachowywaly,do srednio spokojnej :smile: jazdy moga byc
Z opon, ktore mialem okazje uzytkowac Pirelli Diablo Strada albo Corsa III spisywaly sie najlepiej. Swietne trzymanie w zakretach, optymalne zachowanie w roznych warunkach pogodowych, szybko lapia wlasciwa temperature. Niestety opony stosunkowo drogie i nie zyjace tak dlugo jak Roadsmarty, Angel ST.
"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości