DoT (ogumienie)

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Arnold » czw 03 mar 2011, 21:47

A ja wam wszystkim powiem szczerze że mało mnie to obchodzi jak stara jest guma. Jeśli nie jest popękana ani uszkodzona to niech ma i 15 lat.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Gregory
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2088
Rejestracja: pn 07 lip 2008, 11:58
Imię: Grzesiek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Post autor: Gregory » czw 03 mar 2011, 22:21

Arnold, Ja wiem, że młodość i inne potrzeby finansowe, ale......
Za przeproszeniem nie p i * r d o l, bo oponka która np. 10 lat jest już zbutwiała i twarda, więc jeżeli tobie życie nie jest miłe, to pomyśl o innych :!: :evil:
Motocykl jest jak media markt -nie dla idiotów

Grewel-Moto - części i akcesoria do moto - 505-078-145 - potrzebujesz coś, dzwoń lub pisz.

CB500, VFR800 Vtec i VFR800 Fi, CBR600RR, K1200S,

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Arnold » czw 03 mar 2011, 22:44

W Yamaszce jeździłem na prawie 14 letnich oponach i przyznam że były bardzo przewidywalne i tylko RAZ mi uciekł tył na czystym suchym asfalcie. Nie mówię tu o np pasach. Na nich tak z 3 razy się przejechała oponka. Przód to był Dunlop Arowmax a tył to Metzeler ME77. A kładłem moto do podnóżków, oponki pozamykane.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Kolega_PL
pisarz
pisarz
Posty: 466
Rejestracja: ndz 22 lis 2009, 09:45
Imię: Adam
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kolega_PL » pt 04 mar 2011, 09:06

Arnold pisze:W Yamaszce jeździłem na prawie 14 letnich oponach
..a teraz jeździsz na jakich oponach? chodzi mi o wiek?
Adam

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Post autor: figaro » pt 04 mar 2011, 10:32

Szanowni koledzy.
Czy nam się to podoba, czy nie, nasze wpisy na forach tworzą swego rodzaju schemat tego co myślimy, jak robimy, co nas interesuje, itd... Fora czytają nie tylko zalogowani użytkownicy ale również cała masa postronnych. Na tej podstawie powstają stereotypy myślenia, na które się później oburzamy i z którymi staramy się bezskutecznie walczyć.
Dla wielu początkujących userów, nasze posty są wyrazem posiadanej wiedzy oraz nabytego doświadczenia, którego oni jeszcze nie mają, a także dosyć często podstawą do dokonywania wyborów, które będą skutkowały w bliższej lub dalszej przyszłości.
Nikt z nas nie poniósł jeszcze materialnej odpowiedzialności za treści i opinie, które szerzy za pomocą forum. Jedyną odpowiedzialnością jest ewentualnie odpowiedzialność moralna, z którą i tak jest krucho w naszym społeczeństwie.
To, że ktoś jeździ po pijaku, oszukuje, kradnie, zdradza żonę, bije dzieci, znęca się nad zwierzętami, nagminnie uprzykrza życie innym, jest jego indywidualną sprawą, do momentu aż nie zaczyna szerzyć opinii, że on tak robi i jest ok.
Tak, że starajmy się przemyśleć swoje wpisy, zanim ktoś niedoświadczony zrobi z nich użytek a następnie poniesie tego konsekwencje /być może ostatnie w jego życiu/. :evil:

Na tyle post jest w dobrym miejscu, czasie i na temat bzdur wypisywanych przez co po niektórych, że pozwoliłem sobie zmienić post na nie wygaśnie. Oczywiście zgadzam się z właścicielem tego postu w 100%
Ostatnio zmieniony ndz 06 mar 2011, 14:33 przez figaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
michał RC 46
pisarz
pisarz
Posty: 498
Rejestracja: pn 16 lut 2009, 20:08
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michał RC 46 » sob 05 mar 2011, 07:17

Kolego Arnold takie bajki o 14 letniej super przyczepnej oponie możesz sobie wsadzić między książki :neutral: i jeszcze dodam od siebie, można oszczędzać na olejach na filtrach, jeździć obdartym moto ale na oponach nie zaoszczędzisz!, już Ja kiedyś się sromotnie na tym przekonałem :-/

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Arnold » sob 05 mar 2011, 17:09

michał RC 46, nie chcesz wierzyć to nie musisz. Na jadźce nigdy nie wyjebałem a na vifierce już dwie gleby zaliczyłem. Aktualnie mam na przodzie Metzelerka Racetec K1 2009 i przez nią wyrżnąłem ostatnim razem. Było już trochę chłodno więc wina też leży częściowo po mojej stronie.
Kolega_PL, z tyłu nie wiem który rok bo kolega dorabia tulejki do wyważarki i pożyczyłem mu koło jako wzór. Jak dostanę z powrotem to napiszę.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
MC_Hammer
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2124
Rejestracja: wt 05 maja 2009, 23:22
Imię: Maciej
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: MC_Hammer » ndz 06 mar 2011, 14:47

Arnold, przepraszam ale wystarczy pisania bzdur.

Już wczesniej koledzy napisali Ci, że wiedzę z takich tematów czerpią "laicy" i jak się czyta Twój post odnośnie 14 letnich opon to jak większość muszę zareagować i napisać - BZDURA !!!

Jeśli takowe miałeś i byłeś zadowolony to o.k. Twoja sprawa nie pytam jak jeździłeś, gdzie i z jaką prędkością ale proszę nie wprowadzaj błędnych informacji na tematy techniczne dostępne dla ogółu bo może się to bardzo źle skończyć dla potencjalnego nowicjusza, który zaoszczędzi na bezpieczeństwie i ogólnie przyjętych normach.

Dla potwierdzenia podaje link, jeden z wielu w sieci, gdzie sami producenci zabierają zdanie na temat dopuszczalnego wieku opony zdatnej do użytku. I możesz uwierzyć bądź i nie, ale nie jest to pchane marketingiem tylko właściwościami materiału z którego opony są wytwarzane.
http://www.scigacz.pl/Opony,motocyklowe ... 10947.html
Ostatnio zmieniony wt 08 mar 2011, 11:53 przez MC_Hammer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » ndz 06 mar 2011, 15:05

a ja od siebie dodam, że jeśli sie wyje... wywaliłeś na oponie z 2009, która miała odpowiednie ciśnienie, wyważenie i była odpowiednio zamontowana i sprawna, to radzę zweryfikować sposób w jaki jeździsz, a nie zrzucać choćby część winy na oponę!
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości